Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beszélgetnél a tapasztalataidr...

Tulpe kérdése:

Beszélgetnél a tapasztalataidról? Premens, teherbeesés, termékenység, tapasztalatcsere és biztatás 🙂

Figyelt kérdés

Jó lenne egy aktív topic, ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, nehézségeinket, biztatást kapnánk. Legyen ez a hely az!


A párommal néhány hónapja próbálkozunk, de sajnos eddig nem jött össze a baba. A ciklusaim eléggé lerövidültek az utóbbi egy évben (októberben volt egy éve, hogy abbahagytam a Nuvaring fogamzásgátlót, az alkalmazása előtt nem voltak ciklus gondjaim) 25-27 naposak, és előtte egy héttel gyakran van pecsételő vérzésem is.

Mikor legutóbb voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy az ultrahangon látja, hogy érnek a peték (6. ciklusnapom volt), viszont utána végig ovuteszteltem, és egyszer sem lett pozitív a teszt. Hiszek a tesztnek, mert nem is éreztem semmi ovulációra utaló tünetet, és sokat is voltunk együtt, mégis megjött a 26. napra.

Voltam hormonvizsgálaton, ott látszólag minden rendben, minden a referencia tartományban van, de csak két hét múlva tudok visszamenni a nőgyógyászhoz, hogy beszéljünk.

Az előző vizsgálaton a Premens tablettát ajánlotta, amit most a ciklus első napján el is kezdtem szedni.


Van más is hasonló cipőben? Esetleg szedtétek Ti is a Premens-t ilyen jellegű problémára? Mik a tapasztalataitok?


Aggódom, amiért nem volt ovulacióm, nagyon vagyunk már arra, hogy család lehessünk. Ha van kedved, meséld el Te is a történeted!



2021. jan. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:

Ez megnyugtató most, amit írsz!😊

En is hallottam már ilyenről. Csak engem az zavart meg, hogy 2 es fel napig is eltartott, nem egy napig, mint ahogy azt általában írják 🤷‍♀️Erőteljesebben jött es utána szinte alig volt


Jelentkezz majd, mi volt az első vizsgálatokon! 😊

2021. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
90%

#6os vagyok ismét


Ma van a ciklusom 18.napja és pozitív lett az ovum😊 pedig mar kicsit lemondtam róla... Barnazas eddig halisten elmaradt. Multkor ilyen tajt mar jelentkezett

2021. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!


Hogy vagy? Lehet tudni már valamit? 😊


Én most hétvégén teszteltem pozitívat, pedig nem gondoltam volna, hogy pont most összejöhet. Meglepett, de annyira jó érzés, még fura belegondolni. Holnap hívom az orvosomat időpont miatt😊


A premenst picit több, mint 1 honapig szedtem Femibion 0 mellett, tegnap óta leraktam a premenst és bizakodok😊


#6os voltam

2021. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:

6-os gratulalok!🙂


Most a ciklusodban volt barnázás, hogy osszejott? Volt valami amit máshogyan csináltatok?


En 2 hónapja szedem a baratcserjét. Ma nagyon erős gorcssel megjott. Még hánytam is, pedig azt nem szoktam 😔 mind1, szedem tovabb , ez lesz az utolsó honap.


31-es voltam

2021. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:

Kedves 31-es! #6os vagyok


Igen, barnaztam 3-4 napot mensi idő előtt, igazából el is könyveltem, hogy ebből már nem lehet semmi. De aztan csak nem jött meg rendesen, gondoltam, megnezem mi a helyzet

Az első pozotiv teszt olyan volt, hogy ne hittem el. Annyora halvány volt, de csak ott motoszkalt a fejemben... Masnap reggel csináltam masikat, az egy fokkal erősebb volt, de csak annyira, hogy láthatóbb volt, itt mar tudtam, hogy nem képzeltem be. Ma délután tudtam tesztelni, de egybol kijott es erősen😊


Most volt először, hogy hasznaltam ovu tesztet, amikor pozitiv lett, ott a napokban többet voltunk együtt. De egy kicsit fejben el is engedtem a baba témát, nem hittem, hogy összejon, de mar örültem a pozitív ovu tesztnek is.


Sajnálom 😟 próbálj ne elkeseredni. Mi már 9 hónapja probalkoztunk. Meg tudom, hogy még barmi lehet, de bizakodo vagyok.


Amugy a premenssel együtt kezdtem szedni a femibiont, hiztam 2-3kg-t,megnőtt az étvágyam (hozza teszem, elotte nagyon lent volt a sulyom, ezzel ertem el a "normal" sulyt) nem tudom ez mennyire járult hozza.


Fel a fejjel🙂

Ti miota probalkoztok?

2021. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


6-os! Ez szuper hír, nagyon örülök!!! 😊 Majd írj, hogy mi volt az orvosnál!


31-es! Szerintem adj még egy hónapot a Premensnek! Azt írják, hogy három hónap a hatóideje a kúrának. És A vitaminok is sokat segítenek! Én a páromnak is adtam pl. E vitamint. + szedtük (szedjük ) a C, D vitamint + én a folsavat.


Kedden megyek nőgyógyászhoz, kar elég bírom kivárni. Elvileg holnap töltöm a 6. hetet. Biztosra akartam menni, hogy tutira legyen már szív hang, mire megyek. 😊

Ami érdekes, hogy eddig még nem volt hányingerem. A 4-5. héten volt hogy enyhén fájdogált a hasam, de az elmúlt. Viszont a melleim nagyon érzékenyek, nem is tudok hason aludni.

2021. márc. 7. 21:31
 37/70 A kérdező kommentje:
* már alig bírom kivárni 😊
2021. márc. 7. 21:32
 38/70 anonim ***** válasza:

#6os vagyok


Mindenképp írok 😊 majd írj te is, hogy mit mondott neked az orvos 😊😊


Én is igy szeretnék menni, kb 2 hét múlva, csak időbe kell foglalni időpontot.


Érdekesek ezek a dolgok. Ma például én bármit megtudtam volna enni, amellett, hogy kicsit émelygek🙈

2021. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:

31-es vagyok


Ez lesz a 7. Probalkozos honapunk. Megprobalom elengedni most es minél lazábban venni. Szeptember óta ovutesztelek, eppen azt is hanyagolni akarom. Örülök, hogy neked pont ez segített 😊 ezenkívül folio fortét szedek de csak minden második nap mert szerintem a folsavtol vannak az arcomon az apró piros kiütések 🤔 amióta 800 miligrammot szedek..


Kérdező, majd jelentkezz mi volt kedden 😊

2021. márc. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:

#6os vagyok


Én is sokszor keseredtem el, már azon kattogtam, hogy nyáron letellik az egy év és mehetünk majd vizsgálatokra.

Igaz, amíg nem megyek orvoshoz nem akarom nagyon beleélni magam igy sem.


Én azért nem kezdtem előbb tesztelgetni ovuval, mert féltem, hogy bekattanok és még jobban ragorcsolok😅🙈 igazából kicsit abban a hónapban, amikor tesztelgettem, akkor is kivoltam, ha csak halvany volt, de annal nagyobb volt az öröm, amikor végre pozitiv ovum lett. Ez valahol megnyugtatott, hogy nagy baj akkor nem lehet és talán ezen a ponton tudtam elengedni a görcsölést🙂

2021. márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!