Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szólnak ezért a kórházakban?

Szólnak ezért a kórházakban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék szoptatni és 2 hét múlva fog megszületni a kislányunk.

Szerintetek szólnak azért a kórházban,ha tápszert kap vagy figyelmen kívül hagyják?Lesz bármi következménye?



2012. jún. 29. 11:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
18%
Én azt mondom a kórházban szoptass,bírd ki azt a 3 napot (különben sok-sok megszégyenülésben lesz részed) aztán ha hazamentek meg adj neki tápszert!Ennyi!Nem kell ezt túlreagálni.Az anyatej az csak anyatej,nem csodaszer!
2012. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg az a szimplán buta, aki azt képzeli, hogy azért mert valaki 2 éves korig szoptatott baba volt, attól nem fogja elkapni az óvodáskori betegségeket. Te nem vagy tisztában az anyatej jelentőségeivel, az biztos.
2012. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a gyermekorvossal konzultálj erről, aki lesz majd. Ő ír majd fel tápszert is.

Valamint figyelj oda, hogy nehogy begyulladjon a melled, mert a belövellés ettől még megtörténik, és ha nem üríted ki, tejlázat kaphatsz. Gondolom van valami gyógyszer/gyógynövény, ami segít elapasztani.

Hogy szólnak-e a kórházban ezért, nem tudom, de nem te leszel az első ilyen, és nem is az utolsó. Boldog babázást!

2012. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
67%
Ha már így belementünk: Annak sincsenek meg a megfelelő információi, aki azt mondja az anyatejre, hogy az "csak" anyatej. Ne degradáljuk már így le. Bizony, az újszülöttnek a legnagyobb kincs. (amellett, hogy én se állítom, hogy csodaszer lenne, de nem "csak"...)
2012. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
46%

A kérdésre válaszolva:

Nem hagyják figyelmen kívül, következménye nem lesz, higgadtan mondd el, hogy nem szeretnél szoptatni, az ok magánügy.

Off:

Engem a sürgősségi császármetszés miatt b@szogattak, hogy így nem jártam végig az anyává válás útját... üzenem nekik, hogy remekül vagyunk, imádjuk egymást:) Ők meg csak gondolják azt, hogy itt kezdődik az anyaság, elég nagy a gubanc fejben:)

Boldog babázást!

2012. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
53%
hát én sem értem hogy miért nem akarod szoptatni a kisbabádat mikor az a legszebb dolog a világon.ilyenkor nem az számít hogy neked nem jó érzés,kellemetlen,vagy csúnya megereszkedett lesz tőle a melled.hanem a baba a lényeg.neki szüksége van az anyatejre.de ha akarod vond meg tőle nyugodtan,a kórházban nem fognak szólni emiatt.csak látszik hogy nem a gyereked a legfontosabb.
2012. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig az összes hozzázólást, így bocsi ha olyat írok ami már elhangzott. Én bababarát kórházban szültem-az a helyi, választás nem volt. Nem is tudom egyébként hogy létezik-e még olyan ami nem bababarát. Legalábbis vidéken-bár nem tudom merre laksz. Az én babám nem tudott rendesen szopizni, beteg volt. Próbáltuk de nem ment. Rengeteget ordított, mert éhes volt. De tápszert akkor sem kapott. Mindenki nyúzta a melleimet, az osztályon nem volt olyan doki, nővér, csecsemős és védőnő aki nem próbálta cicire tenni a babámat. De hiába. Addig viszont nem kapott tápszert amíg a súlya kritikusan le nem csökkent. És akkor is csak éjszakára írta elő Neki a doki. Abból volt elegem ,hogy a gyerekem éhes, emiatt ordít én meg fejtem egész nap, hogy összejöjjön 5-10ml tej ami legalább segít Neki. Később rákapott egyébként, de pótlás mindig kellett. Ennyi, ez is egy tapasztalat. Sok sikert,jó babázást :)
2012. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
46%
Jézusom. Hogy lehet valaki olyan rosszindulatú, hogy ilyeneket kíván egy még szülés előtt álló anyának? Igen, ANYÁNAK, mert nem a szoptatás tesz téged jó anyává, hanem hogy mennyire gondoskodsz arról a kicsiről. Semmit nem tudtok a kérdezőről, mégis fejét veszitek. Nem szégyenlitek magatokat?
2012. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
64%

Itt más gond is van a szoptatáson kívül...

Igen, szólni fognak érte a kórházban, ha semmilyen formában nem vagy hajlandó anyatejet adni a babának. Bármi is álljon mögötte, de ha van tej és nem adod a babának, azzal az ő egészségét károsíthatod. Pszichés problémát is lehet és kell is kezelni, erre van a pszichológus, pszichiáter.

2012. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
40%
Igen "CSAK ANYATEJ" Ott van baj a fejekben aki azt gondolja,hogy folyékony aranyról van szó.Igen az a legjobb elvileg (ha anyuka egészséges,egészségesen táplálkozik,és nem dohányzik) de a tápszertől sem lesz senki sem kevesebb,ugyanaz a funkciója mint az anyatejnek,és semmivel sem rosszabb.A baba pedig nem lesz betegesebb,mert ez genetika az anyatejnek ehhez semmi köze.
2012. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!