Hogy mondjam el a gyerek orvosnak, hogy a tervezett tápszeres etetés mellett döntöttem?

Figyelt kérdés

Ma megyek elsőre találkozni a gyerek orvossal, hogy le pecsételje a terhes kiskönyvet és most szeretném megkérni arra, hogy írjon fel nekem tápszert. Kicsit tartok attól, hogy ezt hogyan adagoljam be neki, mert egy idős dokiról van szó, aki nyilván nem olyan modern gondolkodással vélekedik a témáról, mint egy fiatalabb.

Megteheti azt is, hogy nem írja fel a tápszert, vagy kötelező fel írnia, ha én így döntöttem?



jan. 18. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
64%

Recept nélkül is tudsz venni.

Két tervezetten tápszeres gyerekem van.

Mikor valaki elkezdte a prédikációt közöltem hogy én vagyok az anyja nem, Ő. A kórházban is nagy durrogva megértették és hozták a tápszert. Amikor a cumit is a szájába dugtam köpni nyelni nem tudtak 😄

Az a lényeg hogy ne hagyd magad

jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
82%

Fel kell írnia. Egyébként pont a régi vágású orvosok nem csinálnak ebből ügyet, mert tudják hogy régen mi mindenen nőttek fel a gyerekek különösebb gond nélkül. Sokkal nagyobb "gondot" tud okozni egy fiatal orvos vagy védőnő, aki még kényszert érez a világmegváltásra.


A mi orvosunk idős, mindig kérdezi hogy írjon e valamit, tápszert. Pedig szoptatáspárti, mert amikor felmerült hogy a gyerek tejfeherje érzékeny, akkor mondta hogy a szoptatás menjen, mert azt nem hagyjuk el ha nem nagyon muszáj. Dw nem csinál ügyet abból sem, ha tápszert kér az anya, és nem is piszkálja a témát.

jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:

#1

Igen tudom, hogy lehet kapni, viszont hallottam rengeteg olyat, hogy nem jót választott az anyuka és allergiás lett rá a baba, vagy éppen nem a neki megfelelőt vette meg és ezt szeretném ki küszöbölni, hátha a gyermekorvos jobban beletrafál mi kell a bébinek :D

És Köszönöm a bátorítást, semmiféleképpen nem hagyom magam! Én tudom ilyen szempontból, hogy mi jó a gyerekemnek! :)

#2

Köszönöm , erre mondjuk pont nem gondoltam, hogy az idősek talán még rugalmasabbak is lehetnek…na remélem ez a doktornő is olyan lesz :)

jan. 18. 08:23
 4/64 anonim ***** válasza:
78%
Annyit javaslok, hogy ne érzékenykedj vagy sértődj meg, ha megkérdezi, hogy miért, hanem mondd el őszintén, és ha el akarja mondani, hogy a babának az anyatej a legjobb, ami egyébként így is van, akkor hallgasd meg szépen. Neki ez a dolga, a baba érdekében, hogy ezt elmondja. Én előre tudtam, hogy nem fogok szoptatni, szépen elmondtam neki, hogy miért, meghallgattam a kiselőadást, aztán átvettem a receptet. Nem kell ott senkivel összeveszni meg önérzeteskedni.
jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit off, de kérdeznék :D

Még terhesen, kiskönyvvel fel kell keresni a leendő gyerekorvost???

A másik, ha a kórházban sem akar valaki szoptatni, akkor a nővérek csinálják meg a tápszert? Nem az anyának kell?

jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm a tanácsod!

Megfogadom!

#5

Az elsőre tudok biztosat mondani, hogy igen, mert le kell pecsételnie, illetve el fogja mondani a teendőket miután majd a kicsi megszületik.

A másodikra csak azt tudom mondani amit hallottam, hogy minden kórház más. Van ahol elvileg hozzák 3 óránként, van ahol 24 óráig semmit nem adnak. Változó. Én minden esetre majd viszek be a kórházba, mert utána jártam, hogy van lehetőség egyénileg tápszer keszitesre (ez alatt azt értem, hogy a folyosón van mikró, illetve vízforraló ha valaki tápszerezik)

jan. 18. 08:51
 7/64 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hülye kérdés, de nem kell hozzá a gyerek tajszáma? Szerintem neked egy gyerekorvos nem fog így kiírni, de csak tipp, mivel még megse született és neve sincs hivatalosan, így kinek is kéne kiírni? A te nevedre a gyerekorvos nemtudja kiírni és a kedvezmény se járna rá ami miatt a gyerekorvos írja és nem a boltban vesszük. Azután is 1 éves koráig tudják majd felírni kedvezményesen. Amúgy bárhol tudsz venni tápszert, én hipoallergént vettem, abban semmi olyan nincs amitől allergiája lehet. Veszel 1-2 dobozzal és, ha megszületik akkor már a doki is kifogja írni. Nekem elment a tejem az első mensinél, 5,5 hónaposan, ezt ajánlotta az orvos. Az már lényegtelen, hogy amikor visszajött nem kellett a gyereknek a tejem.
jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:

#7

Na látod ebbe bele sem gondoltam!

Logikus amit mondasz, nem is értem, hogy hogyan nem jutott eszembe.

Na akkor majd kiderül, mit mond a doki nekem is

jan. 18. 09:01
 9/64 anonim ***** válasza:
19%
Attól, hogy a gyereknek nincs taj száma, simán kiírható az anyának, mivel a rendszerben szerepel mint kismama…
jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
48%
Ha egyébként tudjátok, hogy a gyereknek az anyatej a legjobb, akkor miért nem akartok szoptatni? Mi ennek az oka?
jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!