Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beszélgetnél a tapasztalataidr...

Tulpe kérdése:

Beszélgetnél a tapasztalataidról? Premens, teherbeesés, termékenység, tapasztalatcsere és biztatás 🙂

Figyelt kérdés

Jó lenne egy aktív topic, ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, nehézségeinket, biztatást kapnánk. Legyen ez a hely az!


A párommal néhány hónapja próbálkozunk, de sajnos eddig nem jött össze a baba. A ciklusaim eléggé lerövidültek az utóbbi egy évben (októberben volt egy éve, hogy abbahagytam a Nuvaring fogamzásgátlót, az alkalmazása előtt nem voltak ciklus gondjaim) 25-27 naposak, és előtte egy héttel gyakran van pecsételő vérzésem is.

Mikor legutóbb voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy az ultrahangon látja, hogy érnek a peték (6. ciklusnapom volt), viszont utána végig ovuteszteltem, és egyszer sem lett pozitív a teszt. Hiszek a tesztnek, mert nem is éreztem semmi ovulációra utaló tünetet, és sokat is voltunk együtt, mégis megjött a 26. napra.

Voltam hormonvizsgálaton, ott látszólag minden rendben, minden a referencia tartományban van, de csak két hét múlva tudok visszamenni a nőgyógyászhoz, hogy beszéljünk.

Az előző vizsgálaton a Premens tablettát ajánlotta, amit most a ciklus első napján el is kezdtem szedni.


Van más is hasonló cipőben? Esetleg szedtétek Ti is a Premens-t ilyen jellegű problémára? Mik a tapasztalataitok?


Aggódom, amiért nem volt ovulacióm, nagyon vagyunk már arra, hogy család lehessünk. Ha van kedved, meséld el Te is a történeted!



2021. jan. 27. 09:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 AlexandraL22 ***** válasza:
88%

Sziasztok lányok, 2 éve probálkozunk 1 korai vetélésen vagyunk tul. 3 hónapja folyamatosan figyelgetem az LH szintem ami az alábbi képen is látszik hogy minden hónapban rendre időre pontosan van ovum:

[link]


Előtte,utána együtt vagyunk a párommal, mégsem jön össze. Egészségesek vagyunk nem görcsölünk! Nem tesztelgetünk idő előtt, viszont megmondom őszintén szeretek ovutesztelgetni ès làtni hogy sötètedik a csík 😊😊 Valaki tud esetleg mondani valamit? Talán kellene folsavat meg vitaminokat szednem? Köszi csajok és mindenkinek szivből kivánom a legjobbakat 💖

2021. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:

Szia Alexandra!


Nekem azt javasolta a nőgyógyász, hogy C, D, E vitamint, és folsavat szedjek. Az E vitamin elvileg segíti a beágyazódást, és a férfiak termékenységének is jót tesz.

A Premenst ebben a ciklusban kezdtem el szedni, de az is jó hatással van a termékenységre elvileg (ezt is a nőgyógyász ajánlotta). Majd beszámolók a tapasztalatokról!


Te voltál nőgyógyásznál?

2021. febr. 16. 20:19
 23/70 AlexandraL22 ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Igen voltam és azt mondta teljesen rendben van minden, az asztmán kivül van pajzsmirigy problémám de szedek egy kis hormont rá igy az kordában van tartva. Szedtem inofolicot, terhes vitaminokat de fél év után sem segitett így elhagytam őket mert feldühített :(

2021. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
Nekem is a premenset ajánlotta a nőgyógyász...25 napos a ciklusom és előtte 3-4 napot barnázok, elvileg peteérés van, mert pont azután voltam nála és azt mondta látja a sárgatestet. Nekünk fél éve nem jön össze a baba, remélem ez segíteni fog. Most szedem még csak egy hete, úgyhogy tapasztalat még nincs, de majd a későbbiekben beszámolok.
2021. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:

Sziasztok!



Szerdán voltam nőgyógyásznál, hogy kiértékelje a hormon panelem. Sajnos a saját orvosokhoz nem volt időpont, ezért egy másikhoz mentem, Dr. Bakó Erikához. Csak azért írom le a nevét, hogy ha esetleg összehozna vele az élet titeket is, kerüljétek el.

Alig nézett fel a monitorról, nagyon lekezelő volt és flegma. Ha kérdeztem valamit, a szemöldökét húzogatta, és alig akart válaszolni, mintha hülye lennék.

A hormonjaim rendben vannak elvielg (bár abban sem volt képben, hogy a 21. ciklusnapon voltam és nem a 3.-on...), de a progeszteron lehetne magasabb.

Azt mondta, hogy látszik rajtam az "őrült akarás", azért nem jön össze a baba.

Szerintem ilyet senkinek nem mondhat egy orvos. De mégcsak egy ember sem.

Valójában nem az "őrült akarást" érezte rajtam, hanem hogy rettentően dühös voltam magamra, hogy miért nem vártam inkább a saját orvosomra. Hozzáteszem ez egy magánrendelés volt!


Na de mindegy is, jöjjön a jó hír! 😊


Nem tumom, hogy a Premens hatása -e, vagy a vitaminok, vagy valójában semmi köze egyiknek sem hozzá, de képzeljétek, pénteken kellett volna megjönnie és hétvégén pozitívat teszteltem! 😊

A Premens-t aznap abba is hagytam, mert elvielg várandósan nem szabad szedni.


Nagyon furcsa, mert a várható menzesz előtt már napokkal éreztem, hogy tompán görcsöl a hasam, mintha bármelyik pillanatban megjönne. Ezért kezdtem is lemondani erről a hónapról, de különösebben nem stresszeltem rajta. Aztán mégsem jött.. viszont szombaton esküvőre mentünk, és tudni szerettem volna, hogy koccinthatok-e az ifjú párral. Reggel egy ovulációs tesztet csináltam, jós teszt gyanánt, ami nagyon pozitív lett. (Még az ovulációkor sem volt ilyen erős a teszt csík). Ezen felbuzdulva készítettem egy terhességi tesztet is, és az is egyértelműen pozitív.


Azért persze nem merem elkiabálni, de azóta sem jött meg, a melleim érzékenyek, feszülnek, és néha a hasam is kicsit, tompán görcsölget. Ezen kívül nagyon fáradt vagyok.

Még senkinek sem merem elmondani. 😊🙏 Drukkoljatok, két hét múlvára kérek időpontot a saját nőgyógyászomhoz.

2021. febr. 22. 07:41
 26/70 anonim ***** válasza:
91%
1 vagyok gratulálok🥰
2021. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:

#6os vagyok


Én is gratulálok 😊

Remélem minden rendben lesz🙂


Nekem sajnos lassan 1 hó Premens utan semmi jo hir... Sokat szurkalodik a hasam alja, ovu tesztem nem volt pozitiv, mensi utan erősebb volt a csik (de negatív) volt, mint a papir szerinti ovu szerint... De konkret pozitív tesztem nem volt.

Nehez nem ra görcsölni, de igyekszem. Kicsit megijedtem, hogy mivan, ha nem megy végbe az ovu... Es a doki szerint minden oke

2021. febr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek! ❤️


Kedves #6-os!


Kifejezetten pozitív ovu tesztem nekem sem volt. A 11-12. napon volt erősebb a második csík, de akkor sem volt ugyanolyan erős vagy erősebb mint a kontroll, pedig én érzékeny 15-ös tesztet csináltam. Másnapra viszont halványodott.

Drukkolok!

2021. febr. 22. 13:31
 29/70 anonim ***** válasza:

#18


Kérdező nagyon gratulálok! Ez szuper hir! 😊


En is szedem a baratcserjét ugyebár, már második hónapja. Az ovu tesztem nem 10000p%-os de 12, 13. Napon voltak pozitivak. Viszont aznap elkezdett barna folyasom lenni, ami szépen mara (16. Ciklus nap) szinte teljesen elmúlt. Közben tegnap óta elkezdtem a progeszteront. Nem tudom ezt a vérzést mire vélni 😰 eddig ilyen nem volt. Nagyon el vagyok keseredve. De orulok, hogy neked bevallt!

2021. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:

Kedves #18!


Nekem ugyanígy volt, csak nekem a 11-12. napon volt (szinte) pozitív az ovulációs teszt, és utána ugyanúgy barnáztam egy napot. De csak nagyon enyhén, minimálisan. Én úgy tudom, hogy a peteérésnek ez lehet tünete 😊

2021. febr. 23. 13:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!