Hogy mondjam el a gyerek orvosnak, hogy a tervezett tápszeres etetés mellett döntöttem?

Figyelt kérdés

Ma megyek elsőre találkozni a gyerek orvossal, hogy le pecsételje a terhes kiskönyvet és most szeretném megkérni arra, hogy írjon fel nekem tápszert. Kicsit tartok attól, hogy ezt hogyan adagoljam be neki, mert egy idős dokiról van szó, aki nyilván nem olyan modern gondolkodással vélekedik a témáról, mint egy fiatalabb.

Megteheti azt is, hogy nem írja fel a tápszert, vagy kötelező fel írnia, ha én így döntöttem?



jan. 18. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
72%
20# Ott a pont. De nekem eszembe nem jutott volna amúgy a 28. héten már feliratni előre például.
jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
54%

hátha a gyermekorvos jobban beletrafál mi kell a bébinek


Nem, ő is csak találomra felír egyet, általában azt, amit az orvoslátogató javasol, és esetleg jutalékot is kap érte.


Nálunk úgy írja fel a "kezdő csomagot" szülés előtt (krémek, tápszer, vitamin,stb) a gyerekorvos, hogy egy másik újszülött nevére írja ki, akinek már van taj száma. A kórházban is írtak fel tápszert kérdés nélkül, ott pedig az én taj számomból képeztek neki átmeneti számot.


Senki nem kérdezte, hogy akarom-e szoptatni, sőt, a kórházban kétszer is adtak neki tápszert, pedig volt tejem, és nem is fogyott jelentősen. 4 naposan már a születési súlyát meghaladta.

A gyerekorvos minden alkalommal automatikusan akarta adni a tápszer receptet, pedig mondtam, hogy anyatejes, és nincs szükség tápszerre.

jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
46%
Jaj istenem 10-es (és 14-es), menj már innen, légyszi. Miért kell minden egyes hasonló témánál megjelennie legalább egy szoptatásnácinak, és felkérdeznie? NEM az volt a kérdés, hogy "tervezett tápszeres etetés mellett döntöttem, szerintetek jó ötlet?" Akkor meg minek? Azért mert ő így döntött. Mert nem akar szoptatni, akármiért is. M A G Á N Ü G Y.
jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok szoptatásnáci. Felőlem mindenki úgy eteti a gyerekét, ahogy akarja. Egyszerűen érdekel a motiváció, és őszintén szólva nem értem, hogy egy anonim oldalon miért olyan nagy titok ez:D Nem akarok senkit meggyőzni. De azért azt viszont nem értem, hogy milyen jogon várjátok el, hogy az orvos egy kumma szó nélkül felírja a tápszert, mikor ti annyit nem vagytok hajlandóak elmondani neki, hogy miért döntöttetek úgy, ahogy.
jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
36%
24-es,a gyerekorvosnak majd elmondják,de neked közöd nincs. Nem te vagy a dokijuk. Egyébként a legtöbb dokit sem érdekli.
jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
41%

De azért azt viszont nem értem, hogy milyen jogon várjátok el, hogy az orvos egy kumma szó nélkül felírja a tápszert, mikor ti annyit nem vagytok hajlandóak elmondani neki, hogy miért döntöttetek úgy, ahogy.


Tudod, azért kell hogy felírja, mert ma a szoptatás nem kötelező dolog!

jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
49%
Továbbra sem bírja senki kinyögni, hogy miért döntött tápszer mellett. Úgy látszik ez ilyen hétpecsétes dolog :D
jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
34%
Kopj már le innen.
jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
42%
Bár én szoptattam,de hihetetlen,hogy nem érti,hogy nincs köze. :D Egyébként bármi oka lehet. Még eü személyzetet se érdekli.
jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy azzal kielégülsz,ha azt írná bárki,mert nincs kedve hozzá?:D Azzal neked az életedbe változik bármi. Amúgy is totál magánügy ki szoptat és ki nem,nem tudom mióta lett ez ilyen közügy. Szülés után is utáltam ezeket a majom kérdéseket,aki az én mellembe turkál.
jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!