Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beszélgetnél a tapasztalataidr...

Tulpe kérdése:

Beszélgetnél a tapasztalataidról? Premens, teherbeesés, termékenység, tapasztalatcsere és biztatás 🙂

Figyelt kérdés

Jó lenne egy aktív topic, ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, nehézségeinket, biztatást kapnánk. Legyen ez a hely az!


A párommal néhány hónapja próbálkozunk, de sajnos eddig nem jött össze a baba. A ciklusaim eléggé lerövidültek az utóbbi egy évben (októberben volt egy éve, hogy abbahagytam a Nuvaring fogamzásgátlót, az alkalmazása előtt nem voltak ciklus gondjaim) 25-27 naposak, és előtte egy héttel gyakran van pecsételő vérzésem is.

Mikor legutóbb voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy az ultrahangon látja, hogy érnek a peték (6. ciklusnapom volt), viszont utána végig ovuteszteltem, és egyszer sem lett pozitív a teszt. Hiszek a tesztnek, mert nem is éreztem semmi ovulációra utaló tünetet, és sokat is voltunk együtt, mégis megjött a 26. napra.

Voltam hormonvizsgálaton, ott látszólag minden rendben, minden a referencia tartományban van, de csak két hét múlva tudok visszamenni a nőgyógyászhoz, hogy beszéljünk.

Az előző vizsgálaton a Premens tablettát ajánlotta, amit most a ciklus első napján el is kezdtem szedni.


Van más is hasonló cipőben? Esetleg szedtétek Ti is a Premens-t ilyen jellegű problémára? Mik a tapasztalataitok?


Aggódom, amiért nem volt ovulacióm, nagyon vagyunk már arra, hogy család lehessünk. Ha van kedved, meséld el Te is a történeted!



2021. jan. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:

Szia én csak az ovutesztről tudok véleményt mondani.

Én is néztem soha nem volt elég erős vagy még nem is nagyon látszott, doki figyelt volt peérés. Vettem érzékenyebbet és még az is csak megközelíti a kontrollt, semmi ovi tünetem nincs sosem volt se folyás, se szurka,de van ovum 5 hetes vagyok.

Próbálj érzékenyebbet rendelni, nekem a netes bevált.


[link]


Innen rendwltem 2-3 nap és hozták is.

Jósként is használtam na akkor volt először olyan erős mint amilyen ovukor kellene😁


[link]

2021. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kicsit megnyugtat. Nekem sajnos még csak halvány csík sem jelent meg a kontroll csík mellett, viszont a tesztem “csak” normál érzékenységű.


A dokihoz többször kellett menned, vagy csak egy adott napon, hogy megfigyelje a peteérést?


Gratulálok Nektek, boldog babavárást kívánok! 😊

2021. jan. 27. 11:27
 3/70 anonim ***** válasza:

A fiam előtt jártam a dokihoz végig figyelte többszőr kellett mennem.

Olyan vizsgálat is volt ahol azt nézte együtlét után van e a látótérben sperma, de nem volt úgyhogy már inszemináció előtt voltunk. Neten láttam egy sikosítót annak adtam 1 esélyt, rá 2 hónapra sikerült is, de ő 7 hetesen elment. Utána a fiam 2 hónap múlva összejött.

Tavasszal megint sikerült de ő beteg lett volna, így most izgulok hogy minden rendben legyen, mert ő az utolsó többet nem próbálkozunk ha most nem sikerül.

2021. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy minden rendben lesz! Gondolok Rátok, majd írj, hogy hogy vagytok!
2021. jan. 27. 12:16
 5/70 anonim ***** válasza:
36%

Mindkét hormontesztre elmentél? (Egy a 3-5. ciklusnapon, egy a feltételezett ovu után 7-9 nappal). Mert a 2.on kibukik, ha valami baj van az ovuval (és igazából már az elsőből is lehet problémákra következtetni). Pajzsmirigyhormonok, inzulinrezisztencia, prolaktin kavarhat be gyakran.

6. ciklusnapon csak UHval ránézni és ebből megmondani hogy ovulálsz-e, hát őszintén ez a jóslás kávézaccból kategória. Vagy igen, vagy nem.


Ha szeretnél megbizonyosodni hogy tényleg ovulálsz, 3-4 hónapot érdemes hőmérőzni, mellette ovutesztelni. E kettő kombinációja biztosan kimutatja.

Ha már bő fél éve próbálkoztok, egy spermavizsgálat se árthat.


Mi sajnos már lassan egy éve próbálkozunk, az utóbbi időben a fél angol szakirodalmat, orvosi lapokat kiolvastam. Jók az értékeink, ovulálok, férjemmel is első körben minden oké. Hosszú távon nagyon idegőrlő, átérzem a helyzeted. :/

2021. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi már fél éve probalkozunk párommal, par hete voltam orvosnál, mert a ciklusom nekem hosszabb lett, 33-35 nap, melle barnázok,igy kb 10 napig kitart. UH-n nekem is minden rendben volt. Dokim szerint ez normálisnak mondható még...

Tavaly volt cisztam, rossz vérképem, de ezek helyre jöttek es akkor álltunk neki a projectnek,amikor megkaptuk a zold utat, hogy minden rendben.


1 hete szedem a Premenst, melle szedem tovabb a Femibion 0-t.

De most 10 nappal havi előtt ujra barnazok.


Nem csinalok teszteket, nem görcsölök rá a baba témára, de valami nem lehet okes, hogy folyton elojon ez a jelenség. Igazából nem tudom mit kellene csinalnom, mivel lehet problema.


Nagyon lelkiismeretes az orvosom, bizok benne, regota jarok hozza.


Ha 3 hónap alatt nem javul, akkor kell visszamennem, örülnék ha addigra osszejonne a baba is, de hat barmi lehet... 🙂

2021. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor ezek szerint nagyjából ugyanakkor kezdtük szedni a premenst (ma fogom bevenni a 8.-at). A menzesz első napján kezdtem, annyit már észrevettem, hogy kevesebb volt a mennyisége, nagyon bízom benne, hogy mivel elvileg nincs más komoly baj, ez majd segít!

Mellé szedek C, D és E vitamint.


Én sem szeretnék igazából ráparázni, ezeket a teszteket is egy ismerőstől kaptam, aki babát vár, így “neki már úgysincs szüksége rá”. Gondoltam, ha már van, akkor kipróbálom. Na hat mondanom sem kell, hogy amióta nem lett egyszer sem pozitív, már aggódom is... 😕


Ha valamit tapasztalsz, vagy összejön a baba, írj! 😊 Drukkolok nektek!

Majd én is beszámolok, hogy nálam hogyan működik a Premens.

2021. febr. 2. 16:27
 8/70 anonim ***** válasza:

1 vagyok

6hét5nap 2.8mm embriót látott, de szívhangot nem.A doki 50-50% ot mondott én kezdem elengedni ilyenkor már mindegyik gyerkőcömnek volt szívhangja. Az ovum biztos így nem lehet ennyi eltérés.

Majd jövőhét pénteken kiderül.

2021. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Szomorúan olvastam a soraidat! 😔 Remélem, pénteken mégis jó híreket kapsz! Ha van kedved, írd meg! Drukkolok!


Köszönöm a tippedet, tegnap rendeltem az ajánlott oldalról, most jött az e-mail, hogy holnap már szállítják is az érzékenyebb tesztet. Bízom benne, hogy az mutat majd pozitívat! Közben elkezdtem szedni a Premenst, egy hét múlva megyek a nőgyógyászhoz.

2021. febr. 3. 17:56
 10/70 anonim ***** válasza:
88%

Szisztok! Csatlakoznék hozzatok. Tavaly tavasszal elso próbálkozásra osszejott a baba de sajnos nem maradt velünk. Azota szeptembertől próbálkozunk újra és valamiért nem akar sikerülni... mensi elott van, hogy egy héttel barnazok en is. Visszaneztem es tavaly ilyenkor is így volt, sőt, volt , hogy egy hónapban 2x is megjott. De mégis sikerült! Akkor nyilván nem figyelgettem magam igy, mint most... ebben a ciklusban voltam vervetelen a 3. Es a 20. Napon. Az értekeim rendben vannak de megint barnazok. Már a múltkor kaptam utrogestant , napi 1x 200mg adagolassal de sajnos ez mellett is vereztem mar mensi elott. Ebben a hónapban csak a baratcserjet használtam a vervetel miatt de ez sem segített, kivéve a pms tüneteket mert azt szépen megszüntette. Most úgy gondolom a következő ciklusban napi 2 utrot fogok használni, hátha segít vegre! Mar nagyon vagyunk egy kisbabára!

Van még valaki, aki progeszteront használ közületek?

2021. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!