Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/228 anonim ***** válasza:
88%

Én se ugranék fejest a házasságba, pláne rögtön a gyerekvállalásba úgy, hogy még egy percet se éltünk együtt. Tök jó lesz, ha az első házassági évfordulón, egy pici babával a karodon gondolkodhatsz majd azon, hogy bakker, ezt elcsesztem. Nem biztos, hogy így lesz, elsülhet jól is, de minek kockáztatni, ha lehetne együtt élni is és megismerni egymást?

Továbbá, az a nettó 4-500 ezer, amitek lesz gyed mellett, 1 gyerekre az ingyen lakhatással elég lesz, talán 2-re is, de 3-4 gyerekre meglehetősen karcsú. Te pedig óvónő vagy, vagyis normális fizud sose lesz, ha a párod bármi miatt kiesik a munkából, neadjisten az életedből, óriási szarban leszel ennyi gyerekkel. Én max 2-nél behúznám a féket.

2021. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/228 anonim ***** válasza:
27%
Meg akarja fogni magának a párját és már pottyantaná is a babát....de szánalmas....
2021. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/228 anonim ***** válasza:
32%
Most látom én mekkora csöves vagyok.:D Egy egyetemistának 500 ezre van félretéve az kemény
2021. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/228 anonim ***** válasza:
91%
30+: ja és igen, ha szeretnél később saját házat, akkor ugye hitelt is kell majd perkálni, még kevesebb lesz eza pénz.
2021. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/228 babyboom567 ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


1998-ban(szóval elég régen)összeköltöztem az akkori barátommal a nagymamám garzonjába.Ott laktuk már kb1 éve, mikor egyik délután csengettek,hogy jöttek a lakáshirdetésre,megnézni a lakást, és igen kell nekik,ki kell költöznünk 1héten!! belül.És mi nem is tudtuk,hogy meg van hirdetve, senki sem szólt.Pedig senkivel sem volt rossz a viszonyunk,sem nagybátyámmal, sem mamáékkal.

Az,hogy a ház most lakható,az csak egy dolog,bármi adódhat,másik nagybátyámnak míg nászúton voltak csőtörés lett a házba, mire hazaértek, már csak bontani lehetett.


Mindenképpen dolgozz szülés előtt,főleg ha sok gyereket akarsz.

Ha nem dolgozol előtte kb lehetetlen lesz visszakerülnöd a munkaerő piacra 2-3 gyerekkel 0 tapasztalattal.

Én 40 évesen szültem,szóval rengeteget dolgoztam a gyerek előtt,kisgyerekes nőként viszont szóba sem állnak kb az emberrel.

Vagy pedig gondolkozz otthoni netes munkába,vállalkozásba, mert semmi más esélyed sem lesz 35 évesen pályakezdőként.

Én is úgy gondoltam régen(annyi idősen mint te)hogy 4-5-6 gyerekem lesz,aztán ahogy telt az idő már csak 1-2 gyerek.Aztán most van 1 fiam és ha fiatalabb lennék sem szülnék többet.Az első 3 évben 20 évet öregedtem.

Olyan egzisztenciát alapozz meg,amikor bármikor foghatod a gyereket meg a cuccod,és bármilyen szituban felállhatsz és továbbléphetsz.

Az én férjem is akkor kezdett idióta módon viselkedni, mikor ki lettem szolgáltatva neki anyagilag,ezt sosem engedd meg senkinek,különben rengeteget fogsz sírni.

2021. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/228 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszaitokat és hogy ilyen sokan írtatok!


Az egyetem előtt dolgoztam 3 hónapot oviban, az is gyakorlat a kötelezők mellett. Diploma után szeretnék dolgozni, amíg nem jön a gyermek és amikor terhes leszek akkor is tudok mellette még dolgozni egy darabig. Az is lehet, hogy sajnos nem sikerül egyből a gyerekvállalás, ezért is el fogok kezdeni dolgozni.

Pajzsmirigy gondjaim vannak, amit igyekszünk helyreállítani.

Azonban, ha sikerül, akkor természetesen nem lesz meg az egy év csak lehet vagy 5 hónap.


Munkám én szerintem lesz gyerek szülés után is. Hiszen most mivel lenne jobb egy évet ledolgozni utána kihagyni 6 évet, mert szülök 3 gyermeket. Vagy nem dolgozni 1 évet és kihagyni hat évet és elkezdeni valahol.

Sőt én szerintem a munkaadók örülnek is neki, hogy egy olyan jelentkezik, aki már valószínűleg nem szeretne több gyereket. Aztán 30 éves koromtól dolgozhatok 65 éves koromig.


Attól nem félünk, hogy eladja bárki is alólunk a házat, hiszen, ha nem lenne a ház akkor is össze tudnánk költözni, mert egy faluban tervezünk majd lakni később, ahol kb. 10 millió egy olyan lakás, ami számunkra tökéletes lenne. Annyink meg babaváróval lenne. Vagy ha nem alapozok babaváróra, akkor lehet, hogy az ajándékok miatt... meg párom keresete miatt lenne annyink.


De mindegy köszönöm, ezt tényleg nekünk kell eldöntenünk, igazatok van, hogy ezt nem mástól kell kérdezgetni. Egy év alatt is sok minden változhat.


Még annyit szerettem volna írni, hogy egyébként igen nem laktunk még együtt ketten, de egymásnál már nagyon sokat. Én sokszor volt, hogy náluk "laktam" 3 hetet, amikor nonsztop együtt voltunk. De két hetente 1 hetet náluk vagyok. Ő is szokott jönni hozzám általában egy teljes hétvégére vagy 5 napra kb.


Tudom olyankor ott a szülő is, meg nem mi vásárolunk be stb.


De ha nálam vagyunk itt mindent én csinálok. Anyáékra főzök, magamnak takarítom a wc-t, a fürdőt, a szobám és hát az egész lakást is..., magamra mosok, ha itt van a vőlegényem akkor persze rá is:D meg mellette tanulok is.


Tehát nagyon sokszor vagyunk folyamatosan együtt. Nem szoktunk úgy találkozni, hogy csak egy 20 percre vagy fél órára, hanem ha találkozunk, akkor valamelyikünknél több napot vagyunk.

Ha náluk vagyunk annyival másabb, hogy az anyja mellett én nem tudok főzni, se mosni, takarítani, mert ott ezt az anyja csinálja. Ő reggelit se szívesen enged, hogy csináljak a vőlegényemnek. De nálunk más, nálunk anyáéknak is én csinálomxd


De nagy a különbség a 2 család közt.

2021. aug. 15. 11:05
 37/228 anonim ***** válasza:
87%

- Fiatal vagy még

- Nem éltetek még együtt

- Nem dolgoztál


Mit akarsz?

2021. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/228 anonim ***** válasza:
90%

"De ha nálam vagyunk itt mindent én csinálok. Anyáékra főzök, magamnak takarítom a wc-t, a fürdőt, a szobám és hát az egész lakást is..., magamra mosok, ha itt van a vőlegényem akkor persze rá is:D meg mellette tanulok is."


Neee neeeee.

5-10 év és besokallsz. Le kell fektetni hogy munkamegosztás van. Egyik füleden be, a másikon ki minden tanács. Nevetséges, hogy hetekről beszélsz, úgy nem ismered meg, hiába vagytok együtt.


A munka melletti mindennapok, a monotonitás, a szerelem életbentartása gyerek mellett (mert azért tenni is kell 10 év után).... mindenki írta hogy lakjatok együtt egy évet...


De ez a te életed, te akarsz házicseléd lenni 24 évesen egy faluban ahol halálra fogod magad unni, 4 gyerekkel akik az agyadra mennek és vagy 10 évre kiesni a munkaerő piacról.

Sząr terv. Sok sikert megvalósítani.

2021. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/228 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!


Még valami.. én is jártam együtt valakivel anno 3 év után összeköltöztünk és elképesztő volt a különbség. Nyarakat laktunk együtt, mi is hetekig egymás valagában voltunk. Összeköltözés után meg a földön rugdosott.


Sok sikert!

2021. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/228 anonim ***** válasza:
83%
Te marha nagy álomvilágban élsz! Javaslom ébredj fel, tájékozódj, hogyan működik a világ, mert marha nagyokat fogsz koppanni, pusztán jóindulatból mondom! Semmi, érted, semmi! nem úgy lesz, ahogy te most eltervezed.
2021. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!