Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szólnak ezért a kórházakban?

Szólnak ezért a kórházakban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék szoptatni és 2 hét múlva fog megszületni a kislányunk.

Szerintetek szólnak azért a kórházban,ha tápszert kap vagy figyelmen kívül hagyják?Lesz bármi következménye?



2012. jún. 29. 11:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
48%

Nem kértél véleményt? Szerintem pedig kértél, hiszen azért írtad ki a kérdést.

Arrogáns vagy...

A gyereket azért szeretnéd, ugye?

2012. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 A kérdező kommentje:

Az orvosommal fogok erről beszélni,mert gondolom a gyógyszert receptre adják ki.

A picinek a kórházban is tápszert adnék,amikor ott lesz velem.


És 11:53-as válaszoló(#21),nem kértem véleményt.A kérdés nem arról szólt,hogy ki mit gondol arról,hogy nem fogok szoptatni,hanem arról,hogy a kórházakban szólnak-e ezért.Semmi köze nem volt a kérdésemnek ahhoz,hogy mások szerint milyen anya leszek.

2012. jún. 29. 12:00
 23/75 anonim ***** válasza:
64%

Mennyi rosszindulatú,"szuperanya" van itt.Mindenkinek a saját dolga mit csinál,senkinek sincs köze hozzá pláne nem sok idegennek.

Gyerekkoromban molesztáltak még hozzá a nevelőapám éveken keresztül.

Később a sok lelki probléma mellett,nem bírtam elviselni ha a mellemet fogdossák,de azt hogy a mellbimbómhoz hozzá érjenek attól rosszul voltam,nagyon féltem a szoptatástól.

Megszületett a fiam,már akkor nem akart szopizni,ráadásul befelé forduló mellem van így kellett a bimbóvédő azzal sem akart, az ordító gyereket próbálták ráerőszakolni a mellemre az okos csecsemősök,ha végre a szájában volt akkor vagy kiszívta és kisebesítette vagy csak bealudt.Nem volt tejem,próbáltam fejni 10-20mlnél nem volt több,de mindig megkaptam milyen szar anya vagyok,hogy még szoptatni sem vagyok képes,és nem tudom magamtól hogy kell kb a 8ból 1 akart segíteni a többit nem érdekelte,hogy éhes a fiam ha szóltam,vagy kérdeztem lehordtak és "beletapostak a földbe",így a fiam besárgult,majd utána kapott végre tápszert.haza mentünk ugyanúgy nem ment a szoptatás,vérző sebes mell,emlőgyulladás minden ami kell lett az eredménye a próbálkozásnak fiam ha csak meglátta a mellem ordított,így fejni kellett,szinte egésznap csak fejtem,akkor kb 6 hetes volt mikor sikerült rátenni a mellemre és elérni,hogy naponta egyszer legalább szopizzon,de csak az egyik mellemből volt hajlandó,mire 2 hónapos lett addigra annyira kevés tejem lett hogy pótolni kellett,hiába ittam a teákat, hiába ittam napi 3-4 litert,próbálkoztam a sok fájdalom,elkeseredés,sikertelenség,depresszió miatt mire a fiam 3 hónapos lett egy csepp tejem sem volt.Viszont onnantól hihetetlenül megkönnyebbült a lelkem,kijöttem a depresszióból,nem fejéssel telt az egésznap,begyógyultak a sebek.Fiam a 14 hónap alatt egyszer volt beteg amikor az 5éves öcsémtől elkapta a torokgyulladást,szóval olyat senki ne mondjon,hogy nem lesz erős az immunrendszere a tápszertől. Lehet lepontozni és leszólni más úgysem telik tőletek.

2012. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
74%
11:51-es vagyok. Szerintem a kórházba nem vihetsz be saját tápszert, ott fognak adni. Nekünk is ott adták, bevinni nem lehetett. Egyébként szerintem csak abban az esetben engedik a tápszert, ha indokolt, lásd pl. a mi esetünket, hogy nem volt tejem, de nálunk is olyan tortúrát kellett végig csinálnunk, hogy minden szopi előtt után mérték a lányom + próbálták fejni a mellem, és miután meggyőződtek róla, hogy nincs tej, úgy kaphatott pótlást.
2012. jún. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
79%
szólni lehet, hogy fognak. rábeszélni is valószínűleg megpróbálnak majd, - ha orvosilag nem indokolt, hogy ne szoptasd a babádat, - de kötelezni nem fognak semmire.
2012. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
56%

Ha már rosszindulatúnak lettem titulálva, akkor hadd legyek az tényleg:

remélem, úgy belövell a tejed, hogy nem győzöd felitatni!!! de te csak ne szeress szoptatni...áááááááááááááááááááááá

2012. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
35%

De sok nő van aki nem tud olvasni..............a kérdésre kéne válaszolni, nem egy másik édesanya döntését firtatni.


SZoptatni tudnak, de olvasni nem. Gratulálok.


Tehát: lesznek olyan nővérek, akik megpróbálnak rábeszélni, lesznek akik rosszallóan néznek majd, és lesznek akik tolerálják a döntésedet (ebből lesz legkevesebb, mert az ember gyarló és szeret beleszólni a másik életébe). Lesz olyan is, aki érvekkel akarja majd alátámasztani hogy miért is kéne mégis szoptatnod, ezzel nincs baj, ő legalább nem belepofázik, hanem orvosilag próbál érvelni, de a végső döntés úgyis a tiéd.



Azoknak, akiknek mindössze ennyi a "válasza", hogy "Miért nem akarsz szoptatni?" (mint pl. első válaszoló) külön gratulálok a szövegértési készségéhez, nagyon okos ember lehet.

2012. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező, a te döntésed, de pár dolgot leírnék:


Nem leszel rossz anya attól, hogy nem szoptatsz. A babát nem cicikével kell szeretni, hanem öleléssel, ringatással, gondozással, kedves becéző szavakkal, stb. stb. Aki azt hiszi, "cicikétől" lesz jó anya, higgy nekem, nem lesz jobb anya :)))))


Immunrendszer: ismerek anyákat akik kétéves korig szoptattak hogy jaj de egészséges legyen a gyerek. Egyik sem az. Mert egyszerűen genetika is meg minden más, nem csak szoptatás kérdése. Egyik kisgyerek a környezetemben (kétéves korig szopizott) havi szinten elkap valamit....volt már lázas influenza, hányás-hasmenés, minden ami belefér. Tehát a babád nem lesz betegesebb, mert nem csak a szoptatástól függ.


Persze a legjobb az anyatej, én sem vitatom, de amikor egy anya azt hiszi hogy a mellével lehet egy anya-gyerek kapcsolatot megalapozni, ez szimplán buta. És mindig kiakaszt az emberi hülyeség :)

2012. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
31%
Ja, 50% meg még tapintatlan és rosszindulatú is. De mindenhol vannak ilyenek, ne figyelj rájuk :) Szűrd ki az értelmes választ a gyökér válaszoktól.
2012. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
75%

Engem komolyan érdekelne, hogy mi lehet az ok, ami miatt nem szoptatod majd. Írtad, hogy nem egészségügyi, talán visszamész dolgozni? Ha igen, attól függetlenül a kórházban még kaphatna anyatejet, nagyon sokat számít az első pár nap teje (jó sűrű, tápanyagokkal teli). Az "első oltásnak" is szokták nevezni, nem véletlenül :)


Írj, hogy mi az ok, hátha találhatunk rá megoldást.

2012. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!