Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki olyan kórházba megy...

Aki olyan kórházba megy szülni, ahol kötelező a háton fekvés, borotválás, beöntés, gátmetszés, az miért azt a kórházat választotta?

Figyelt kérdés
Nem kritizálni vagy kötözködni akarok, csak csodálkozom. Miért választjátok ezt?
2010. máj. 23. 14:07
1 2 3 4
 11/39 Lolol ***** válasza:
56%
Nem értelek.Miért te másképp is el tudod képzelni a szülést?Ezek mind fontos dolgok egy szüléshez.És szerintem minden kórházba így működik.Te milyen kórházat szeretnél választani?Amibe csak nyomsz egyet és kész?Bocsi de még ilyen hülye kérdést nem hallottam.
2010. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
71%
Egyet értek Veled,kedves kérdező!A 14.14-es válaszolónak:Nem értem,miért extra igény,hogy ne borotváljanak,ne kapj beöntést,és ha lehet,kerüljék el a gátmetszést.Én 2 gyereket szültem(itt,Bp.-en,a Szt.István khzban,tehát nem vmi magán klinikán,és nem a Holdról jöttem),és NEM borotváltak,nem kaptam beöntést(nincs is hozzá szettjük),és nem volt gátmetszésem sem!Ebben a khzban szintén felesleges,nem szükségszerű beavatkozásnak tartják.Egyik szülésemnél se kakiltam oda(de a beöntés sem garancia arra,hogy NEM kakilsz be!),de ha valakinek mégis oda sikerül,a szülésznő 2 mp alatt tiszta lepedőt tesz oda(hiszen ez a dolga,ezért van ott).A borotválást én megoldom otthon(alapból teljesen borotválom),a terhesség alatt se okozott gondot(tehát nem bokorral mentem szülni).Ez leginkább Mo.-on szokás,hogy rutinszerűen alkalmazzák ezeket a cseppet sem kellemes vagy szükséges beavatkozásokat.Érdekes,hogy tőlünk Nyugatra is születnek gyerekek,és mégsem látják ALAPBÓL szükségét az orvosok,hogy ezeket elvégezzék.
2010. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos itt Zalaegerszegen is ez a rutin. Nekem nincs választott dokim, vagy sok pénzem, hogy egy olyan kórházat keressek, ahol normálisabban állnak a dolgokhoz. A gátmetszést szeretném elkerülni, nyilván szólok majd az ügyeletes dokinak és szülésznőnek, de nem igazán támogatják. A háton fekvéstől a hideg kiráz, kb ez a leglehetetlenebb póz, amit ki lehet találni a szüléshez, és egyetlen indok áll "mellette": a dokinak kényelmesebb. Sajnos, ez ma még mindig előbbrevaló itthon, mint a szülő anya és a gyerek érdekei.

A borotválást megoldjuk itthon, az nem probléma szerintem, a beöntést pedig nem tartom rossz dolognak, legalább utána nap nem kell a kakilással bajlódni (gondolom).


(Mára vagyok amúgy kiírva, de még semmi jele...)

2010. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó kismaminak,az előtted válaszoló vagyok:először is mielőbbi gyors,könnyű szülést!A beöntésről:de,kell majd bajlódnod.A rossz,hogy elvárják majd,hogy kakilj(muszáj,mert akkor lehetnek biztosak abban,hogy minden rendben).De könyörgöm,egy beöntés a teljes alsó bél szakaszt kitisztítja,tehát több idő kell,mire újra wc-re kell menni(akár 2 nap is).Ezért,ha nem sikerül hashajtót adnak...ez így ördögi kör.
2010. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
81%

Miért olyan kórházban? Nem mindenki él Budapesten, ahol választani lehet.

Szültem már és 34 hetes vagyok a második babámmal. Amikor az elsőt szültem, még kötelező rutin volt a beöntés, borotválás. Nem volt benne semmi ciki. Abban a helyzetben semmi nem ciki. Viszont egyik ctg alkalmával tanúja voltam, hogy egy lány olyan későn jött be a kórházba, hogy ezekre nem volt idő. A kitolás közben minden jött szegénynek. Csak a hangokat hallottam, de nagyon-nagyon szégyellte magát szegény, pedig semmi rosszat nem mondtak neki, nem szidták meg.

Mostanra a kórházunk bababarát lett, így nincs beöntés. Nevessetek ki, mert én bizony kérni fogom. Lehet, így is "bemegy" vmi, de nekem így megnyugtatóbb.

2010. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
79%
Nekem adtak beöntést, utána ágytálazni akartak, csak saját felelősségemre mehettem ki az illemhelyre, de muszáj volt, mert ágytálba nem sikerült. Nem lett semmi gond. A barátnőm hasonlóan járt, mint az egyik előttem szóló, nem volt idő beöntésre, együtt jött minden... nem érezte túl kellemesen magát, pedig neki se mondtak egy rossz szót se, de a gyerkőc csupa székletes lett. Vitték is rögtön mosdatni, pedig nálunk pl. nem mossák le a babákról a magzatmázt, csak letörölgetik őket.
2010. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem Pesten élsz, akkor ez nem választás kérdése. Van olyan nő, aki képes vajúdás közben átutazni a fél országot, viszont a legtöbbünknek ehhez sem energiája, sem pénze nincs.

Egyébként vicces volt olvasni a kérdésed, mert terhesen pont igy gondolkodtam én is:) a fiam most 6 hetes.

A következőket tudnám hozzáfűzni:

Én baromira féltem a felsorolt dolgoktól (kivéve a borotválást, szerintem ez a legkevesebb) és az oxitocintól. Ehhez képest indított szülésem volt, 41+4 naposan. Örültem a fájásoknak. A dokim nem volt vadállat, szép lassan emelte az oxi adagomat, igy nem fáradtam el. (reggel 9-18ig vajúdtam) Ugyan voltam nagywc-n reggel, de mikor a szülésznő megkérdezte, nem kérnék-e mégis beöntést, én kértem. Éreztem, hogy kell, de képtelen lettem volna magamtól, két fájás közt még a kotlásra koncentrálni.

A gátmetszés meg...nem éreztem. Akkor már mindegy volt. A fiam nem fordította el rendesen a fejét, emiatt nem illeszkedett be egészen a szülőcsatornába. A doki azt mondta, valószínűleg segítség nélkül is megszülöm (mert még vákumoztak is) csak akkor nem 20 perc a kitolás, hanem pár óra. Uhhh...

A háton fekvés meg érdekes, mert én pl az egész vajúdásomat végigálltam, iszonyat rossz volt ülni. Pedig volt ott bazi nagy labda meg szülőzsámoly. Őszintén? meghaltam volna, ha azon kell szülnöm. Annyira nyomta a lábam, egyáltalán nem volt kényelmes. Amikor utoljára felmásztam az ágyra, azt hittem, csak nst lesz meg vizsgálat, de egy óra múlva kint volt a fiam. Nem érdekelt, hogy fekve, ülve, fejen állva, csak legyen már vége. Ha a doki azt mondja, kapaszkodjak az ablakpárkányba és nyomjak, én megteszem.

Szóval hidd el, nem gáz. Ugyan nem volt választásom, de nem bántam meg, hogy így szültem. Így is szép emlék, és nagy élmény. NEkem egy szükséges császár elviselhetetlenebb lett volna.

2010. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
79%

Nem kórházat választottam, hanem dokit. Mindezekről beszéltem vele, és bíztam abban, hogy ő jobban meg tudja majd ítélni, mire lesz szükség a szülés során, mint és...


Első szülésem: borotválást egyébként is megcsinálom, tehát nem kellett. Beöntésre nem volt idő, de ha oda is ment valami, abból semmit nem vettem észre, nem mondták, engem meg szülés közben nem is érdekelt. A gátmetszést nem jókedvükből csinálják, ha szükség van rá, jobb (a gyógyulás szempontjából és a későbbi gyerekvállalás esetén is), mintha esetleg össze-vissza repednek a szövetek. Már nem volt időm a pózokat végigpróbálni, de nem is nagyon akarózott, de nem kell háton feküdni, ha nem akarsz. És végülis nem is háton feküdtem, hanem ültem.

Második babánál kértem a beöntést, elfolyt a magzatvíz, fájások órákig nem jöttek, volt időm átgondolni, úgy éreztem ez a helyes. Vajúdás közben mászkáltam, nekem a legkényelmesebb az előkészítő pult volt, annak támaszkodtam, amikor már nagyon fájt. A kitoláshoz ültem fel az ágyra, ez volt ismerős számomra, és hát nem voltam éppen kísérletezgető kedvemben. Most is kellett vágni, de abban a helyzetben úgysem tudtam volna eldönteni, valóban van-e rá szükség.

2010. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
85%
Csak még annyit az előző írásomhoz: 8 órán át csak feküdnöm volt szabad, mert a fiam feje nem ékelődött még be, és ilyenkor tilos más testhelyzet, hogy ne essen előre a köldökzsinór. Tehát ez sem mindig választás kérdése.
2010. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
42%
De érdekes,hogy csak én vagyok lepontozva(aki a Szt.István khzban,beavatkozások nélkül szült)!Végül is nem nagyon hat meg!Sokkal többet ér az,hogy nem lettem mindenféle macerás,kellemetlen,fájdalmas,szükségtelen beavatkozásnak kitéve!De hajrá "majd én megmutatom,hogy ki lehet bírni" kismamák!Vagy esetleg irigykedtek?
2010. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!