Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beszélgetnél a tapasztalataidr...

Tulpe kérdése:

Beszélgetnél a tapasztalataidról? Premens, teherbeesés, termékenység, tapasztalatcsere és biztatás 🙂

Figyelt kérdés

Jó lenne egy aktív topic, ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, nehézségeinket, biztatást kapnánk. Legyen ez a hely az!


A párommal néhány hónapja próbálkozunk, de sajnos eddig nem jött össze a baba. A ciklusaim eléggé lerövidültek az utóbbi egy évben (októberben volt egy éve, hogy abbahagytam a Nuvaring fogamzásgátlót, az alkalmazása előtt nem voltak ciklus gondjaim) 25-27 naposak, és előtte egy héttel gyakran van pecsételő vérzésem is.

Mikor legutóbb voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy az ultrahangon látja, hogy érnek a peték (6. ciklusnapom volt), viszont utána végig ovuteszteltem, és egyszer sem lett pozitív a teszt. Hiszek a tesztnek, mert nem is éreztem semmi ovulációra utaló tünetet, és sokat is voltunk együtt, mégis megjött a 26. napra.

Voltam hormonvizsgálaton, ott látszólag minden rendben, minden a referencia tartományban van, de csak két hét múlva tudok visszamenni a nőgyógyászhoz, hogy beszéljünk.

Az előző vizsgálaton a Premens tablettát ajánlotta, amit most a ciklus első napján el is kezdtem szedni.


Van más is hasonló cipőben? Esetleg szedtétek Ti is a Premens-t ilyen jellegű problémára? Mik a tapasztalataitok?


Aggódom, amiért nem volt ovulacióm, nagyon vagyunk már arra, hogy család lehessünk. Ha van kedved, meséld el Te is a történeted!



2021. jan. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:

Kedves Első kommentelő!


Nagyon sokat segítettél az ajánlott oldallal! Ma megjöttek a rendelt ovu tesztek, és egyből pozitívat teszteltem! Nagyon boldog vagyok! 😊 Csináltam egyet a régi teszttel is (ami elvileg még érzékenyebb ) és az továbbra is negatív, szóval valószínűleg a régi teszt nem megbízható... köszönöm!


Kedves Tizedik kommentelő!

Én egyelőre csak a Premens-t szedem, ami ugye barátcserjét tartalmaz, de nagyon reménykedek benne, hogy segíteni fog! Ha jól tudom, ez is segít a progeszteron szint beállításában (is), viszont három hónap mire teljesen kifejti a hatását. Szerintem ne hagyd abba addig! Saját tapasztalatom még nem sok van róla, mert csak 11. napja szedem, de a legjobb barátnőmnek NAGYON kaotikus volt a ciklusa (volt hogy kéthavonta jött csak meg, vagy fel évig semmi), és a premens segített neki rendezni ezt. Most minden hónapban menstruál.


Éppen tegnap láttam egy videót youtube-on Vegamamitól, aki szintén a fogantatás buktatóiról mesélt. Igaz, neki pajzsmirigy gondjai is voltak, de ha gondolod, nézd meg, hátha van benne valami, ami neked is hasznos lehet! Ez a linkje: [link]

Drukkolok Nektek is!

2021. febr. 4. 17:27
 12/70 anonim ***** válasza:

10. Vagyok

Igen, olvastam én is, hogy 3 hónap kell neki, viszont azt nem hiszem, hogy utrogestan mellett szedhetem 😬 a legjobb lesz ha megkerdezem az orvosom.

Köszi a linket!

2021. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Képzeljétek! A ciklusom első napja óta szedem és most pozitív lett az ovulációs tesztem! 😊😊 Úgy tűnik, segít (ebben legalábbis). Meglátjuk... majd írok a továbbiakról 🙂

2021. febr. 6. 09:19
 14/70 anonim ***** válasza:

#6os vagyok


Ez nagyon jó hir😊😁 várom a fejlemenyeket🙂


Az itt olvasott hirek alapjan, kicsit felre tettem, amit eddig csináltam és en is rendeltem ovu tesztet... Talan ahogy közeledünk az 1 ev probalkozashoz, en is egyre bizonytalanabb leszek... Elvileg hétfőn mar ki is hozzak.


Nekem most premens kicsit bekavart vagy igy hozza rendbe... Nemtudom, de ciklus 20. napjától barnazok, 28.napon azt hittem megjon, mert véres volt, de nem. Azota is csak van valami, de iagzabol semmi... Plusz a libidom is a beka feneke ala sullyedt.


Varom a pozotiv elmenyeiteket, abból erőt meritek en is😊

Meg szerintem neki állok jogazni is kicsit, edzeni, hátha az is megnyugtat

2021. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem holnap kellene megjonnie. 4 napja erősen barnazok. Mára kicsit mérséklődött. Következő hónapban is folytatom a baratcserjét es ovutol az emelt dozis utrot.kerdezo , örülök a pozitiv ovutesztnek 😊👌 nekem is erősebb volt most a baratcserjes hónapban, mint előtte 🙂
2021. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


LH teszttel kapcsolatban kérdeznék.


Tudom, hogyha a masodik csik halványan jelen van az negativ.

Viszont ha jelzi a peteerest akkor biztos vegbe mehet (mm hogy van ovu) ?

Sok mindent olvastam es a leggyakribb jel az ovu elmaradasanak, a kimarado vérzés, viszont olvastam azt is, hogy a tul rövid vagy hosszú verzesi idő is jelentheti, hogy nem következett be. Az orvosom szerint az enyem meg nem rendellenesen van elcsuszva. (hosszabb ciklusok)


Van valakinek tapasztalata vele/rola?


Több hónapja probalkozunk es a doki igazabol nem latott eddig semmi rendelleneset UH-n.

2021. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

Sajnos nem fejlődött, hétfőn a dokim megműt.

2021. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:

16-os, én is lattam mar mindenfele választ itt az odalon erre a kérdésre. Szerintem ha pozitiv az lh teszt es onnan kb 2 het múlva meg is jön, akkor volt peteeeres. Esszerunek tűnik, bár van akik szerint nem feltétlen van igy .

Nekem is mar eszembe jutott, hogy valóban van e ovulaciom. A 20. Napi vervetelem rendben volt. Így gondolom van ovu 🤷‍♀️ 6. Probalkkzos honlapunk lesz 1 missed ab után.


Utolsó nagyon nagyon sajnálom 😔mielőbbi felépülest kívánok!

2021. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Nagyon sajnálom, együtt érzek veled! 😔Gyors gyógyulást kívánok neked, és erőt! ❤️


16-os!

Nekem minden hónapban viszonylag rendesen megjött eddig is (25-28naponta), de az LH teszt szerint előző hónapban mégsem volt peteérésem, egyszer sem lett pozitív a teszt.

Elkezdtem szedni a Premens tablettát , és (nem tudom, hogy csak attól-e, de ) ebben a hónapban már volt peteérésem. Elvileg ha a teszt pozitív, akkor kb. 24-36 órán belül bekövetkezik a tüszőrepedés, amit az LH csúcs vált ki.

Persze egy hormon labor nem árt, de ott nekem is minden rendben volt.

2021. febr. 14. 20:20
 20/70 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy rossz napod volt, remelem a holnapi jobb lesz! 😉
2021. febr. 15. 21:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!