Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szólnak ezért a kórházakban?

Szólnak ezért a kórházakban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék szoptatni és 2 hét múlva fog megszületni a kislányunk.

Szerintetek szólnak azért a kórházban,ha tápszert kap vagy figyelmen kívül hagyják?Lesz bármi következménye?



2012. jún. 29. 11:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
58%

Ó, menjetek már a francba! De utálom az ilyen előre pfujjoló, "szegény gyerek, milyen anyja lesz" típusú némbereket!

Honnan tudod, miért nem akar szoptatni? Honnan veszed, hogy csak mellét félti? Általánosító, buta ember az ilyen!

Nekem gyerekkorom óta volt egy fóbiám, folyamatosan attól rettegtem, hogy szexuális aktus közben a partner leharapja a mellbimbómat. (A fóbiám kialakulásába most ne menjünk bele.)Megkeserítette a szexuális életemet, és amikor terhes lettem, tudtam, hogy nem tudnék szoptatni, egyszerűen rettegtem tőle.

De persze jöttek az ilyen okos anyukák, meg a védőnő, meg a csecsemős nővérek, és erőltették a dolgot, minek hatására két hét alatt elapadt teljesen a tejem, fejni sem tudtam, plusz tiszta ideg volt minden szoptatásnál, remegtem.

Kurv@ jó élmény volt, köszönöm!

2012. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
66%

Oké, nem akarsz szoptatni, a te döntésed. De akkor legalább lefejve add oda a babának. Fontos összetevők vannak benne, amitől erősödik az immunrendszere. Ha a legjobbat szeretnéd neki, akkor ezt tedd meg érte. Vagy legalább gondold át a lehetőséget.

Ha egészségügyi oka van, azt meg fogják érteni, és segíteni fognak a táplálásban.

2012. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
77%

Császárral szültem, este 9-kor lett meg a baba.

Másnap reggel azt mondták, addig nem hozhatom ki a babát, míg ki nem veszik a gerincemből az érzéstelenítőt, és a katétert.

11 körül jött le az anesztes kivenni, utánna letusoltam gyorsan, és irány a babáért.

Bementem a csecsemősökhöz, keresem a sok kis kocsiban a gyerekem, nem találtam.

Megkérdeztem a csecsemősöket hol van, erre pont őt etették, tápszerrel, szeretgették, mert azt hitték árva, nem jött érte senki:)


Megkaptam a babát, jött a nővér megmutatni hogy kell szoptatni, pelenkázni, mondta majd este menjek, és megmutatják a fürdetést, öltöztetést.


Ha szólsz hogy te nem akarod szoptatni, adnak tápszert szerintem, de biztos hogy ki fognak nézni emiatt, megkapod a megvető pillantásokat, erre készülj fel.


Én is idegenkedtem a szoptatástól, de amikor meglett a pici, valahogy értelem szerű volt, hogy megszoptatom, hisz éhes!


Na meg anyagi szempontból sem mindeggy, mert 2000-2500 Ft egy doboz, és egy héten elfogy 1-2 doboz! Az havi szinten 20-25 ezer Ft.

2012. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
66%
Ez elég ritka és egyedi eset amit írtál kedves utolsó! Szoptatni nagyon jó szerintem én is imádom.
2012. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
65%

De tényleg megírhatnád, hogy miért nem akarod!!??

Ha a melleidet félted, akkor most megnyugtatlak, hogy az nem a szoptatástól lóg, hanem a terhesség miatt..félsz, hogy nem tetszel majd a férjednek?Beteg vagy?Undorodsz tőle?

VAAAAGY...

ez is ismételten csak 1 provokatív kérdés, amiből az lesz, hogy a szoptatás pártiak és a tápszer pártiak itt jó kis csatát vívnak!!!!

2012. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
46%
Látom sokan a kérdésre válaszoltak. :D Végre egy téma amin csámcsoghatnak, lesz egy jó napjuk. :) Amúgy én is a szoptatás híve vagyok, de a te dolgod. Nem mindegy, hogy miért nem akarsz. Szerintem ha csak simán azt mondod, hogy nem szeretnél, biztos kérni fogják, hogy legalább próbáld meg. Nekem most szült az egyik rokonom császárral, ő a kezdetektől biztos volt, hogy nem fog szoptatni, mert nem jók a mellbimbói, így neki nem is "kellett" ezzel próbálkozni. Amúgy meg hülyeség, hogy az akit nem szoptattak, folyton beteg. Engem nem szoptattak, és egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam igazán beteg életemben. Ellenben tudok olyan szoptatott kisgyereket, aki 2 hetente lázas, meg van fázva. Erről ennyit.
2012. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:

Nem bababarát kórházban leszünk.

Nem kértem véleményt,nem hinném,hogy olyan szörnyű anyuka lennék majd,amiért tápszert kap...de bocsánat,biztos a szoptatott hetekben/hónapokban mérik azt,hogy ki mennyire jó anya.Nem értem,hogy egyeseknek miért az a legfontosabb,hogy a másik szoptat-e vagy sem.Semmit nem tudtok az életemről,csak annyit,hogy nem fogok majd szoptatni.Igen bátor dolog sajnálni a babát így,hogy semmit nem tudtok rólam.

Nem egészségügyi oka van annak,hogy nem fogok szoptatni.


Köszönöm a normális,nem "szegény baba,de szörnyű sorsa lesz" stílusú válaszokat!

2012. jún. 29. 11:39
 18/75 anonim ***** válasza:
76%

Biztos sok rosszallást fogsz kapni, erre készülj. De nálunk pl. a kicsiknek, ha nem volt az anyának még teje, adtak tápot stikában, hogy ne ordítson.

Viszont! Tejelapasztást okozó gyógyszert kell szedned, vagy mellgyulladást kapsz, ennek nézz utána. A helyedben a védőnővel és az orvossal is megbeszélném a dolgot, hogy ilyenkor mit kell tenni.

2012. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
78%

Kórházanként eltérőek a szokások, de sok helyen csak a 2.életnapon adnak tápszert a babának, és vinni nem lehet tápit a kicsinek...

Addig csak vizet adsz az éhes kicsinek?

Ezt ott érdeklődd meg, ahol szülni fogsz, ilyenkor mi az eljárás, ha az anya elzárkózik a szoptatástól. itt csak azt fogd megtudni, hogy mennyire egymásnak tudunk esni tápi-szoptatás témában is.


következmény: írhatnék pro-kontra a szoptatás-tápiról(bár a tápit nem ismerem, mert mind a két kicsit első perctől tudtam szoptatni, így cak az itt olvasottak, tápszergyártók prospektusait tudnám írni)

A szoptatás NEKEM szép és jó élmény volt, mind a két kicsivel. Cicijeim rendben... (a szoptatás segíti a méhösszehúzódást- rettentően tud fájni, de gyorsítja)


Tanács: kórházat keresd fel ezzel a problémával, ott biztosat tudnak mondani erről.


Könnyű szülést, és jó babázást

2012. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem indult meg a tejem a kórházban, szoptattam ugyan, de szinte semmit nem tudott kiszívni, így pótlást adtak neki. Donor tejet kapott, vagy ha az nem volt akkor tápszert. Sajnos itthon sem igazán lett tejem, így már kb. 3 hetes kora óta tápszeres a babám. Arra tényleg készülj, hogy mindenki szemében egy ".arházi" leszel amiért nem szoptatsz. Én teljesen ki voltam már készülve emiatt. El hittem, hogy tényleg rossz anya vagyok, aztán a férjem észhez térített, hogy attól még jó anyja vagyok a gyerekemnek. Sajnos így alakult....
2012. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!