Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lenne a helyes reakció...

Mi lenne a helyes reakció arra, ha egy kismama azzal megy be a szülésorvoshoz, hogy ő császárt akar és meg se próbálja lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy ebbe a helyzetbe hogy kellene reagálni. Nem kamu, (sajnos) családtag az illető hölgy kismama :/ Róla annyit, hogy elszánt, magabiztos, pénzt nem sajnál és ami a legmegdöbbentőbb -legalábbis számomra-, hogy szakmabeli (csak kutató). Nagyon sikeres ember, gondolom kb eddig nem nagyon volt olyan, amit ne ért volna el. A fülem hallatára mesélte valakinek, nagyon meglepődtem, de hogy a sztori vége végülis mi lett, már nem derült ki.


Csak ötletet adott a kérdéshez, erre hogy kellene reagálni? Ami számomra még hátborzongatóbb, hogy ő egy orvos végzettségű ember...



2018. febr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne keverjük már ide a (legalább) 20 évvel ezelőtti császárt egy mostanival, kedves 21...
2018. febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
87%
#47 Nem csak a közönségesség, de az eufémizmus sem fedi a valóságot. Maradjunk reálisak: nem elcseppen, hanem kifolyik... Nem csak egy-két cseppről van szó, hanem egy rendes vizeletsugárról. Számadatokkal nem tudok szolgálni. Az viszont biztos, hogy nem ilyenekről szoktak beszélni az anyukák a játszótéren, mert akinek ilyen vagy ennél súlyosabb gondjai vannak, az annyira szégyenli, hogy mélyen hallgat róla.
2018. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
24%
Eddig mindenhol lenéző fujjogó kommentet olvastam ha egy kismama feldobta a labdát hogy császárt akar,most meg minden császáros anyuka félisten??? Johogy nem lesz már a természetes szülés szégyen!! Nekem 3 gyerekem van,mindhárom természetes uton jött a világra és csak akkor engedtem volna a császárt ha a baba élete forog kockán,természetesen szülni a legszebb dolog a világon ,aki meg önként vágatja fel a hasát az meg is érdemli az azutáni fájdalmat.Hangsulyozom önként!!!! Csak mert lusta szülni.....le lehet pontozni nulla alà :)
2018. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
90%

"Csak mert lusta szülni" => Ha értelmezted (volna) a válaszokat, rájöhettél (volna), hogy az általad lustaságnak nevezett dolog valójában félelem. De ne zavarjon...

(2x szültem természetesen, mielőtt személyeskedésbe menne át a dolog...)

2018. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
97%
"aki meg önként vágatja fel a hasát az meg is érdemli az azutáni fájdalmat.Hangsulyozom önként!!!! Csak mert lusta szülni.....le lehet pontozni nulla alà :)" tehát te leszólhatod a császárt meg a császáros nőket, de ha netán valaki a fordítottját teszi, akkor azt elítéled. Mesélj még...
2018. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
85%
53: A lustaságot honnan veszed? A természetes szülés nagyon bizonytalan kimenetelű. Sokszor a téraránytalanságot és a babaméretét sem tudják megbecsülni. Ha egy nő egy programcsászárral biztonságban érzi a babáját és önmagát is, az miért bűn?
2018. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
25%

És az a rengeteg no és baba akkor mind szerencse csak és kizárólag akik hüvelyi szulest követően egészségesek és meg mondjuk mint én 1 évvel a szülés után jobb is a szex a parommal mint előtte? És az akiknek a mai napig faj a hege, második és tobbedik terhességeknél feküdni kell mert a végül totál szét nyílik? Az is ezek szerint teljesen mák h évezredeken keresztul csodás babák születtek császár nélkül? Ezek a kommentek alapján felmerült kérdéseim mivel jelenleg a kommentek alapján szegyelhetem magam h hüvelyi szulest akartam is mivel én meg rettegek attól h fel vágjanak. Felelőtlen szar anya lennék emiatt? Azokról miért nem esik szó akik császár után haltak meg? Pl a 3 gyerekes debreceni anyuka? Vagy akik fertőzés miatt haltak meg? Akik más problémák miatt császárt követően vesztettek el a mehuket? Nem értem azokat akik csak jónak állítják be a császárt. A hüvelyinel pedig nagy butaság h százezres nagyságú oxigénhiányos babákat szülnek aki úgy szül. Ennyire ne legyen mar senki se ostoba... komolyan 30-40 évvel ezelőtt a szülések számának jovan nagyobb része volt természetes szülés. Bocs de a generációm nem tartom idiota oxigénhiányosnak. Nagyon kevés császárral született ismerősöm van. Vajon miért?

A véleményem h a császárt életmentő műthetnek talatak ki! Nem egy kényelmi funkció, de ha lehet választani mindenkinek szíve joga eldonteni h hogy akar szülni de ne legyen mar hű de szuper aki úgy szült és ostoba felelőtlen aki természetes úton... ez egy kissé nonszensz!

Az m h az illető kutató... no comment... azért egy virologus vagy egy kémikus kutató nem hiszem h történetesen szuper rá látással lenne a szülésre. Csak jól hangzik ezzel alátámasztani valaki véleményét. Azonban nem derült ki h milyen. Ha AIDS kutató vagy Parkinson kutat , semmi köze a szuleshez...

2018. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
64%
57. Régen rámondták, h kezelhetetlen, lusta a gyerek és kész. Ma már van ADHD, enyhe fokú autizmus, diszlexia, diszgráfia, és még ezer más dolog, ami 20-30 éve még nem volt diagnosztizálható. Szóval közel sem biztos, hogy úgy van, amit te írsz, valószínűbb, hogy nem fedezték fel az összefüggést
2018. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
34%
58 igen de akik előrébb írtak mennyi oxigénhiányos gyerek született azt nem lehet mind erre fogni. Más miatt is lehetnek ezek. Öcsém autista és köze nincs a szuletesehez... erről ennyi. Ettől függetlenül akkor is fenntartom a velemenyem 57es.
2018. febr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
69%
"nem lehet mind" "más miatt is"Igen, lehet más miatt is. De ez miatt is. Akkor meg már miért baj, ha megpróbálják ezt kiküszöbölni?
2018. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!