Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lenne a helyes reakció...

Mi lenne a helyes reakció arra, ha egy kismama azzal megy be a szülésorvoshoz, hogy ő császárt akar és meg se próbálja lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy ebbe a helyzetbe hogy kellene reagálni. Nem kamu, (sajnos) családtag az illető hölgy kismama :/ Róla annyit, hogy elszánt, magabiztos, pénzt nem sajnál és ami a legmegdöbbentőbb -legalábbis számomra-, hogy szakmabeli (csak kutató). Nagyon sikeres ember, gondolom kb eddig nem nagyon volt olyan, amit ne ért volna el. A fülem hallatára mesélte valakinek, nagyon meglepődtem, de hogy a sztori vége végülis mi lett, már nem derült ki.


Csak ötletet adott a kérdéshez, erre hogy kellene reagálni? Ami számomra még hátborzongatóbb, hogy ő egy orvos végzettségű ember...



2018. febr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen szültem. Elakadt a lányom. Ugy ráncigálták ki. Szanaszét repedtem. Egy èletre bánom a természetes szülést. Le lehet pontozni nyugodtam.
2018. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
86%
Pont amit elottem irtak emiatt kértem császárt.
2018. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom utolso. De legalabb nem lett a babanak baja. Sajnos a baratnom ugyanigy jart, oxigenhianyos lett a fia, 7 eves es vegetal.

Hatha otthon is kerheto lesz egyszer a csaszar, es nem lesz annyi oxigenhianyos, fogyatekos gyerek.

2018. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
34%

Bírom ezt a jajj de jó császárt, aztán ha ott lesz valami gond, vagy pl az orvos véletlenül megvágja a babát akkor meg vinnék akasztani...

Én azt, hogy nyugaton kérhető a császát tényleg nem a "fejlett" orvostudománynak tudom be, hanem a 'pènzért bármit' hozzáállásnak

2018. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
68%

Előző, nyugaton nem kel lefizetni az orvost hogy császár legyen, egyszerűen ez van a törvényben, ennyi.

Ezt a nagy hasi műtét dolgot meg el kellene már felejteni, a császár egy teljesen általános rutinműtét, 30 perces, egy 15 cm-es vágás a bikini vonal alatt. Ennél még egy fogtömés is több ideig tart.

2018. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos valóban így van. A császárnál rögtön jönnek a szövődményekkel minden statisztikában és fórumon, de arról senki nem beszél, hogy hány nő él a természetes szülés következményeként női mívoltától megfosztva, mert a hüvelyi plasztika sem garantál 100 %-os eredményt, sőt, ha lehet, arról is lebeszélik a nőket. Így életük hátralévő részében vizelettartási gondjuk lesz, majd széklettartási gondjuk, hüvelysüllyedés stb. Sajnos az alternatív megoldások sem garantáltak és ha lesz is hatás, csak évekkel később mutatkozik meg. A másik pedig a gyermek egészsége. Saját tapasztalat, hogy a császáros gyerekek sokkal nyugodtabbak mint a természetes úton született társaik. Nem egy ilyen gyereket ismerek, ugyanúgy kötődik az anyjához (ezzel is riogatják az anyákat, hogy ők nem kötődnek úgy, pedig ez nem igaz), ugyanúgy egyetemre járnak és nem betegesebbek, mint a többiek. Egy gyerekre sincs ráírva, hogy ő császárral született, semmi hátránya nem származik belőle! Ellenben hüvelyi szülésnél egy átmeneti oxigénhiányos állapot is okozhat a gyereknél később magatartásbeli- vagy mentális zavarokat, egészen a fogyatékosságokig. Mindennek tudatában az anyáknak maguknak kell mérlegelniük, de az orvos tanácsait is meg kell hallgatni. Mert az orvos a szakember, aki látja a nő adottságait. Mindegy, hogy éppen le- vagy rábeszélni akar egy császármetszésre. Egy hüvelyi szülés sokkal rizikósabb, sokkal kétesebb kimenetelű, mint egy gondosan előkészített és az orvos által levezényelt császármetszés.
2018. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
100%
25-ös, teljesen egyetértek veled, ma már ráadásul már a vágás nyoma sem kell, hogy megmaradjon. Egy korrekció, van olyan ország, ahol az anya által kért császárért fizetni kell, de ez teljesen legális, tehát mint szolgáltatás számolják el.
2018. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
21%

Ez akkor is hülyeség! Akkor az ember vágassa le a melleit, mert jajj mennyi embernek van mellrákja és mi van ha nekem is az lesz?

Ez a női mivolt dolog meg - attól nő valaki, hogy szép és kívánatos a mocsodája?

2018. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
82%

24# én meg annak tudom be ezt a csaszart kérésre hozzáállást, h igen dönthetek a testemről.( és a babáknak semmi bajuk a császártól,ez bizonyított teny)

De altalaban, olyanok irnak/mondanak ilyet.mint Te , akik nem szakadtak annyira h egy eletre tonkrementek,vagy legalabbis nem szenvedtek evekig, vagy nem lett bajuk a gyerekuknek.

2018. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
65%
28-as, sajnos ennél sokkal többről van szó. A hüvelyi szülésnek vannak szövődményei: a méhsüllyedés, a hüvelysüllyedés, a repedések, a szakadások, a gyerek ha elakad, akkor oxigénhiány, a feje is megnyomódhat. Mindez az anyánál és a gyereknél is sokszor visszafordíthatatlan folyamathoz vezet. Fentebb már leírtam. Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy a szülés után már semmi nem lesz olyan, mint azelőtt. Vannak nők kivételes adottságokkal, akikre ez nem igaz. De ezt senki nem tudja előre megmondani, hogy feltekeredik-e a gyerek nyakára a köldökzsinór, hogy elakad-e, hogy kinyílik-e a nő méhszája, hogy nem kap-e sokkot. Egy hüvelyi szülés nagyon rizikós és rengeteg gyerek van, aki nem azért rossz magaviseletű, mert neveletlen, hanem mert a szülés közben valamilyen trauma érte. Egy gyerek egész életére kihat a szülés során szerzett sérülése. Sokszor ezt fel sem ismerik, csak évekkel később jelentkeznek a tünetek. Magatartászavar, hiperaktivitás, olvasás- vagy íráskészség illetve beszédkészség nehézségei. Ezek itt még nagyon feltáratlan területek, de rengeteg gyerekkori mentális vagy magatartásbeli rendellenesség mögött egyik okként ott szerepel a szülés körüli komplikáció.
2018. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!