Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki olyan kórházba megy...

Aki olyan kórházba megy szülni, ahol kötelező a háton fekvés, borotválás, beöntés, gátmetszés, az miért azt a kórházat választotta?

Figyelt kérdés
Nem kritizálni vagy kötözködni akarok, csak csodálkozom. Miért választjátok ezt?
2010. máj. 23. 14:07
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
41%
Még annyit(az előző vagyok)hogy akinek az első szülése,és harcol ezekért(gátmetszés és társai),majd megtudja az első gátmetszés után,hogy jaj,talán jobb lenne nélküle!Mert NEM minden esetben szükségszerű!!!!!
2010. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
87%

Mert sajnos a kozelben nincs mas!!!

Nagyon-nagyon szeretnek mashal szulni,de nem tudom megoldani.Kocsink nincs gyorsan szulok,4. baba lesz.


Pedig de szeretnek vizben szulni,vagy csak ugy ahogy nekem jo,ne mindig az orvos mondja meg mit kell csinalni.Minden no osztonosen tudja hogyan kell szulni a korhazban meg csak beleavatkoznak a szules termeszetes fojamataba.

Igy a 4. babaval a pocakomban UTALOM a korhazi szulest,Legalabbis itt ezen a szuleszeten

2010. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
50%
Mért akkora nagy bajok ezek?Borortválni azért szoktak,hogy el ne fertözödj,beöntést azért,hogy ne a szaros fenekedet kelljen törölgetni szülés közben éspersze a fertözés miatt,vágni meg azért szoktak,hogy esetleg szülés után ne plaztikázni kelljen menned azért mert mondjuk a fenekedik szétrepedtél és esetleg eggyik részedet se tudd használni szülés után,Hüha mekkora problémák ezek!!!!Hátonfeküdni meg eggyik korházban sem kötelezö végig már vagy ezer éve csak akkor ha esetleg indokolt.Ez mind olyan dolog amit kilehet bírni szülésnél a te és a baba egézségetek érdekében.SZERINTEM:)
2010. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kritizálni vagy kötözködni akarok, csak csodálkozom. Miért választjátok ezt?" Mert nincs más. Itt, Miskolcon két kórház van, és a jobbikat választottam (egyszemélyes szülőszoba, bababarát rendszer, apás szülés), mégis fekve kellett szülnöm, gátmetszéssel, borotválással és beöntéssel, bár az utóbbi kettőt nem bánom. Én nem, nem tudom megoldani, hogy Pestre menjek a Szent Istvánba, ahol vajúdhatok kádban, és szülhetek ülve, gátvédelemmel, szőrösen.


De legalább ülve vajúdhattam, annak ellenére, hogy a ctg-t rám kötötték, mert korababa volt.

2010. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
68%
Általában nem lehet válogatni. A borotválás szükségszerű, a gátmetszés meg orvos és szülésznőfüggő, nem a kórháztól függ. Beöntést adnak még valahol? Azt hittem mindenhol kúp van.
2010. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
33%
Ja értem már! Szal azért kérdezted, mert amikor majd te fogsz szülni akkor te cigányputriban, csak úgy a sok baciban fogod azt tenni, nem úgy mint azok, akik vállalják ezeket, mert rendes szülők. És nem tudod elképzelni hogyan választhatják ezt... Gondold végig! utcán vagy ilyen kórházban???
2010. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó:mi van?Te hülye vagy?Feltett egy egyszerű kérdést,amit-rajtad kívül-mindenki egyszerűen,alpári stílus nélkül tudott megválaszolni.Lehet,hogy te vagy ennyire primitív,és nem hallottál még olyan kórházakról,ahol megpróbálnak a legkevesebb beavatkozással levezetni szüléseket.Sajnos,van akinek erre egyáltalán nincs lehetősége,van,aki el tud menni olyan kórházba!És hiszed,vagy nem,de pl.Angliában(ami szerintem kicsit fejlettebb ország,mint mi)a terhesség alatt nem nagyon lát doki,és ha minden oké,a szülést is szülésznők vezetik le(beöntés,borotválás,ha lehet gátmetszés nélkül).Ja,és NEM PUTRIBAN!
2010. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
68%

13:53-nek:

"Hátonfeküdni meg eggyik korházban sem kötelezö végig már vagy ezer éve csak akkor ha esetleg indokolt." Ez nem igaz. Semmi probléma nem volt a szülésemmel, és köynörögtem az orvosnak meg a szülésznőnek, hogy had üljek fel, mert úgy jobban tudok nyomni. És nem engedték. A lábam a kengyelben, a fájások jöttek, öten ordították a fülembe, hogy nyomjak, nem álltam le veleük vitatkozni, hogy miért szülhetek legalább élig ülve, amikor az ágy lehetővé tenné.


A fekve szülés egyvalakinek jó csak: az orvosnak.


De kíváncsi lennék, hogy ha te kerülsz szülőágyra, ctg-re meg infúzuóra kötve, háromperces egybefüggő fájásokkal, akkor lesz-e erőd kikövetelni magadnak az ülve szülést.


Ja, és hiába adtak beöntést, jókora adag kaki azért még kijött belőlem a szülőágyon, a gyerek előtt. Úgyhogy törölgetni kellett a sz.aros fenekemet, igen.

2010. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen az a gond hogy a szules nem az a pillanat amikor ki tudsz magadnak harcolni valamit.

Nekem is csak a haton fekve vajudast engedtek.(A kitolas nalam konnyen ment).


A kerdes engem is irrital egy kicsit,de lehet felmergelem magam es itthon szulok a furdokadba.

2010. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
65%

én se nagyon értem a kérdést,h miért okoz problémát,ha leborotválnak,meg kapsz beöntést?

ezeket higiéniai okokból teszik,pont azért,h a fertözéseket elkerüljék!nekem volt beöntésem,mert kértem,kicsit tartottam attól,h szülés közben kipottyan a dolog,ugyh inkább azt a kellemetlenséget bírtam ki ami nem olyan szörnyü!borotválást otthon lerendeztem magamnak,a gátmetszést pedig szerettem volna elkerülni ami sikerült is,mert helyette császárom lett:-( nem erre készültünk,muszály volt a pici miatt!

és szerintem azzal nem segítetek ha egymást szapuljátok,mert eltér a véleményetek!mindenki másképp logikázik és ez így okés....

2010. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!