Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gondoljátok, hogy rohamosa...

Nem gondoljátok, hogy rohamosan nő az indokolatlan császárok száma? Miért fogadják el ezt a nők olyan könnyen?

Figyelt kérdés

Rengeteget beszélgettem anyukám, nagymamám korú nőkkelk. Régen nagyon ritka volt a császármetszés. Ha valaki már császáros volt, szerintük elcsodálkoztak, hogy hát mi volt a baj? Hogy hogy az lett? Nagymamám szerint 20 szülésből 1 volt császár (75 éves), anyukám szerint az ő idejében 10 szülésből kb. 1 volt császár. (természetesen ezek nem pontos adatok)


Ma rengeteg kórháznak már 50%- ot is eléri a császármetszések aránya. Tehát minden második szülés.


A megkérdezettek szerint nem volt gyakori a kifejezetten "születési sérült". Ma is születnek ugyanúgy beteg gyerekek sajnos. Talán az ultrahang és vérvételek miatt jobb a szűrés.


Ti hogy látjátok? Nem túl sok a császármetszés ma? Az anyukák miért fogadják el olyan könnyen ezt?


2017. márc. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
91%
Csak annyit mondanek, hogy termeszetesen akartam szulni, a manapsag divatos es amugy szamomra is vonzo programozott csaszar helyett. Mi lett a vege? Termeszetesen szultem, DE az utolso napokban (par napos tulhordas) komplikacio lepett fel, problema volt a baba szivhangjaval. Szules alatt literszamra ontottek belem az antibiotikumot, burkot repesztettek, teli toltak oxitocinnal, az antibiotikumtol iszonyu rosszul lettem, nem tudtam kitolni, ugy preseltek-rangattak ki belolem mert alig voltam tudatomnal, szerinted ez jobb volt a babanak, mintha programozott csaszarral szepen nyugiban vilagra segitettek volna??? Szerintem NEM! Nagyon megbantam, lelkiisneretfurdalasom van meg mindig, a kovetkezo 2000% hogy csaszar lesz!
2017. márc. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztos, hogy így van, hiszen mutatja a statisztika. Viszont azt is meg lehet nézni, hogy kórházanként (és országonként és nem mellesleg még orvosonként is!) is nagyon eltérőek az arányok. Több tényezős lehet a dolog, biztos nem is jut eszembe minden: egyrészt már több lehetséges komplikációt ki lehet szűrni, mint régebben, ezért lehet "megelőzésképp" császározni. Itt jön be a kórház/orvos szubjektív véleménye, hogy ha van választási lehetősége, akkor ő melyiket preferálja. (az egyértelmű eseteken felül persze) Azt is meg lehet figyelni, hogy sürgősségi császármetszés pedig döntően olyan szüléseknél történik, ahol volt valamilyen beavatkozás (indítás, oxitocin, EDA, stb.). A háborítatlan szülések tudnak a legjobban, komplikáció mentesebben lezajlani. Régebben erre jobban volt lehetőség, sokan otthon szültek, stb. Tehát az orvosi rutin beavatkozások módján is minden bizonnyal változtatni kéne. Úgy gondolom, hogy sajnos nem (legalábbis nagy részben nem) az anyukák kezében van a döntés. (Most nem azokról az esetekről beszélek, amikor az anyuka kéri a császárt, mert persze ilyen is van, ehhez is lehet találni orvost)
2017. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak egyébként a kórházas százalékok:

[link]


Az, hogy 11%-tól 55%-ig minden található a skálán, számomra azt jelenti, hogy az, hogy császár/nem császár nagyon nagy részben az orvosi protokoll kérdése.

2017. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
Az, hogy hol van több császár nem feltétlenül a protokolltól függ. Vannak felszereltebb nőgyőgyászati klinikák, ahol van koraszülött osztály például. Ha valakinek problémásabb a terhessége, vagy valószínűsítik a koraszülést ide küldik, igy nyilván nagyobb lesz a császárok aránya, mint egy olyan kórházban, ahol probléma mentes terhességekkel foglalkoznak.
2017. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a koraszülések "okozta" császárarány nem ront drasztikusan egy kórház statisztikáin. Nem minden koraszülött születik császárral, sőt.
2017. márc. 24. 22:02
 66/67 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, így írok.


Nem mindenki fogadja el olyna könnyen. van is egy mozgalom, a szülés alatti felesleges beavatkozások ellen, csak ugye mivel anyukákból áll többnyire, az orvos társadalom talán még nem is hallott róla.

Egyik ismerősömnek császára lett, annyira megviselte lelkileg, hogy nem is beszélt róla, meg évekig nem akart terhes lenni, pedig kis korkülönbséggel akartak eredetileg gyerekeket.

Miért van sok császár? Az orvos nem karja, hogy a keze között haljon meg bárki is, ezért ha kell ha nem, császározni fog, mert félti magát. Bármilyen kis rendellenességet talál, biztonságból inkább műt. Ha tegyük fel, valaki tiltakozna, hogy márpedig nem, akkor annyit mond az orvos, hogy haldoklik bent a gyerek, és akkor anyukának sem lesz tobább ellenvetése. (Én a gátmetszéssel voltam így. Nem akartam, de annyit mondott az orvos, hogy oxigénhiányos lesz a baba, és egész életemben nevelhetek egy fogyatékos gyereket, ha egyáltalán túléli a szülést. Most mivel nem vagyok orvos, ezt nyilván nem tudtam eldönteni, hogy tényleg így van, vagy csak azért vág, hogy könnyebb legyen varrnia.)

Ha meg valakit császároznak okkal vagy ok nélkül, mit tegyen? Bánkódjon meg legyen depressziós évekig, mint az ismerősöm, vagy sz*rja le és örüljön, hogy mindketten élnek és egészségesek? Inkább a második esetet választanám én is, pedig nem szeretnék soha császárt.

Van egyébként aki szeretne császárt, valószínűleg túl sok rémtörténetet hallott, vagy nem akar annyit szenvedni és úgy gondolja, hogy a császár a könnyebb út. Van aki a férjétől függ, a férje meg nem akarja, hogy az asszony alulról tönkremenjen, így inkább fizetnek a császárért. Egyébként csak kevés helyen, kevés orvossal lehet ok nélkül császároztatni, de egy vagyonba kerül. Van ugye a programozott császár is, ez az anya egészségi állapota miatt lehet. Pl. egyik ismerősömnek volt agyműtéte korábban, így ő csak császárral szülhetett volna, mert nem erőlködhetett volna. (Egyébként a kiírt nap előtt megindult a szülés, az orvosa nem ért oda időben, így hüvelyi úton kellett szülnie, és agyvérzést is kapott közben.) Korábban valószínűleg azért nem volt ennyi programozott, mert aki eleve beteg volt, az belehalt a betegségébe (mondjuk az agydaganatba), mielőtt terhes lehetett volna.

2017. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

Nem olvastam én sem a válaszokat- csak a saját tapasztalatimat írom le.

Vidéki vagyok, BP-en szültem 3x. Mivel a pesti orvoshoz megbeszélés alapán csak a 27hét után járam- addig egy másik dokihoz jártam a saját városomban- meg volt beszélve vele is, hogy pesten fogok szülni- de a vidékivel is, hogyha van bármi- akár úgy alakul- akkor akár nála is szülhetek. SZóval minden le volt zsírozva itt is ott is. A terhesség vége fele még jártam a vidéki dokihoz egy-egy ultrahangra vagy nst-re is pl. A vidéki dokim mindhárom terhességemet megindokolta, hogy császározni kellene. MErt hogy az egyik haránt fekvéses- a másiknak a köldökzsinórját úgy ítélte meg UH-n hogy rá van tekeredve a gyerekre, a harmadiknál meg már nem is emlékszem. A pesti doki ezeket mindig megmagyarázta, hogy azért fekszik harántba a gyerek, mert már fordul be- a köldökzsinórt ő nem úgy látta- szóval mindháromszor teljesen természetes úton - se oxitocin- se gátmetszés- szóval szép nyugiban megszületett mindhárom gyerek- fejvéggel.

Ha vidéken szültem volna- 3 császár lett volna a végeredmény.

Egyébként ezért mentem Pestre szülni, mert itt ez a hozzáállás- nem csak én jártam így itt szülészorvossal. EGy barátnőm másikhoz járt- és őt is mindkétszer császározni akarták- de ő is inkább Pestre ment szülni, és mindkétszer ment sima úton is.


Én nem vagyok császárellenes- ne értsetek félre- de ha nem indokolt- és anyuka sem ezt szeretné- akkor had menjen úgy minden, ahogy a természet diktálja.... :)


Tesómnak is 3gyereke van- egyet simán szült, majd orvosi okok miatt már csak császárral szülhetett. Indokolt volt- de ő azt mondta, hogy szerinte sokkal rosszabb volt a császár.

2017. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!