Hogy mondjam el a gyerek orvosnak, hogy a tervezett tápszeres etetés mellett döntöttem?

Figyelt kérdés

Ma megyek elsőre találkozni a gyerek orvossal, hogy le pecsételje a terhes kiskönyvet és most szeretném megkérni arra, hogy írjon fel nekem tápszert. Kicsit tartok attól, hogy ezt hogyan adagoljam be neki, mert egy idős dokiról van szó, aki nyilván nem olyan modern gondolkodással vélekedik a témáról, mint egy fiatalabb.

Megteheti azt is, hogy nem írja fel a tápszert, vagy kötelező fel írnia, ha én így döntöttem?



jan. 18. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
36%
És neked mitől lenne jobb a napod, ha annyit írna, hogy "azért, mert undorodom a szoptatástól", vagy bármi más indok? A gyerekorvosnak minden bizonnyal el fogja mondani az okot, de megsúgom, még neki sem köteles. Ha ez nem lenne egy full szabadon választott dolog, akkor recept nélkül nem lehetne tápszert kapni...
jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
34%
Pfú hogy te milyen suta vagy.
jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
68%
Szoptatáspárti vagyok, de megértem azt is aki nem akar. Ezer millió oka lehet, de ez az ő döntése, lehet hamarabb akar dolgozni menni, szeretne a párjával énidőt, hogy a kapcsolatuk ne hűljön ki, ami álltalában borzasztóan hiányzik a szülőknek a kisbaba mellett, vagy fél, hogy meglóg a melle, az enyém is iszónyatosan lógnak és a tükörben már rájuk se nézek annyira elszomorít a dolog. A párom azt mondja így szép, de látom rajta azért, hogy már nem hozza lázba. Meg persze így apa is tud hozzátenni a dologhoz. Nekem mindig mondta, hogy olyan haszontalannak érzi magát, tök szivesen kelne ő is és etetné meg a kislányunkat. Amikor tápszeres lett akkor kelt is hozzá rendszeresen. Könnyebb és jobb érzés volt mindenkinek. Én megértem, mondom úgy, hogy szoptatáspárti vagyok és 5,5 hónapig szoptattam is.
jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
42%

Én szoptatás párti vagyok , de annyit had javasolják hogyha tápszereztek akkor kecsketej alapú T válasszatok..sokkal könnyebben megemészti a baba emésztőrendszere. Sokkal jobban hasonlít a kecsketej összetétele az anyatejére mint bármi más.

(Csak jó tanács akar lenni)

jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
63%

Próbáljunk meg kicsit visszavenni az indulatokból. Attól még, hogy nincs köze hozzá, szerintem egy anonim oldalon nyugodtan érdeklődhet. A kérdező meg nyugodtan írhatja, hogy nem szeretné elmondani (de ő még nem is válaszolt, az is lehet, hogy szívesen megosztja a szempontjait).


Ugyanakkor, mivel a témában nagy a feszültség, amikor valaki egy ilyen kérdésnél a tápszer melletti döntés okára kérdez, érdemes extra óvatosnak lenni. Mert könnyen elszabadulnak az indulatok. Én is rögtön arra asszociáltam, hogy győzködni akarja a kérdezőt. Talán segített volna, ha eleve leírja, hogy csak érdeklődik, kíváncsi és nem akar győzködni. Akkor nem skatulyázzák be rögtön szoptatásnácinak.

jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért annyira érdekfeszítő, hogy miért dönt valaki így. Nekem nem igazán hétpecsétes a dolog szóval leírom neked, pontokba szedve, ha már ennyire érdekel! (Persze ezek emberenként eltérőek lehetnek pl EÜ ok stb)

1. Könnyebben rá tudom majd bízni, nagyszülőkre, nagynénire, keresztszülőkre, mert ők is meg tudják etetni és így akár tudunk egy pici időt szakítani magunkra az apukájával!

2. Nem kell azon aggódnom, hogy mit/mennyit eszek, iszok, mert így nem áll fent annak a veszélye, hogy amiatt, hogy elcsábultam egy jó kis chilis babra, azzal a babámnak puffadást, hasfájást okozok.

3. Nem kell magam rosszul érezni mikor egy társaságban meg kínálnak egy pohár vörös borral, vagy pezsgővel, mert nem kell aggódnom, hogy bele kerül a tejbe.

4. Nem kell azon aggódnom, hogy ki sebesedik a mellbimbóm vagy éppen be gennyesedik/csomósodik a mellem a szoptatás miatt (mert igen rengeteg ilyen van)

5. Ha éhes a babám, bárhol és bármikor meg tudom etetni és nem kell takargatni magam, hogy rengeteg ember ne azt nézze, ahogy én elővettem a mellem…(valljuk be ez egy strand közepén/bevásárlóközpontban/buszon/villamoson elég kellemetlen szitukat tud szülni)

6. Nem fog meg nyúlni a mellem 2-3-4-5-6 (ki mennyit szeretne) gyerek után, így nem kell majd úgy a tükörbe néznem, hogy utálom amit látok.

7. Gyermekkori trauma miatt, nem bírom elviselni ha valami/valaki a mellbimbómhoz ér (a szexuális együttlét ezalatt kivételt képez)


Remélem kielégítő volt a válaszom! :)

jan. 18. 10:36
 37/64 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem, miért olyan lényeg ez. Ezer oka lehet. Gusztustalannak tartja, vagy csak szimplán taszítja a tudat, nem akarja hogy 0-24 rajta lógjon a gyerek, hamar vissza áll munkába, esetleg mell daganat miatt vagy mert olyan gyógyszert kell szednie. Teljesen mindegy az ok, szerintem ha elmondta hogy magánügy, akkor annak is tekintem. Szabad választás van, joga van hozzá, és börtönbe sem csukják érte.
jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, engem majd érdekelne a doki mit szólt hozzá ha szólt egyáltalán valamit.
jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
22%
Tehát csupa önzőség. Oké ez vicces😂
jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
38%
Ha ez téged kielégít, akkor nevess csak, jó szórakozást.
jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!