Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beszélgetnél a tapasztalataidr...

Tulpe kérdése:

Beszélgetnél a tapasztalataidról? Premens, teherbeesés, termékenység, tapasztalatcsere és biztatás 🙂

Figyelt kérdés

Jó lenne egy aktív topic, ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, nehézségeinket, biztatást kapnánk. Legyen ez a hely az!


A párommal néhány hónapja próbálkozunk, de sajnos eddig nem jött össze a baba. A ciklusaim eléggé lerövidültek az utóbbi egy évben (októberben volt egy éve, hogy abbahagytam a Nuvaring fogamzásgátlót, az alkalmazása előtt nem voltak ciklus gondjaim) 25-27 naposak, és előtte egy héttel gyakran van pecsételő vérzésem is.

Mikor legutóbb voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy az ultrahangon látja, hogy érnek a peték (6. ciklusnapom volt), viszont utána végig ovuteszteltem, és egyszer sem lett pozitív a teszt. Hiszek a tesztnek, mert nem is éreztem semmi ovulációra utaló tünetet, és sokat is voltunk együtt, mégis megjött a 26. napra.

Voltam hormonvizsgálaton, ott látszólag minden rendben, minden a referencia tartományban van, de csak két hét múlva tudok visszamenni a nőgyógyászhoz, hogy beszéljünk.

Az előző vizsgálaton a Premens tablettát ajánlotta, amit most a ciklus első napján el is kezdtem szedni.


Van más is hasonló cipőben? Esetleg szedtétek Ti is a Premens-t ilyen jellegű problémára? Mik a tapasztalataitok?


Aggódom, amiért nem volt ovulacióm, nagyon vagyunk már arra, hogy család lehessünk. Ha van kedved, meséld el Te is a történeted!



2021. jan. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:

44-es en azota nem szedem. Ovu előtt 1 nappal abbamaradt a barnázás, elmentem orvoshoz szombaton, aki "szep" 17mm-es tüszőt látott , szóval a hétvégét "megnyomtuk"😅 ma kezdem az utrogestan huvelykupot amiből 1 eddig nem segített, ugyanúgy jelentkezett enyhén a barnazas mensi elott 1 hettel, ezért úgy döntöttem, hogy 3 nap múlva már kettőt fogok használni, reggel es este is a 10. DPO-ig, majd teszt és annak függvényében csökkentek de remélem nem 😊 sok sikert nekünk!!!!!!!

Kismamáknak sok egészséget!!!


#48

2021. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:

44-es ismét:

Igen, szedek femibiont is, meg még egy pár vitamint (C, D, multi magnéziummal) és elkezdtem avivázni is.

Ezek szerint akkor a barnázással teszi helyre a dolgokat, kitartok :)


Gratulálok a babához, remélem, minden rendben lesz!

A tesztekhez meg küldöm a pozitív gondolatokat :)

2021. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:

Én csak folio fortét szedek. Van benne 800 miligramm folsav, D és B6. Nem tudom, hogy a barnázás jót jelent e🤷‍♀️ hugom elkezdte, nem múlt el neki tőle a vérzése es akkor a 10. Napon abbahagyta es utána hónapban sikerült a baba. Remélem neked van igazad 44-es!


#48

2021. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:

Meglátjuk, mi történik egy teljes ciklus alatt, aztán legfeljebb abbahagyom én is.


Te hogy vagy most, tapasztalass valamit? Ilyenkor olyan lassan megy az idő, amíg végre lehet tesztelni...

2021. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:

En éppen nagyon fel vagyok puffadva a 3. Vagy 4. DPO-n. A barnázás teljesen megszűnt még akkor, és mar az utrogesztanos napokban vagyok 🤷‍♀️ melleim fajdogalnak de már ovu előtt erzekenyek voltak.Egy hét múlva már többet tudok 😊🤞


Te hogy vagy? 😊


#53

2021. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:

jujj, drukkolok :)

El sem tudom képzelni, milyen lehet pozitívat tesztelni és még így kívülről is idegőrlő a várakozás... azért ha neked megy, engedd kell, majd én izgulok helyetted ;)


Nekem egyébként nincs semmilyen tünetem és a hőgörbém szerint nem is ovuláltam még. Amiben az az érdekes, hogy elvileg 4-én kellene megjönnie. Vagy ennyire kitolja a barátcserje vagy lehet nem is lesz ovum :(

Kicsit el is engedtem már ezt a hónapot, majd a következő jó lesz :)


#44

2021. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nem ovulalnal tőle...furi. hányadik ciklusnapon vagy éppen? Én már nem fűzök semmihez túl sok reményt 😔 ez lenne a 9. Csalódott ....próbálok inkabb a hazautazásra koncentrálni mert végre láthatom a családot múlt év augusztusában ota 😍😍😍 (Németországban elunk)
2021. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
Na ezt kicsit kacifsntosan irtam, bocsánat. Remélem érted 😁😬
2021. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:

Értem igen :)

Az én párom angol, de mi Mo-n élünk, hát ő is menne már haza a szüleihez, de ez még esélytelen :(


Ma vagyok a 18. napon, átlag 25 napos a ciklusom. Nem hiszem, hogy a premenstől ne lenne ovum, inkább a korom miatt (38), viszont ha a tabi esetleg már most kitolta a ciklust, akkor még ovu is lehet (bár erre kevesebb esélyt látok :))


Mikor jöttök, meddig maradtok majd?

2021. márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
Ha többször is együtt voltatok, akkor még lehet majd meglepetés is 😊 10-én megyunk haza , sajnos csak egy hétre. Inkább többször szoktunk kevesebb időre menni. Remélem idén tudunk majd 2-nél többször.
2021. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!