Hogy mondjam el a gyerek orvosnak, hogy a tervezett tápszeres etetés mellett döntöttem?

Figyelt kérdés

Ma megyek elsőre találkozni a gyerek orvossal, hogy le pecsételje a terhes kiskönyvet és most szeretném megkérni arra, hogy írjon fel nekem tápszert. Kicsit tartok attól, hogy ezt hogyan adagoljam be neki, mert egy idős dokiról van szó, aki nyilván nem olyan modern gondolkodással vélekedik a témáról, mint egy fiatalabb.

Megteheti azt is, hogy nem írja fel a tápszert, vagy kötelező fel írnia, ha én így döntöttem?



jan. 18. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

#38

Rendben mindenképpen leírom majd! :)

#39

Nem tartom önzőségnek, viszont a gyermekemnek így sokkal kiegyensúlyozottabb anyja lesz, mintha magamra erőltetném az egész szoptatás és állandó feszkót érezne rajtam! :)

jan. 18. 10:45
 42/64 anonim ***** válasza:
77%

És simán leírta, hogy "nem vagyok szoptatásnáci". Aha, tényleg nem.

Kedves 39-es, ezek pont ugyanúgy valid okok, mint az, hogy mondjuk eü okokból nem szoptathat. Emésszed nyugodtan az információt.

Már csak azért is, mert bármily hihetetlen, az egy hetes baba nem tesz különbséget aközött, hogy "hm, ez az önző némber nem szoptat engem, pedig tudna, de szemét" meg aközött, hogy "szegény anyukám megtett mindent, de így sem tud szoptatni, szóval így rendben van a tápszer". Maximum az anyák tesznek különbséget, a baba mindkét esetben ugyanúgy tápszert kap. Ezzel vissza is jutottunk oda, hogy tök mindegy az indok.

jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
92%

Azt a választ, hogy “önzőségből” nem én írtam. Én voltam az, aki megkérdezte az okokat.

És köszönöm szépen, hogy leírtad, erre voltam kíváncsi.

jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
76%
Én is kb így gondoltam, mint a kérdező. Ezekért nem is szoptattam. A doki megse kérdezte csak felírta amikor már megszületett, pedig a doki 76 éves.
jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
78%
#43 Ezesetben bocsi. :)
jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves a gyerekem, születése előtt kiírtak neki mindent, az anya tajszáma után bigyesztenek valami számot (már nem emlékszem), erre kapta.

Én szoptattam, így tápszert nem írt, de amikor hazajöttünk kérdezték a kórházban és a dokink is kérdezte, hogy kell-e. Idővel apadt el a tejem és kapott kiegészítésként a kislányom tápszert, így azért ezzel is képben vagyok. Mostmár annyira kevés a támogatás a legtöbb tápszeren, hogy sok értelme nincs (a miénken pl 500 forint volt fél éve). A fontos, hogy drogériákban 90%-ban sokkal drágább a tápszer, mint gyógyszertárban. 1-2-3 ezer forintos különbségek is szoktak lenni.

A gyerekorvosnak pedig akkor kell főleg lepecsételni a könyvet, ha nem a körzeteshez szeretnéd vinni. A kórházból úgy adják haza a babát, hogy jelentik a gyerekorvos + védőnő felé a megszületését és onnantól ők felelnek érte. Ha nincs a kiskönyvben más rendelkezés, a körzetesnek "jelentenek", szóval alapvetően nem gond a hiánya.

jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudják előre felírni, az anya "módosított" táj száma csak a baba születése után érvényes.


Az én babám is 80%-ban tápszeres, ennek ellenére azt mondom hogy annak akinek nem lenne szüksége rá nem kellene támogatottan felírni. Miért az állam és a többi adófizető támogassa azt, hogy anyuka tudjon nyugodtan vörösbort inni és a nagymama is meg tudja etetni a gyereket anélkül hogy anyukának fejnie kellene előtte? Értem hogy valakinek ezek fontosak, de nem egészségügyi indokok, úgyhogy ha saját maga dönt így az anya, akkor vállalja az anyagi következményeit.

jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
75%

Na,én ezért írtam,hogy semmi köze senkinek,mert ahogy leírod,egyszer nem írta még oda normális ember,hogy "Oké,köszi és megértem a nézőpontod". Annyira egysejtű 1-2 ember,hogy egyből beleáll a másikba,mintha lenne köze,hogy mi miatt. Ezért nem kell ezt megosztani senkivel. :) Mondom ezt úgy,hogy szoptattam,majd félévtől nem volt,úgyhogy kellett tápszer. Sokkal kiegyensúlyozottabb lettem én is attól kezdve. Rengeteget küszködtem,hogy legyen elég tej,amit ha már elengedtem volna,mert egy felesleges szélmalomharc volt,hamarabb kap egy nyugodt anyát a lányom. Másodiknál nem lesz ez! És nem önzőség egyébként,nekem minimum 2 barátnőm is van,aki nem szoptatott. Őszintén? Nagyobb már a gyerekük,sokkal jobb anyák,mint 1-2 5 évig szoptatós anyuka. Azért,mert ez nem ettől függ. Egyébként csak itt ilyen kis kíváncsik. Eü-ben dolgozom,bejönnek felvételre picivel is,ott megkérdezzük mit eszik,mennyit. Közli az 1 hetesnél vagy pár hetesnél,hogy tápszer és a kutyát nem érdekli! Azt se hogy miért tápszer? Soha senki meg se kérdezte még tőlük,hogy "amúgy miért nem anyatej?" Soha,komolyan,de még osztályátadáskor sem téma ez. Tehát orvosi-eü-s körökben nem számít,csak egyen,hízzon és kész! Anyukák között,meg a vénasszonyok között kotnyeles téma ez,hogy szoptatni kell.


Az olyanoktól meg óvva intem magam,mint az elsőnél 1 hétig kórházba voltunk,a 6. napon indult meg kb egy cseppnyi tejem,addig semmi,sajnos. De belövellés utána sem,se feszülés,se semmi nálam soha nem volt. Erre a kórházba zaklatott egy ismerősünk és hívogatott(akkor még a férjem barátja volt,ma már nem,hál istennek),hogy márpedig szoptassam,kell legyen tejnek,szoptassam mert sni-s lesz a gyerek. Férfi létére ezt így nyomatta,na elküldtem melegebb éghajlatra,nyomta belém a stresszt. Arról nem beszélve,hogy az ő agyon szoptatott gyereke lett sni-s. Talán,mert nem ettől függ.


Kérdező,szép dolog,hogy felvállalod,nem vagy önző.

jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
85%

#46

A 6 hó feletti tápszerekre szerintem kevesebb lehet a támogatás, de mi az újszülött tápszert 50%-osan kapjuk receptre. Dobozonként 2500 Ft úgy, hogy 4 nap alatt elfogy egy doboz (pedig kap anyatejet is) azért nem kis különbség.

jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
59%
47# Én az ilyet hamarabb támogatom az adóval,mint Orbán bácsika villáit vagy éppen a putris 15. gyereket szülő,soha nem dolgozó embert. Még önként is adományoznék ezért. :)
jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!