Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lenne a helyes reakció...

Mi lenne a helyes reakció arra, ha egy kismama azzal megy be a szülésorvoshoz, hogy ő császárt akar és meg se próbálja lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy ebbe a helyzetbe hogy kellene reagálni. Nem kamu, (sajnos) családtag az illető hölgy kismama :/ Róla annyit, hogy elszánt, magabiztos, pénzt nem sajnál és ami a legmegdöbbentőbb -legalábbis számomra-, hogy szakmabeli (csak kutató). Nagyon sikeres ember, gondolom kb eddig nem nagyon volt olyan, amit ne ért volna el. A fülem hallatára mesélte valakinek, nagyon meglepődtem, de hogy a sztori vége végülis mi lett, már nem derült ki.


Csak ötletet adott a kérdéshez, erre hogy kellene reagálni? Ami számomra még hátborzongatóbb, hogy ő egy orvos végzettségű ember...



2018. febr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
72%

Nekem meg az a megdöbbentő, hogy nem látod az egyértelmű tényeket amögött, hogy egy szakmabeli (nem CSAK kutató - a kutatók általában mélyebben benne vannak a témában, naprakészebbek) miért szeretne császárt...


Amúgy nekem is az volt, egy pillanatra nem bántam meg, és a (fiatal, külföldön előadó) orvosomat sem kellett győzködni, elmondtam, miért szeretném, látta, hogy képben vagyok, egy rossz szava nem volt.

2018. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
40%

Mert az bizonyára senkinek nem okoz traumát, hogy egyik pillanatról a másikra kikapják onnan...

A szomszédom azért hordja tornára a babát, mert az orvos szarul szedte ki és megsérült a nyaka - mondjuk ő nem válsztotta a császárt, hanem nem engedték rendesen szülni


Na mindegy is, a 2 tábor sosem fogja tudni meggyőzni a egymást, de azért jó, hogy már ott tartunk, hogy ennyi mindent rá lehet fogni a TERMÉSZETES születésre 😅

2018. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
40%
Komolyan lassan ott tartunk, hogy a természetes szülés ördögtől való dolog lesz és szar felelőtlen anya az, aki nem akarja kivágatni magából a gyereket?? Szánalmas
2018. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
74%
32# en is ugy szulettem meg még vagy kapásból 6 gyerek a kozelemben :D nem kulonboznek a huvelyi uton vilagrajott kis társaiktól. Magamon se érzem h trauma lett volna... ha akkora kárt okozna, akkor nagyon sok sérült gyerek lenne. De ha nem lenne ez a műtét, akkor meg sok halott anya és gyermek lenne. Most akkor, az életed árán is megérné?;)
2018. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
53%
Mindkettő módszer végén gyereked lesz belőle, tehát senki sem lesz jobb attól hogy vaginálisan vagy császárral szül. Mindenki érzi hogy neki mi a jobb.
2018. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
75%
#32-es, két lehetőség van: az egyik, hogy hirtelen kiemelik onnan vagy a szülőcsatornán keresztül előre lökve, összenyomódva, préselődve, csavarodva lökődik ki. Egyik sem kellemes, de én a császármetszésre nem mondanám, hogy az a rosszabb a babának. A baba sérülésének az esélye császármetszésnél kisebb, mint egy normál szülésnél, ahol akár eszközök segítségére is szükség van a kihúzáshoz. A császármetszés kíméletesebb a babának.
2018. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
80%
Nem ráfognak a természetes szülésre valamit, hanem látják az összefüggéseket. A nőgyógyászok és egyéb orvosok tudnának mesélni róla, hogy hány fiatal nőnek lesznek életre szóló problémái a szülést követően, ami rányomja a bélyegét a házasságára is, de még a gyerekkel való kapcsolatára is. Az intim torna kurzusok tele vannak ilyen nőkkel.
2018. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
84%

Van a Hadas Krisztina musor, az egyik reszben volt egy lombikos baba.

Csaszar volt, es a tv- ben a szulesz foorvos ezt mondta : " tervezett csaszar lesz, mert nem kockaztatjuk a normal szulest a nehezen osszejott babanal "

Ez azthiszem mindent elmond, ahogy igy nyilvanosan nyilatkozta a musorban.

2018. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy azt azért hozzátenném, hogy nem csak 'kikapják' a gyereket, hanem oxi-infúzióval megindítják a szülést, illetve ha nem olyan ok van, ami miatt el sem indulhatna a szülés, akkor megvárják, hogy beinduljon és akkor műtenek.
2018. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
43%

"Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy a szülés után már semmi nem lesz olyan, mint azelőtt. Vannak nők kivételes adottságokkal, akikre ez nem igaz."


Hát pedig nálam minden ugyanaz hüvelyi szülés után és kizártnak tartom,hogy kivételes adottságoknak köszönhessem,egyszerűen csak hagytak vajúdni,és a saját ütememben szültem meg a lányomat,mindenféle erőltetés és félelem nélkül.

2018. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!