Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/228 anonim ***** válasza:
91%

"Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése."


Véleménye attól még gondolom lehet az anyósodnak, tekintve hogy a fiáról van szó és a leendő unokájáról.


Szerintem is ráértek még a babával. Nem kell kifejezetten 30 éves korodig várni, de még nem is éltetek együtt. Lényegében itt nem a kor számít. Ha már 3 éve együtt élnétek a pároddal házasokként az is más lenne. Először költözzetek össze, csiszolódjatok össze, legyetek még férj és feleség ketten, élvezzétek ki ezt az időt.


Ha jól értelmezem, azután szeretnél teherbe esni, miután lediplomáztál? Szerintem várhatsz még 2-3 évet, nem szalad el semmi.

2021. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/228 anonim ***** válasza:
58%

Minek 3-4 gyerek erre a világra, amikor amúgy is tulnepesedes van, és 10 év múlva nyáron már a kertben se lehetsz kint, mert megsulsz elevenen??


Amúgy én is annak a híve vagyok, hogy előtte legalább 1-2 vagy több évet dolgozni. De ha ennyire stabilan tudod mit akarsz, akkor minek kérdezed idegen emberek véleményet?

2021. aug. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/228 anonim ***** válasza:
97%

24 evesen nem vagy fiatal hozza, de ez a “parom ennyit keres, en annyit, meg majd azok adnak ennyit meg annyit, es akkor xy ev mulva ennyi meg annyi lesz” dolog eleg eros joslas reszetekrol.


Barmikor johet a kovi ket evben olyan dolog, ami egy baromi nagy kiadas lesz, akar lakasfelujitas, vagy csak egy tonkrement mosogep, egy auto.

Egyutt eltek ti most egyaltalan? Tudod, milyen egyutt elni vele tenyleg 24/7?

Ismerek ám olyanokat, akik egyutt voltak evek ota, aztan osszekoltozes utan 1 evvel szetmentek, mert nem birtak egymast. Nem egy pár.

Es akkor ott fogtok allni, pl parod elvesziti a munkajat, neked a kezedben lesz egy csecsemo, nulla munkatapsztalatod lesz (a gyerekneveles nem az), es meg par evig munkaba sem allhatsz.


En is igy koltoztem ossze a parommal, ah 2 ev, es johet a gyerek. Na, 5 ev utan jott.

Nem lebeszelni akarlak, csak a buktatokrol, hogy tudj.


Eletkorilag nem vagy fiatal hozza. :)

2021. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/228 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nekem is jó volt a kapcsolatot párommal, amíg össze nem költöztünk, babát terveztünk, de több mint fél év múlva szakítottunk.
2021. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/228 anonim ***** válasza:
91%

Először koltozzetek össze, éljetek együtt 1 évet.

Tényleg igaz a mondás, hogy együtt lakva a ismered meg a másikat. És ez tényleg csak egy jó tanács.

Egyébként fiatal vagy, szóval a akár varhatsz is.

Sztem ha 26 évesen leszel anya, még az is oké lehet és legalább lesz egy kis munkatapasztalatod is.

Én egyébként 29 évesen szültem, nem bántam meg, hogy nem hamarabb.

2021. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/228 anonim ***** válasza:
89%
Most komolyan úgy házasodtok össze, hogy együtt sem éltetek, te rögtön gyereket vállalnál. Ne haragudj, de ez nagy butaság. Mi van, ha mégse jön be, mert lakva ismerik meg egymást az emberek. Ott leszel egy gyerekkel, 0 munkaviszonnyal, elég nagy hitellel és egy jővőbeli óvonői alamizsnára.
2021. aug. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/228 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorlati szempontból annyit tanácsolnék, hogy diploma után dolgozz egy kicsit. Nem azért, mert nem jó a diplomás gyed, hanem azért mert a leendő férjed lehet, hogy a harmadik üvöltő csecsemő és a (házsártos) túlhajtott feleség mellől egyszerűen megpattan, mert nem bírja az örökös hangzavart. Te pedig 3 gyerekkel nem biztos, hogy pikk-pakk találsz munkát, a családi, gyerektartás nem fogja fedezni a kiadásaidat.
2021. aug. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/228 anonim ***** válasza:
66%
30 éves korodig ne várj! Éljetek együtt dolgozz egy kicsit aztán jöhet a baba!
2021. aug. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/228 anonim ***** válasza:
95%

Így elsőre három dolgot emelnék ki.


1. Mielőbb költözzetek össze, és ha ez nem is oldható meg azonnal, legalább fél évet szánjatok erre az esküvő előtt, akkor is, ha esetleg tanulmányok, stb. miatt ingáznotok kellene.


2. El tudjátok ketten dönteni, mégis kiírtad ide ezt a kérdést. Erről nem is írok többet.


3. Még nem is végeztél a sulival, de már most azt tervezed, hogy rögtön szülni menj. Nem tudom, hány gyerekig játszhatsz el a diplomás gyeddel, de cseddel jobban járnátok. Elég lenne egy évet ledolgoznod, és ezalatt igazán megtapasztalhatnád, milyen a munka, és később az önéletrajzodon is picivel jobb mutatna, mint a nulla tapasztalat. (Most természetesen nem számolom bele a tapasztalatba a mindenki számára kötelező gyakorlatot.)


+1. Anyósodnak igaza van.

2021. aug. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/228 anonim ***** válasza:
88%
Eleve eszembe se jutna összeházasodni olyannal, akivel nem éltem együtt, nemhogy gyereket vállaljak. Nem hogy nem stabil a kapcsolatotok, hanem nem is ismeritek egymást, 3+ ember életét nem tenném tökre a gyerekkori képzelgéseim miatt.
2021. aug. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!