Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lenne a helyes reakció...

Mi lenne a helyes reakció arra, ha egy kismama azzal megy be a szülésorvoshoz, hogy ő császárt akar és meg se próbálja lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy ebbe a helyzetbe hogy kellene reagálni. Nem kamu, (sajnos) családtag az illető hölgy kismama :/ Róla annyit, hogy elszánt, magabiztos, pénzt nem sajnál és ami a legmegdöbbentőbb -legalábbis számomra-, hogy szakmabeli (csak kutató). Nagyon sikeres ember, gondolom kb eddig nem nagyon volt olyan, amit ne ért volna el. A fülem hallatára mesélte valakinek, nagyon meglepődtem, de hogy a sztori vége végülis mi lett, már nem derült ki.


Csak ötletet adott a kérdéshez, erre hogy kellene reagálni? Ami számomra még hátborzongatóbb, hogy ő egy orvos végzettségű ember...



2018. febr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek szive joga eldonteni mit akar... Szerintem neked ezzel nem kell foglalkozni 🙂
2018. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen ledöbbentem ezeken a válaszokon..
2018. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
28%

Aki magától választja, hogy keresztbe felvágják...szerintem kissé őrült...

Nekem vszínű nem lesz választásom, de addig is küzdök a halálfélelemmel, amit számomra egy nagy hasi műtét jelent...

Furcsa egy világ...

2018. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy valakinek orvos végzettsége van, még (sajnos) lehet akár istentelenül is sötét. Nekem is orvosi diplomám van, mondjuk nem praktizálok és ebből következően én tisztában vagyok a korlátaimmal. Pl. sokkal bizonytalanabbul osztom az agyat az egészség vagy gyerekvállalás topikban, mint sok laikus, pontosan azért, mert nem értek olyan mélyen hozzá.


Van sokgyerekes orvosnő ismerősöm, aki a mai napig teljesen meg van arról győződve, hogy az egyik gyereknél kialakuló szülés utáni vérzésén a homeopátiás meg gyógynövényes bogyók segítettek, és nem a több egység vér meg tonnányi oxitocin, amit kapott...


Amúgy a saját álláspontom az, hogy inkább legyen több császár, mint halott baba vagy mama, szóval nem tudok egyetérteni a császárt-csak-végső-esetben hozzáállással sem. De ettől még a császár egy műtét annak minden szövődményével. Egyre több adat mutat arra, hogy a baba veszít azzal, hogy "elkerülő úton" megy. Mind immunrendszer, mind tüdő és valószínűleg közvetetten idegrendszeri szempontból is, tehát ha nem muszáj, kényelmi okokból nem kéne ezt választani, és az orvosoknak is a pvn-t kéne előnyben részesíteni.


Azonban Magyarország is halad az orvostudomány szolgáltatássá silányítása felé, ahol bizonyos területeken (pl. nőgyógyászat) egyre szűkebb mezsgyén mozoghat az orvos, és a kliens (mert ugye már páciensnek sem lehet hívni) kiválasztja és megveszi a szolgáltatást, hogy pontosan mit is szeretne... hogy szakmailag mi indokolt, az háttérbe kerül.

2018. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
43%
Azért illő lenne a gyerekre is gondolni,hogy neki mi a jó...nem véletlenül intézte úgy a természet hogy a hüvelyen keresztül csusszanjon ki.
2018. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
78%

11, a törvény adta kereteken belül.

Jelenleg Mo-n a törvény által erre nincs lehetőséged, szóval nem kérdés, ha te döntesz, jogszabályellenes.

2018. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
73%

#16

Csak épp semeddig nem tart ezt kikerülni.

Pszichológus/pszichiáter kiállít egy papírt, hogy x félelmed van a természetes szüléstől, indokolttá válik a császár, és hopp, a törvény máris le van szarva...

2018. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
78%

Az ő dolga.

Vannak nagyon term.szülés pártiak. Én egyik se vagyok, legyen ahogy lennie kell.

De azt se ítélem el, aki dönteni szeretne.

2018. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
76%
13# nem halálos ítélet nyugi..rutinmutet
2018. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
92%
15# eddig én egy emberrol/gyerekről/ babáról sem tudok,akinek a császartól baja lett volna. Viszont olyat, akinek huvelyi miatt igen.. a batyam oxigénhiányos lett, 7 éve halt meg 27 évesen ... addig kezelték intézetbsn
2018. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!