Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beszélgetnél a tapasztalataidr...

Tulpe kérdése:

Beszélgetnél a tapasztalataidról? Premens, teherbeesés, termékenység, tapasztalatcsere és biztatás 🙂

Figyelt kérdés

Jó lenne egy aktív topic, ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, nehézségeinket, biztatást kapnánk. Legyen ez a hely az!


A párommal néhány hónapja próbálkozunk, de sajnos eddig nem jött össze a baba. A ciklusaim eléggé lerövidültek az utóbbi egy évben (októberben volt egy éve, hogy abbahagytam a Nuvaring fogamzásgátlót, az alkalmazása előtt nem voltak ciklus gondjaim) 25-27 naposak, és előtte egy héttel gyakran van pecsételő vérzésem is.

Mikor legutóbb voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy az ultrahangon látja, hogy érnek a peték (6. ciklusnapom volt), viszont utána végig ovuteszteltem, és egyszer sem lett pozitív a teszt. Hiszek a tesztnek, mert nem is éreztem semmi ovulációra utaló tünetet, és sokat is voltunk együtt, mégis megjött a 26. napra.

Voltam hormonvizsgálaton, ott látszólag minden rendben, minden a referencia tartományban van, de csak két hét múlva tudok visszamenni a nőgyógyászhoz, hogy beszéljünk.

Az előző vizsgálaton a Premens tablettát ajánlotta, amit most a ciklus első napján el is kezdtem szedni.


Van más is hasonló cipőben? Esetleg szedtétek Ti is a Premens-t ilyen jellegű problémára? Mik a tapasztalataitok?


Aggódom, amiért nem volt ovulacióm, nagyon vagyunk már arra, hogy család lehessünk. Ha van kedved, meséld el Te is a történeted!



2021. jan. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

:D:D:D

voltunk együtt, de valahogy nem érzem, hogy ez most létező opció lenne (az ébredési hőm alapján egyáltalán nem volt ovum)


uu 10-re már ki is derülhet nálatok az eredmény :) drukkolok! vannak tüneteid?

2021. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
Ma vagyok a 8. DPO-n. Nem igazan érzek semmit sajnos. Talán a mellem fajdogal de az már egy hete igy van . Csütörtökön reggel tesztelek, hogy csokkentsem-e az utrogestant vagy sem. Jó lenne ha végre sikerülne 😊
2021. márc. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:

mi újság, mi lett az eredmény? drukkolok még mindig :)


nekem vasárnap ment fel a hőm, azóta is fent van, szóval akkor lehetett ovum... ahogy sejtettem, jól kitolta a premens, de köv. hónapban már tudni fogom :)

2021. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:

Szia! 10. DPO ma es tegnap is negativ teszt sajnos.🤷‍♀️😔

Neked nagyon drukkolok! 😊🤞

2021. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:

oh.. azért még mindig van remény nálad is, tudod, amíg nem jön meg :)

Ha mégis megjönne, akkor következő hónapban is itt leszünk egymásnak :)

2021. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
Hónap végén kezdjük a kivizsgálást, ma kértem időpontot egy klinikára 😊 amit nogyogyasz megnezhet, azt már megnezettem, most már valami komolyabb, összetettebb vizsgálat kell. Volt egy missedabom sajnos egy éve. Nalatok első baba lenne?😊
2021. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

igen, első.. kicsit későn találtunk egymásra :D

Én is nézegettem endrokinológusokat egyébként. Április-májusan szerintem én is továbblépek a nőgyógyászomon.


Uh, akkor neked még "kalandosabb" a történeted, sajnálom :( Remélem hamar kiderül majd, mi a gond. És azért ennek a hónapnak is drukkolok még, amíg csak lehet :)

2021. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
Erdekes mert a progit csokkentettem mar napi 1re es ilyenkor mar szoktam barnázni de még mindig semmi. De tuti nem sikerült a hónap mert a teszt mutatta volna. Azért kedves tőled 😊
2021. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

Szió!

Na mi lett a hónap vége? Remélem sikerült! :)


Képzeld, szerintem nekem használ a Premens! Megjött rendesen 6-án (27 napra), és igazából 3 napig tartott csak, a 4. nap csak egy kis barnázás volt, azóta pedig semmi. Sőt, tegnap életemben először produkáltam pozitív ovu tesztet :) (Igaz, most váltottam 10-es érzékenységűre, de akkor is nagyon boldog vagyok :)) Még ma délelőtt is viszonylag erős volt a tesztcsík, az esti meg már egyértelműen negatív. Már csak az kell hogy valóban legyen ovu a napokban :)

Közben voltam hormonvizsgálaton is, a 3. napi eredmények nem tűnnek olyan rossznak. Az ösztradiolom volt magas (kb. 1000), de ha ilyen korai ovum lesz, talán az még normális. A TSH is 2 lett, ami állítólag már egy jó érték babához. Persze a 21. napi (illetve ovu+7. napi) eredményekkel azért majd megyek endokrinológushoz, de összességében most nagyon bizakodó vagyok :)

2021. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Kivel mi történt azóta? Lett baba?

2023. jan. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!