Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/228 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy a falura költözés tényleg nagyon idilli - egészen a gyerMekek gimis koráig.


Onnantól folyamatosan érezhető hátrányban lesznek. De hát hol érdekel ez téged, amikor kb. ovis korukig látsz?


Ez saját tapasztalat és a férjemé is.

2021. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/228 anonim ***** válasza:
13%
Azert a falunlakast ne fikazzuk mar annyira. Kisvarosban nottem fel,rengeteg falusi osztalytarsam volt,en magam is buszoztam napi 1 orat a gimibe egy masik szinten kisebb varosba. Sose volt semmi bajom,nem depiztem,semmiben nem vol hatranyom. Pedig a megyeszekhely azaz "nagyvaros" majdnem 1 oranyira volt tolunk.
2021. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/228 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ne haragudj, nem bántásból és tudom, hogy mindenki utálja ezt hallani és el se hiszi, de nagyon fiatal vagy és naiv. Ne sürgesd az időt. Fogalmad sincs milyen együtt élni, hiába hiszed azt (én is azt hittem hasonló konstellációban, aztán rájöttem, hogy foglmam sem lehetett). Ezt nem kell elhinni, de már nem egy tapasztaltabb ember leírta, hogy ez így van. Ez nem jelenti, hogy nem fog működni, de most még messze vagytok tőle, hogy ezt együttélésnek lehessen nevezni.

A másik az anyagiak, összeszámoltad fejben hány millió forintot kaptok kvázi csak úgy? Esküvő, naszajandek, lakás...tudod másoknak mennyi munkájuk van ebben? Vegyük csak a ti fizetéseteket, húsz évig kéne spórolnotok akkor sem engedhetnétek ezt meg magatoknak. Ilyen szemszögből nézve nem tűnik fel, hogy bizony nagyon nagyon messze vagytok a stabil anyagi hátteret biztosítani tudó felelős szülőpártól még? A gyerek bizony pénz és azt nektek kell előteremteni. Fiatalon meg kell mindent tenni annak érdekében, hogy egy életen át elő tudjátok teremteni a pénzt. Tanulni kell, tapasztalatot gyűjteni, helyezkedni, nem beleülni a tutiba, hogy majd azt is megoldjuk. A munkáltatók nem kapkodnak a több gyerekes anyák után, mert állandóan beteg lesz az egyik és te nem tudsz dolgozni. Minden szempontból az a felelős döntés, ha egy nő egy stabil munkahelyről megy el szülni. Így lesz ahová visszavárnak, akár ha bármi van és muszáj idő előtt visszamenned, akár ha csak megbolondulsz már a babázástól és dolgozni akarsz, de senki sem vesz fel a kis falu és környéki egyik óvoda valamelyikébe. A semmire nem szülünk és a szülők pénze nem számít, az csak azt mutatja, hogy még ti is gyerekek vagytok, akiket a szülők tartanak el. Szerintem is kicsit elkapott ez a cuki babázzunk láz, de ha jót akarsz magadnak, akkor kicsit végig gondolod ezt józan ésszel, mert egy terhesség és egy gyerek bár hatalmas áldás, de legalább annyi szívás is, nem csak cuki insta fotók és babusgatàs az egész. Hatalmas próba egy kapcsolatnak és egy éretlen személyiség szépen bele is tud rokkanni. Szerintem most összpontosíts arra, hogy befejezd a sulit, aztán gondold végig hogyan függetlenedsz anyagilag a szüleidtől, hogy ne nekik kelljen már két felnőtt ember esküvőjét és lakhatását állnia, ez non sense

2021. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/228 anonim ***** válasza:
100%

#62: Szerintem senki nem fikázta a falusiakat, csak a lehetőségekről volt szó.


#59

2021. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/228 anonim ***** válasza:
100%

A kis borsodi faluból be is kell autózni, buszozni, vonatozni majd dolgozni (gondolom a falu egyetlen ovijában épp elég ember dolgozik) és vinni kell a 3-4 gyereket bölcsibe, oviba, iskolába utána érj be dolgozni... kelsz mondjuk 5-kor, hogy előkészítsd a gyerekeket, 6-kor már indulni kell, mert be kell add őket az intézménybe (ahol vagy 1 órat várnak mire elkezdődik a tanítás, mert te is 7-re jársz az oviba) de az iskolás menne délután edzeni, vagy nyelvet tanulni, a bölcsi lassan bezár, az ovis meg ott van a nyakadon mert a másik csoportban volt. Férjed az a fajta akire ugye mosni kell, meg te majd mindent csinálsz... ugye. Szóval este 6ig dolgozik hogy eltartsa a 4 gyereket, mert te a délutáni teendők miatt nem tudsz csak 2-ig dolgozni és még hálás lehet, hogy kaptál részmunkaidőt.

Az ovissal 2-kor rohansz, hogy az iskolást elvidd edzésre, mert az a szipi szupi nagyváros másik végén van, utána rohansz, mert lassan vége a napközinek a másik iskolás gyerekednek, ovis közben majd éhen hal, meg kell állni venni valami uzsit. Bölcsis szerencsétlen ott vár rátok, berongyolsz érte és mehettek is. Lassan vége az edzésnek, mire hazaértek már 5 óra. Lepakolod az összes gyereket, egyik ezért vernyog, másik azért, de jajj gyors főzz mert kell a családnak, a férjuradnak a vacsora ugye.

Mivel 5-kor kelsz másnap, este 8-kor csak veszel egy gyors zuhanyt és beesel az ágyba, ahol legkésőbb 10-kor már alszol.


És akkor ez lesz a következő 15-20 évben.


Enjoy.

2021. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/228 anonim ***** válasza:
14%

Én megértem a kérdezőt. Igenis itt mindenki ellenséges vele. Pedig tök normálisan leírta. Szerintem itt csak irigy és megkeseredett emberek vannak. Azok szokták azt írni hogy na majd megtudod... süt a negatív hozzáállás minden hozzászólásból. Tipikus magyar. Hogy lehet így hozzáállni a dolgokhoz? Hogy tudtok ilyen megkeseredetten élni? Azért mert valakit a földön rugdosott a kedves párja összeköltözés után, nem azt jelenti hogy mindenki úgy jár. Kicsit túltoljátok ezt az először éljetek együtt dolgot. Én egy év után költöztem össze a párommal anno, mi is sülve főve együtt voltunk, összeköltözés után sem változott SEMMI, nem ért semmilyen kellemetlen meglepetés, harmóniában és kapaszkodjatok meg boldogan élünk. Azóta már 4 és fél éve együtt és már házasok vagyunk. Baba a hasamban. Nem, később sem fog kiderülni hogy pszichopata, vagy hogy nem tudunk együtt élni. Kicsit azért álljatok már le, nem mindenki szívja meg úgy mint ti. Szerintem kérdező mikor azt írtad hogy "a kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)", na ott ástad el magad. :D Mit képzelsz? Ilyen nincs! Itt a félrekúrás és az egymás köpködése a divat, mindegyik válaszadónál.

32/N

2021. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/228 anonim ***** válasza:
64%
Én azt hogy megértem a kérdezőt gúnybólt írtam.
2021. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/228 anonim ***** válasza:
92%

#66: [link]

Azért, mert te vagy a kivétel, még nem leszel általános érvényű minta. Sokkal inkább a szabályt erősíted. Sajnos nem az az általános, hogy aki ilyen helyzetben ugrik bele egy felelőtlen döntésbe (Anyagilag, párválasztás, gyerekvállalás és lakhatás tekintetében is), az jól jön ki belőle. Ez van.


Egyébként te is 3 év együttélés után estél csak teherbe, nem az első napon, vagy még előtte. Vajon tényleg csak azért mert akkor sikerült? Az első naptól maximális erőbedobással ezen voltatok? Vagy esetleg a kérdező helyzetének csak egy eleme is közrejátszott, hogy nem lett még gyerek (Tudom, az lesz a válasz, hogy nem)


De mint írtam korábban, ha mindenki egy állásponton van, akkor általában nem mindenki más hülye.

2021. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/228 anonim ***** válasza:
87%
A kapcsolatok szerintem ritkábban azért mennek tönkre, mert az egyik a másikat a földön rugdossa összeköltözés után . Több esetben van az, hogy nem ugyanaz az elképzelésük a napirend, a higiénia, a munkamegosztás, a pénz kérdése, a ki mit csinál délután este munka után kérdésben(mert amíg nagy szám együtt lenni, persze együtt lógtok, de ha már ez a mindennapi, akkor lehet az egyikőjük elmenne mondjuk barátokkal, vagy edzeni stb és ebből sok helyen konfliktus van)..nyilvánvalóan nem megy minden kapcsolat tönkre az összeköltözés miatt, hiszen akkor senki se költözne össze, senki sem ezt állította. Sokan szerencsések és gratulálok neked kedves 66os. Magamat is szerencsésnek tartom (másodjára). De azért az, hogy mert neked baba van a hasadban, az érv legyen azellen, hogy valaki fiatalon , értetlenül, pénz nélkül frissen összeköltözve szüljön gyorsan....az elég meredek. Ha szerinted a te szerencsés életed garancia arra, hogy másnak is tökéletes élete lesz, akkor pont olyan naiv vagy, mint a kérdező csak mellé még beképzelt is
2021. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/228 anonim ***** válasza:
71%
#69es vagyok javítom, a baba hasadban nem érv amellett, hogy más is szüljön (főleg hogy te egy 32 éves nő vagy akinek gondolom minden adott, ami a 24 éves lánynak a felsorolás alapján nem)
2021. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!