Hogy mondjam el a gyerek orvosnak, hogy a tervezett tápszeres etetés mellett döntöttem?

Figyelt kérdés

Ma megyek elsőre találkozni a gyerek orvossal, hogy le pecsételje a terhes kiskönyvet és most szeretném megkérni arra, hogy írjon fel nekem tápszert. Kicsit tartok attól, hogy ezt hogyan adagoljam be neki, mert egy idős dokiról van szó, aki nyilván nem olyan modern gondolkodással vélekedik a témáról, mint egy fiatalabb.

Megteheti azt is, hogy nem írja fel a tápszert, vagy kötelező fel írnia, ha én így döntöttem?



jan. 18. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
33%

7-es vagyok: lehet, hogy kiírják, bár én mint felnőtt ember nem a gyerekorvoshoz tartozok, miért is irogatna az én adataimra? Meg úgye kedvezményesen nemfogja kiírni, így aztán tökmindegy hol veszed meg. A kedvezmény csak és kizárólag a gyerek nevére jár a szülőjére nem!

Nálunk szülés után kellett jelezni, hogy megszületett, akkor rakták fel a popsikrémet, a fürdetőt és a vitamint a felhőbe és szóltak, hogy mehet apuka kiváltani, hogy mire hazamentünk ottlegyenek ezek a dolgok! Az én nevemre nem írtak soha semmit még ezeket se!

jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
59%
Azért mert így döntöttünk.
jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
14%
De szülés után sincs rögtön a gyereknek taj száma!
jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
39%
Oké, a kérdés a MIÉRT-re vonatkozott. Értem, hogy felnőtt ember vagy és úgy táplálod a gyereked, ahogy akarod, csak szimplán érdekel, hogy miért így döntöttél….
jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
54%
Magánügy.
jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
30%
Attól, hogy nincs a kezedben a tajkártya egyből, a hivatalnál attól függetlenül már intézik és van tajszáma. Kb 1 hét alatt kész van a legyártása, de mint írtam attól a rendszerben már bent van és létezik.
jan. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
0%
De még ekkor a gyermekorvos továbbra sem tudja kire írni, ha szerinted az anyára nem lehet…
jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
75%

Ameddig nincs tajszáma addig a gyerekorvos mindent az anya tajszámára ír ki!

Fürdetőt, popsikrémet, tápszert ez így volt 9 és 3 éve is amikor a lányaim születtek

jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem se írják ki előre és nem a taj miatt, még messze a szülés. De miért akarnál már most feliratni? Még csak kismama vagy. Kórházba felírnak a záró írásakor, itt nálunk biztosan előre jó pár adaggal. Most előre feliratsz olyat,amit lehet nem is bír. Majd amit adnak a kórházba és bírja, felírják otthonra is. :D Ilyenről nem is hallottam még. Egyébként szülés után felírják,de papírra a receptet és xxx van a taj helyett,de a gyereknek jelenleg itt születési ideje,se neve,se semmi..
jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
87%
Az anya tajszáma alapján, amin megváltoztatnak egy számot készűl a gyereknek egy ideiglenes tajszám amit 1 hónapig lehet használni. Addig kiküldik elvileg a rendeset is. Ezt már szülést követően nemsokkal megcsinálják a rendszerben, pár óra alatt. Nekem semmit nem írtak ki szülés előtt az enyémre.
jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!