Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki olyan kórházba megy...

Aki olyan kórházba megy szülni, ahol kötelező a háton fekvés, borotválás, beöntés, gátmetszés, az miért azt a kórházat választotta?

Figyelt kérdés
Nem kritizálni vagy kötözködni akarok, csak csodálkozom. Miért választjátok ezt?
2010. máj. 23. 14:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

uccsó avyok!még annyit,h szerencsére nekem nem kellett feküdnöm,mehettem ide-oda,vizben pancsoltam,labdáztam,stb...és így se sikerült megszülni a picit

ha valaki olyan helyre kerül ahol "kegyetlenek" a körülmények azok az anyukák gondolom nem választhattak vagy nem is tudták,h mi vár rájuk!a barátnöm elég rossz helyre került a szülésénél,de mivel választott dokija volt,így az a kórház maradt!

2010. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
35%
23:08-as.Képzeld tudom miröl beszélsz mert szültem 2 gyereket és még jó,hogy feküdni kell és a lábakat a kengyelbe rakni ha már nyomnod kell.Én is így szültem.Vajúdás közben meg nem minden esetben kell feküdni.Én is járkálhattam.(még jó hogy nem járkálsz nyomás közben)De amúgy meg hozzátettem,hogy indokolt esetben feküdni kell és értelemszerü,hogy ha rajtad van a ctg akkor nem mászkálhatsz.Nem?A beöntés meg akkor is jó dolog.Képzeld el mennyit kellett volna törölgetni ha még beöntést sem kaptál volna?
2010. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Nem kötekedés!

Keress egy olyan orvost akire szívesen bízod a Te 9 hónapodat és a gyereked életét a szülés alatt. Ha az orvos azt mondja hogy gátmetszés és bocs ott nem csak a Te érdekedet nézi mert az hogy a Te hülyeséged miatt szétrepedsz mert félted magad az a Te dolgod de nem viccből találták ki biztos haszna van egy 1 cm vágásnak mint pin.ától pics.áig való repedésnek. Szobatársam gátvédelemmel akart szülni első fájástól számolva 1 óra alatt kint volt a baba szétrepedt a szülésznőnek nem volt ideje tágítani sejted mennyire hímezték ki csak a fenekét? biztos örült a saját modern gátvédelmes hisztijének hogy ő is hagyta volna azt az 1-2 centi vágást mint a maga kis kb.8 centis varrását amit még belülről is varrtak neki mert lánya sietett kifelé! Beöntés hasznos ha apuka bent van, én nem akartam párom előtt az asztalra pakolni így én kértem (kb a nők 90% kérné szerintem rajtam kívül még) borotválás: a fiatal nők közül szerintem minden 3-4. nem borotválja csak magát. Én sok pénzt hagytam a dokimnál a kórházban stb én csak azt akartam ami a fiamnak a legjobb és az ő érdeke sz@rtam volna arra ha többet nem élvezem a szexet mert úgy hat a vágás rám. 4660 ra mérték a fiam szülés indítás elött annyit kértem a dokitól hogy ha lehet természetesen akarom őt megszülni. Én sajnos császáros lettem mert ez volt az ő érdeke. Mehettem volna én is a budai magánklinikára szülni mert annyi ott maradt a dokimnál (oszt. vezető főorvos) a szülésre amit ott kértek volna 4 napra... (és ezzel nem csak én vagyok így a szülőnők közül.) De ott az asztalon Te sem a saját érdekeiddel kell hogy foglalkozz.

2010. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
67%

11:54-nek:

"és még jó,hogy feküdni kell és a lábakat a kengyelbe rakni ha már nyomnod kell." Ez a világ legnagyobb baromsága. Talán a vécén is fekve kakilsz?? A fekve szülést a Napkirály találta ki, hogy figyelemmel követhesse a szeretői szüléseit. Egészen addig, és a világon a legtöbb helyen azóta is ÜLVE vagy ÁLLVA szülnek a nők, hogy a gravitáció is segíthesse kifelé a babát. Így lerövidül és sokkal könnyebb lesz a kitolás, míg fekve, kengyelbe rakott lábbal gyakorlatilag felfelé kell tolni. Kinek jó az, kérdem én? Az anyának, akinek sokkal tovább és erősebben kell tolni? A babának, aki így dupla annyi időt tölt el a szülőcsatornában? Nem, hanem az orvosnak, akinek nem kell bemászni a szülő nő alá, hanem kényelmesen vághat, minden szemmagasságban van, még csak a derekát sem kell meghajlítania.


Hát tudod... Attól, hogy eggyel több gyereket szültél, mint én, még nem lesz igazad.

2010. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
31%
13:06-os.Ugy látom felesleges vitatkozni veled.Tök mindeggy hogy kinek van igaza a korházak 75%-ában ugy szülsz,hogy fekszel az ágyon,lábad a kengyelben és nyomsz.(De ez is csak az én hülye elképzelésem.)Tök mindeggy,hogy hogy lenne jobb és gyorsabb szülni áttlagban az én leírásom érvényesül a korházakban.Minden jót neked és további helyes válaszadást!(nagyokos)
2010. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
76%
Mert egy kórház van a városban, sőt 80 km-en belül is csak ez az egy van és nincs autóm. De egyet értek a felvetéseiddel, csak bíztatni tudlak, hogy keresd a dokit addig míg megtalálod, mert fontos, hogy a szülésnél minden jól menjen lelkileg, mert bármi van ha jó volt a hangulat mindent fel lehet dolgozni rövididön belül és sebek nélkül. 3 gyerekem van, az első rémes volt (csáazár lett a vége), a második különleges, de császár, a 3. szuper volt és végre szültem; amit felsoroltál mindent kaptam, de nem érdekelt, mert az volt a fontos, hogy szüljek és örültem, hogy van, aki elvállalja 2 császár után. A dokim nagyon megbízható volt és férfi létére tudta, hogyan kell szüleszteni. Ez így bután hangzik, de 2 császár után igen csak rászorultam az orvosi vezényletre, inkább csináltam, amit a doki mondott csak ne legyen műtő, és sikerült. Én ezért egyeztem bele mindezekbe. Amúgy annyira fájt a gátam, hogy a dokim megkrédezte, akkor a következő szülés csáazármetszés lesz még is, mire én azt mondtam, nem, hanem gátvédelem (kb. 5 napos voltam ekkor). Akinek van egy csepp esze gátvédelemmel szül. A beöntés pedig kultúra függő, elvileg kitisztul a szervezet a szülés előttt magától (hasmenése van az embernek, néha hányás). De szerintem sokakat zavarna ha oda wc-ne a doki orra elé, ami persze nincs így, de pont olyan érzés és lehet hogy emiatt megrekedne a szülés, ami sokkal roszabb, mint a beöntés.
2010. máj. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem kell háton fekve szülni sehol, csak szülőágyon ülve. Az se jobb, de az nem háton fekvés, egy fokkal jobb talán, ha ülve szülsz akkor is kell vki, hogy támassza a hátadat, egyéb pozíciókat csak otthonszülésnél tudok elképzelni vagy magán kórházban. A bortotválás szerintem a komplikáció miatt kell, hogy gyorsan lehessen műteni, ha kell.
2010. máj. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
Én sem akartam háton fekve tolni, de 24 óra vajúdás után legalább tudtam pihenni az ágyon két tolófájás között és erőt gyűjthettem. Amikor oda kerül az ember, akár a sivatag közepén is lehetne felőle. Csak legyen vége. Egy terhesség és szülés így is megváltoztatja és igénybe veszi az ember testét. Ezt el kell tudni fogadni. Amúgy vajudáskor kúpot kaptam, amikor meg jött a kishölgy kifele volt gátmetszés is és mellé repedtem is, mert nagy baba.
2017. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Akk onkabb a teherbeesessel probalkozzal tovabb jo szoros kakas szakados szulest majd:D
2020. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!