Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt mikor a megszülete...

Milyen volt mikor a megszületett kisbabátok megmutattátok a férjeteknek? Mit éreztetek? Hogy reagált?

Figyelt kérdés

Nem is a szüléstől tartok hanem hogy a férjem hogyan fog reagálni. Remélem a legszebbnek fogja látni akármi is lesz. De mindíg elmondja hogyan képzeli el és én hülye beleloholtam magam mivan ha nem olyan lesz.


Nagyon érzelgős vagyok most. Sosem sírt előttem még ,nem fejezi ki annyira az érzelmeit jól nem volt előtte jó példa.


2019. máj. 22. 21:42
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
94%
Mivel igy latom nem reagal arra erdemileg hogy lehet h fiu, eleg gyerekes megoldast valasztanek. Mondanam hogy nagyon remelem h fiu, es most lepjen le, ne majd szules utan ha megis fiu lesz. Oke, hogy jobban szeretne lanyt, de bakker.... Ha fiucska lesz, akkor... El sem kepzelem a reakcióját... Plane h siman hagyod elnyomni magad, hat tudod ki venne rozsaszint, csak mert azt mondja...
2019. máj. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
95%

Hallod, olvasni is rossz. Van önálló gondolatod vagy mindent megmond előre a férjed??

Úgy viselkedsz, mint aki mindenben meg akar felelni az urának.

Azért én akarnám tudni, hogy kit várok, milyen nemű, ez mind segít abban, hogy kicsit közelebb érezzem magamhoz a babát.

Jah és azt sem felejtsd el, hogy nem szép látvány, ha egy hisztérika férj a szülőszobán drámázik a feleségével, miközben azt stoppolják, mert nem olyan gyereket szült neki, amilyet a férj akart...

2019. máj. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
88%
Oszinten, ledobbentett a kerdesed. Mi meg a varakozas idoszakaban vagyunk es a ferjemnek mindegy, nalunk en szeretnek nagyon lanyt. A csaladunkban sose volt ferfi, nem szeretem a fius dolgokat, erezhetoen rosszabbul banok a fiu gyerekekkel, mert nem ertem mi a jo a harcban, autokban, bunyozasban. Szoval valahol ertem ezt a mantrazast, hogy "lany lesz, lany lesz". De ha realisan elgondolom, azert tudom, hogy 50-50. Ha szigoruak akarunk lenni, 51-49 a fiuk javara... Es neked mar ott van a hasadban, nem lehet valtoztatni, meg mantrazni. Muszaj lenne ezt meg a szules elott megbeszelni vele, mert ha ettol jobban felsz, mint a szulestol, akkor tenyleg tulzasba esett. Kerdezd meg a nevet, mert ennek igy nem lesz jo vege. (En egyebkent 3. lanykent erkeztem, mindenki fiunak vart. Nehany hetig viccbol "nyul Belanak" hivtak, aztan feldolgoztak, de mar a terhesseg alatt sem voltak igy rakattanva a fiu temara, mint a ferjed a lanyra.)
2019. máj. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
84%
Azért tartasz töle, mert félsz, hogy fiú lesz és csalódik. Jó nagy hülyeség volt ez így ilyen formában. Ha ennyire lányt akar, meg kellett volna kérdezni milyen nemü,hogyha fiú legyen idő megbaratkozni a gondolattal. De bevásárolni csomó rózsaszínt egy azt sem tudjuk milyen nemü babának jó nagy hülyeség. Mit fog szerencsetlen baba érezni élete első napjaiban, ha fiú lesz és apuka csalódottságot sugároz. Mert attól, hogy újszülött érzi mi veszi körbe. Beléd meg belédveri az ideget, ami lehet majd visszaveti a szülést. Ez jó nagy hülyeség îgy...
2019. máj. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal nézessétek meg, hogy milyen nemű. Ha fiú, akkor tudja és készüljön rá. Ez nagyon rosszat tesz neked. És tényleg jó lenne értened, hogy miért csinálja ezt ennyire makacsul. Nem akarok rosszat gondolni, de ez az egész elég ijesztően hangzik.
2019. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Családban van 40-es férfi, akinek az anyja még mindig azon poénkodik a szülinapján, hogy milyen kár, hogy vissza kellett vinni azt a drága babát és nem mondjuk Zsófika lett. Látszólag ő fapofával tűri, hogy mindenki ezen mosolyog, de a helyében én már tuti beszóltam volna... Rögtön ez jutott eszembe a kérdésedről. Meg az a sok nőismerősöm, akit fiúnak vártak, hogy "továbbvigye a nevet", és persze a 2., 3. vagy pláne többedik fiú vagy lány ismerőseim, akiknél már biztos volt benne a szülő, hogy na most végre összejön helyettük valaki más. Persze nem tehet róla a szülő sem, ha valamit elképzelt magának, de amit a férjed csinál az nagyon rosszul sülhet el, ha mégis fiatok lesz, szóval nem kell ennyire "begőzölni", az már valami egészségtelen hozzáállás, egy teljesen irreális elvárást vetít ki a saját, még meg sem született gyereke felé (meg valahol feléd is, nem véletlenül félsz tőle).
2019. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%
Mi azert is tudni akartuk a nemet, mert koran valasztottunk neki nevet, rendszeresen beszeltunk hozza meg magzat koraban, es olyankor a neven szolitottuk.
2019. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

A masodik gyermekunkkel vagyok varandos, es nem szeretnem tudni a nemet, de a te esetedben biztosan tudni akarnam, hogyha megsem lany, akkor legyen ideje a ferjednek megemeszteni, ugyanis igy valosnak tunik a felelmed, hogyha kisfiu lesz, akkor hogyan fog reagalni, ha mar most mindenbol rozsaszint akar venni, es hercegnonek hivja (ez a kesobbi gyereknevelesben remeljuk nem jelenti azt, hogy majd mindenben tulsagosan elkenyezteti). Es ha fiu lesz, arra mit mond? Es ha az utana levo gyerek is fiu lesz? Akkor az unokaknak fogja orizgetni a rozsaszin ruhakat?


Volt nekunk is nemre vonatkozo preferenciank az elso gyereknel, de amit a ferjed csinal, az nekem is furcsa.


Hogy a konkret kerdesedre is valaszoljak, a szules eleg durva volt, a ferjem a vajudas nagy reszenel bent volt, az utolso par oraban megkertem, hogy menjen ki, segiteni ugy sem tudott, nem akartam, hogy nezze, ahogy magamon kivul orditok a fajdalomtol. Mikor meglett a baba, kerdeztek, hogy azonnal be akar-e jonni, vagy elobb megvarja, hogy engem kicsit lemosdassanak, a gyereket meg bebugyolaljak. Megvarta. Amikor a kezebe nyomtak, es utana is egesz nap azt ismetelgette, hogy milyen aranyos. En viszont, aki rozsaszin felhore keszzultem, meg honapokig nem ereztem semmit. Persze ellattam, nem hagytam sirni, szoptattam, hordoztam, ringattam, de mar 6 honapos volt, mikorra odaig jutottam a szules feldolgozasaban, hogy kikerultem a trauma hatasa alol, es vegre meglattam, milyen gyonyoru gyerek, azota imadom. Szoval nem olyan volt, ahogy elkepzeltem, nem tudom, a ferjed konkretan miket kepzel el, de ha korhazi szulest terveztek, nem pedig otthon, akkor erdemes a korhaz protokolljanak elore utajarni, mert sok helyen meg aranyora sincs, jarvanyos idoszakban meg be sem mehet az apuka, van olyan is, ahol csak uvegfalon keresztul lehet neki megmutatni, csaszar utan meg van, ahol nem az apuka kapja meg, hanem elviszik, es az anya is orul, ha fel nap mulva lathatja, szoval nagyon korhazfuggo. Otthonszulesnel ez nyilvan teljesen mas, ott van lehetoseg az egyeni igenyekre.

2019. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy családot, ahol azért van 6 gyerek, mert mindenképp akartak egy kislányt is, és 5 fiú után sikerült.
2019. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Nem èrzed,vagy senki nem mondta mèg a csalàdból, hogy a fèrjeddel valami nem stimmel?
2019. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!