Hogy mondjam el a gyerek orvosnak, hogy a tervezett tápszeres etetés mellett döntöttem?

Figyelt kérdés

Ma megyek elsőre találkozni a gyerek orvossal, hogy le pecsételje a terhes kiskönyvet és most szeretném megkérni arra, hogy írjon fel nekem tápszert. Kicsit tartok attól, hogy ezt hogyan adagoljam be neki, mert egy idős dokiról van szó, aki nyilván nem olyan modern gondolkodással vélekedik a témáról, mint egy fiatalabb.

Megteheti azt is, hogy nem írja fel a tápszert, vagy kötelező fel írnia, ha én így döntöttem?



jan. 18. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
100%
49# Ezt nem tudom, nekünk 5 hónapos kor előtt viszonylag kevés tápszer kellett és akkor még nagyobb mértékű volt a támogatás, utána csökkentették nagyon sok tápszernél és amit 7 hónapos kora után rendszeresen ivott az tényleg 500 forinttal volt olcsóbb receptre. Nagyon sokan panaszkodtak akkoriban emiatt, azt nem követtem, hogy a kisebb babákat ez hogyan érintette, vagy hogy azóta mi a helyzet. :) Csak arra akartam rávilágítani, hogyha véletlen nem írnának fel mire hazamennek a kórházból, 1-2 dobozzal megvenni teljes áron, nem egy anyagi csőd.
jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
12%

Na kérdező neked se gyerek hanem játékbaba kellett volna. Nagyon önző vagy :-( meg milyen gyerekkori trauma az hogy attól undorodsz ha a gyereked szopik, de attól nem ha a gyerek apja teszi ugyan azt?


Jó, a te dolgod, nem mindenki akarhatja a legjobbat a gyerekének, kellenek hátránnyal induló gyerekek is. Igyál jó sokat ne csak egy két pohárral, hanem egy üveggel, míg naponta a nagyik nevelik a gyereket hogy ti romantikázhassatok:-)


És csak mondom, ha nem tudnál,6 hós korától bölcsibe adhatod és még több időt lehetsz a férjeddel. A gyereknek már úgyis mindegy. Nekem nem a tápszer a gáz, hanem hogy meg se született már azt nézed mikor és kinek passzolhatod le szerencsétlent.

jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
67%

52: nem attol leszel ✨szuperanya✨hogy te szoptatsz. Mas nem teszi. Mi kozod hozza? Engem meg az zavar mikor elokapjak a csecsuket takaras nelkul a buszon/plazaban/etteremben, megsem ugrok nekik habzo szajjal. Sot azzal sem ertek egyet, hogy egy 4 evest meg szoptatnak, de az sem az en dolgom.

A kerdezo teljesen normalis indokokat hozott fel. Ha neked nem tetszik, menj es csinalj valami hasznosat, pl szoptasd meg a babad.

jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
88%
52# A te gyereked szoptatás nélkül is hátránnyal indult már azzal,hogy te vagy az anyja. :D Te jártál volna jobban játékbabával, sajnálom őt. Még mindig a kérdező a normálisabb. Te tőled meg minden normális, értelmes,tanult embert mentsen meg a jó isten egy találkozástól.
jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
63%

52 te beteg vagy...

Miért jobb??

Azért mert védi őket az anyatej a betegségektől? Nagy lófütyit!

3 gyerekes szoptatásn*ci ismerősöm gyerekei alig vannak közösségben mert állandóan betegek.

Két lányom tervezetten tápszeres volt, az évek alatt alig voltak betegek...még a covid is elkerülte őket 🤣

Ja és egyik sem lett Michelin baba a tápszertől...

Sajnálom szegény gyereked hogy ennyire elvakult anyja van mint te

jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
83%
55 hagyjad. Buta meg biztos fáj neki hogy nincs segítsége..
jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
53%

56 van benne valami.

Akkor le se írjam hogy 3 hónapos kora óta járok heti egyszer masszázsra ( na jó ennek eü oka van) de bármikor itthon tudom hagyni ha halaszthatatlan dolgom van.

6 hetes volt pl mikor 3 órára ag apjával maradt otthon mert fodrászhoz mentem. Képzeld túlélte a gyerek 🤣

2 hetente elmentünk a férjemmel vacsorázni vagy moziba. Együtt pl a kettőt sosem mert #52 bármennyire is hihetetlen hiányoztak a gyerekeim már 1 óra múlva is.

Mióta a kisebb betöltötte az egy évet azóta 3 havonta elmegyünk a férjemmel egy 2 éjszakás wellness hétvégére. A gyerekek meg élvezik az anyósom kényeztetését 🤣

És ettől még imádom a gyerekeim, a legfontosabbak de néha ki kell szakadni a mókuskerékből.

6 hónapos és 1,5 kora között heti 2x3 órára bébiszitter jött hozzánk hogy vigyázzon rá. Én akkor dolgoztam (saját vállalkozásunk évi 180 milliós árbevétellel bocsi hogy nem akarom elbukni a gyerekek jövőjét) de itthon voltam mellette ha bármi egetrengető lett volna.

Kiegyensúlyozott, boldog gyerekek. Mindenben ők az elsők és a legfontosabbak attól függetlenül hogy nem az isteni anytej nektárt kapták 🤣🙈🤣

jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
0%
#25! De ha nem érdekli, akkor miért született a kérdés?🤣Hát, a kérdés pont erről szól.
jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
81%

A mai világban mindenki úgy csinálja ahogy akarja, kár is ezen hisztizni. Attól még lehet jó anya. Én is hagytam apára a gyereket, mert az ő gyereke is és szivesen töltött vele időt kettesben. Mára remek a kapcsolatuk és nincs az, hogy csak anyát fogadja el a gyerek és nemtudok 2 lépést se tenni a gyerek nélkül(4 éves kislány). Mentem én is körmöshöz, akkor is a férjem vigyázott rá, roppant kellemetlen volt, hogy megciciztettem a gyereket, lefejtem neki a többit, de hazafele már átázott a felsőm, mert így is ömlött a tejem szó szerint, hiába raktam be betétet a melltartómba.

Minimum 2 hetente alszik a nagymamánál, imádja a mamikát, van, hogy hétköznap is ottalszik 1 napot és ő viszi az oviba. Ez most bűn? Nyílván, ha nem szeretne menni a gyerek az más, de ő kéri kifejezetten, hogy szeretne a mamánál aludni. Nekem eszembe se jutna, hogy nem adom oda, felnevelt engem is becsületesen és megbízok benne, hogy jól bánik a lányommal.

jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
57%

Én is tápszerezem a gyerekem. Az első is tápszeres volt, most a második is.

Én egyszerűen nem tudom elviselni ha valaki a mellemhez ér, még a férjem se érhet hozzá, mert rosszul leszek tőle. Szerencsére a férjemet nem zavarja. De, ha el tudnám viselni, akkor is ott van még az, hogy olyan szinten befelé forduló a mellbimbóm, hogy a jóistenke se tudná kivarázsolni. Emellett tudok tervezni. Ha anyatejes lenne nem tudnék. Barátnőm fia anyatejes, de konkrétan mióta megvan a fia nem tudtunk elmenni még kávézni sem, mert a baba mindig cicire kéreckedik. Ami persze nem baj, mert tök jó dolog, de én nem tudnám elviselni.

jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!