Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lenne a helyes reakció...

Mi lenne a helyes reakció arra, ha egy kismama azzal megy be a szülésorvoshoz, hogy ő császárt akar és meg se próbálja lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy ebbe a helyzetbe hogy kellene reagálni. Nem kamu, (sajnos) családtag az illető hölgy kismama :/ Róla annyit, hogy elszánt, magabiztos, pénzt nem sajnál és ami a legmegdöbbentőbb -legalábbis számomra-, hogy szakmabeli (csak kutató). Nagyon sikeres ember, gondolom kb eddig nem nagyon volt olyan, amit ne ért volna el. A fülem hallatára mesélte valakinek, nagyon meglepődtem, de hogy a sztori vége végülis mi lett, már nem derült ki.


Csak ötletet adott a kérdéshez, erre hogy kellene reagálni? Ami számomra még hátborzongatóbb, hogy ő egy orvos végzettségű ember...



2018. febr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
28%
Én anno császármetszéssel születtem.Pánikbeteg vagyok és erre vezették vissza.Persze most lehet azt mondani,hogy ez hülyeség,de szerintem lehet benne valami,úgyhogy én örülök,hogy a lányom hüvelyi úton jött a világra,habár a császár sokkal kényelmesebb lett volna,de saját magamnál ő sokkal fontosabb volt nekem.Olvastam már itt olyan véleményt,hogy egy pánikbeteg minek szül (mondjuk én sose szedtem gyógyszert) most én tenném fel a kérdést,hogy akinek a pin@ja fontosabb mint a saját gyereke azzal mi van? mert a császár máshol kérhető....persze máshol szoptatni se szoptatnak mert lógni fog a mell meg fáj...csak azért mert valami sok helyen elfogadott nem biztos,hogy jó.És akkor takaróztok azzal,hogy a császár a gyerek érdeke...na persze.Még talán el is hiszitek! (mehet a lepontozás)
2018. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
91%
#40-es, tudom, hogy most divat azt mondani, hogy ha az anyát szülés közben békénhagyják, akkor nem lesz baj. A helyzet az, hogy vannak másmilyen szülések is, amikor nem jó, ha az anyát békén hagyják. És pont az ilyen békén hagyásokból tudnak nagyon nagy gondok is lenni. Örülj neki, hogy jó szülésed volt, nem volt hosszú a vajúdás és nem tágultak ki a szöveteid, nem kellett vágni téged. Vagy ha igen, akkor jól ment a regeneráció. Másrészt viszont a természetes szülés hatásai évek múltával is jelentkezhetnek, főleg, ha több gyermeket is vállal valaki. Nagyon félrevezető, ha valaki azt állítja, hogy a háborítatlan szülés a feltétele annak, hogy a gyermek és az anya is egészséges maradjon.
2018. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
30%
Kedves utolsó,40es vagyok,nem otthon szültem hanem kórházi körülmények között pont egy fél nap volt,volt gátmetszés is,természetesen nézték a baba szívhangot,de nem siettettek,nem oxitocinoztak feleslegesen,nem tágítottak kézzel,nem az volt a lényeg,hogy szülessen már meg gyorsan mert kell másnak is a hely (sajnos hallottam ilyet is) Egy gyerekem van aki már 7 éves,tehát miatta már biztosan nem fognak a szöveteim romlani,aztán nemsokára remélem egy másodiknál is megtapasztalhatom (akit meg még inkább természetesen akarok megszülni,de természetesen orvosi teammel,mert nekem az a megnyugtató) egyébként a gátmetszést már csak azért sem akartam elkerülni,mert én meg arról hallottam,hogy tágabb hüvelyt okozhat persze lehet ez is csak egy tévhit.
2018. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
72%
#41-es, te nem vagy magadnál! Nem jó választás közönségességgel palástolni a tudatlanságot. Fogalmad sincs róla, hány nő élete megy tönkre a természetes szülés miatt, mert erről soha nem esik szó, mert erről az érintettek sem szívesen beszélnek másoknak! Hogy hány beteg gyerek lesz sérült, mert a szülés során megrekedt. Ezek a gyerekek olyanok lehetnének, mint a te lányod, de nekik pechük volt! Te vajon szívesen élnél középkorú vagy fiatal nőként életed végéig vizelettartási zavarral, hogy még köhögni se mernél, vagy ami még ennél is rosszabb széklettartási zavarral? Jól esne neked egy hüvelysüllyedés, csinálnád évekig a gáttornát? Vagy hagynád magad megműtetni (ha van pénzed), miközben a műtét kimenetele teljesen kétes? Elveszítenéd ezért a férjedet? Tudnád úgy szoptatni a gyerekedet, hogy iszonyúan fáj lent, mert össze-vissza szakadtál? Fogalmad sincs róla, hogy ezek milyen problémák. Intim tornán nem egy ilyen történetet hallanál. Én is természetesen szültem, tehát nem csak úgy osztom az észt és teljesen meg tudom érteni, ha valaki ezeket a dolgokat nem akarja bevállalni vagy nem akar esélyt sem adni, hogy ezekből bármi is megtörténjen vele.
2018. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
65%

44. Szívemből szóltál.


Természetes úton szültem 4 éve. Keresztben elszakadt a jobb oldali csiklóm, köhögéskor-tüsszentéskor vannak vizelettartási problémáim :(

Nem maradtam tág odalent, de mégis frusztrál, hogy nem merek köhögni és tüsszenteni.

Végig császárt akartam, de a férjem és a rokonok erőltették a természetes szülést.

A fiam oxigénhiányosan született, hála Istennek egészséges. Visont ez a rossz emlék megerősített abban, hogy nem lesz testvére.

2018. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
75%
40# ezt próbáld meg elmesélni azoknak(marmint h nem adottsag vagy bazi nagy szerencse) akik pl huvelyplasztikara kenyszerulnek vagy intimtornaznak vagy tonkrement a hazassaguk.. unokanoverem 3az 1ben.😉😉
2018. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
71%
Akkor mondjátok már meg (lehet én vagyok teljEsen tudatlan e téren,már nem tudom) hogy ennyire gyakori hogy tönkremegy a hüvely? Akkor 10-ből 9 nő kitágul,elcseppen,szétszakad stb és nekem volt csak ekkora mázlim???
2018. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
75%
A nyaron fogok szulni.. az itt olvasottak alapjan az jon le , hogy tonkre megyek, hasznalhatatlan leszek..es kb fogyatekos lesz a gyerekem.. (ha termeszetes uton szulok)
2018. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
56%
Utolso, erre mindre van esely. Aztan vagy szerencses leszel, vagy nem.
2018. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
78%

Én alapból nem szülhetek természetes úton, de hogy őszinte legyek nem is bánom. Sokkal biztonságosabbnak tartom a császárt, elsősorban a gyerek szempontjából. Én is azzal születtem és érdekes, nem lettem pánikbeteg. Anyum viszont természetes úton született, ő viszont az. Párom is császárral született, neki sincs semmi baja. (Illetve hazudok, mert epilepsziás, de az azért van, mert az anyja végig dohányozta a terhességét.) Ha anyósomat nem császározzák meg akkor ő is és párom is meghaltak volna. Ha anyumat nem császározzák akkor tesóm és én sem élnénk. Szóval ennek az esetek többségében semmi köze ahhoz, hogy anyuka félti e az intim részei épségét.


Én örülök, hogy császárral szülhetek majd. Inkább nekem legyen rossz lábadozni, meg legyen rajtam heg (bár már ígyis van, mit számít, ha eggyel több lesz), minthogy a gyerekemnek essen baja.

2018. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!