Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gondoljátok, hogy rohamosa...

Nem gondoljátok, hogy rohamosan nő az indokolatlan császárok száma? Miért fogadják el ezt a nők olyan könnyen?

Figyelt kérdés

Rengeteget beszélgettem anyukám, nagymamám korú nőkkelk. Régen nagyon ritka volt a császármetszés. Ha valaki már császáros volt, szerintük elcsodálkoztak, hogy hát mi volt a baj? Hogy hogy az lett? Nagymamám szerint 20 szülésből 1 volt császár (75 éves), anyukám szerint az ő idejében 10 szülésből kb. 1 volt császár. (természetesen ezek nem pontos adatok)


Ma rengeteg kórháznak már 50%- ot is eléri a császármetszések aránya. Tehát minden második szülés.


A megkérdezettek szerint nem volt gyakori a kifejezetten "születési sérült". Ma is születnek ugyanúgy beteg gyerekek sajnos. Talán az ultrahang és vérvételek miatt jobb a szűrés.


Ti hogy látjátok? Nem túl sok a császármetszés ma? Az anyukák miért fogadják el olyan könnyen ezt?


2017. márc. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
94%

odáig olvastam el a kérdésed elsőre, hogy "Rengeteget beszélgettem anyukám, nagymamám korú nőkkelk" amikor ők szültek, közel sem volt olyan kockázatmentes egy császár, mint most, rengeteget fejlődött az orvostudomány.


Aztán elkezdtem olvasni a kommenteket és a válaszokat, de végülis teljesen mindegy, ki mit ír.

A szülésről senki másnak nem lenne joga dönteni, mint a szülő nőnek (persze abban az esetben, ha eü oldalról minden OK a terhességgel). Ha én császárral akarok szülni, szülhessek császárral, ha természetesen akarom megszülni a faros babát próbálhassam meg, ha oxi, eda nélkül akarok vajúdni, vajúdhassak úgy. Ez mindenkinek a legbensőbb magánügye, ami (ha nem veszélyezteti a babát) csak rá és a férjére, orvosára tartozik.

SENKINEK nincs joga beleszólni!!!!

2017. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:

Pedig ez nem lehet kivansagmusor. Egy felelossegteljes orvos nem enged donteni. Az orvos felel ertetek. Egy szulo no nincs teljesen tudatanal es nem vegzett el 10 ev orvosit.

Ez most lehet higy tulsagosa medikalizaltnak hangzott de feltetelezzuk hogy valoban jo orvosrol van szo es nem penzert kuruzslorol..

2017. márc. 23. 13:15
 53/67 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy olyan dolog, amin napestig lehetne vizltázni. Èn is megválaszthattam, hogy császár legyen e, vagy sem. És igen, császár lett, jöhetnek a kövek. Attól még anya vagyok, olyan, mint az, aki természetesen szült. :) kifizettem a császárt, és mindenki boldog, ennyi.
2017. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
55%

Soha nem értettem, hogy miért akkora dicsőség hüvelyi úton szülni. Mintha ezzel egy anya felsőbbrendűvé válni attól, aki esetleg császárral szül.


Mindenkinek a magánügye, hogyan kívánja világra hozni a gyermekét. Aki hüvelyi úton akarja, hát akkor szüljön természetesen. De akinél esetleg gondok vannak, azt császározzák.


Bár megnézném az arcodat, hogyan viselnéd, ha mondjuk két napig vajúdnál.Szerintem akkor már te könyörögnél a császárért.


Lehet, hogy neked örömet okoz az, hogy mások döntésein csámcsogsz, de nem leszel ettől fontosabb ember. MAximum csak szánalmas.

2017. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
45%

Miért hiszik azt a szánalmas típusú pasik, hogy megítélhetik, jóváhagyhatják egy nő viszonyát, döntéseit a saját születésével kapcsolatban?


Annyira röhejes.

2017. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
Egy szem sogornom? Kerdezd meg barmelyik orvost kulfoldrol.. vagy barmelyik ott szült anyukát. Én is kérhettem volna!(Hollandia) de haza koltoztunk es megszultem természetesen. Csak tényeket írtam. A neten is nyugodtan utána olvashatsz. Nem azert írom mert támogatom. Hanem mert sajnos ez így van.. sok országban ez már kívánságműsor. Hiába firtatjuk ! Nem rajtunk múlik!
2017. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
amúgy azért nem lehet itthon dönteni, mert egy műtét sokkal drágább, mint a természetes szülés.
2017. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig 40 választ, így bocs, ha már írta valaki.

Én egyet tudok: mivel nem vagyok orvos, nincs más választásom, mint bízni az orvosomban. Én biztos nem mernék ragaszkodni a természetes szüléshez (pedig nagyon ezt szeretném!), ha azt mondaná, hogy császár kell, mert gond lehet. Nem tudom megítélni, igaza van-e vagy sem, tehát el kell hinnem, hogy igen. Egy terhesség végén szerintem senki nem mer kockáztatni, inkább elfogadja a császárt, csak ne legyen baj.

2017. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 A kérdező kommentje:

Ha valakinek van ideje, ez is érdekes:


https://www.youtube.com/watch?v=0nA2W13MK-Y

2017. márc. 23. 20:21
 60/67 anonim ***** válasza:
78%
Annak idején könnyebben le lehetett nyomni az emberek torkán a gyerek károsodását, a haláleseteket stb. Na meg kirángatták a gyereket fogóval, vákummal, ha jött, ha nem, ami nem biztos, hogy olyan jó volt. Manapság meg ha bármi veszély fenyeget, akkor inkább császároznak, mint aztán menjen a pereskedés ezért vagy azért a komplikációért, vagy úgy kelljen kiráncigálni a gyereket valami eszközzel, hogy hátha azzal majd sikerül.
2017. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!