Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/228 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jó lenne előtte együtt élni valamennyit, nehogy akkor házason, gyerekkel derüljön ki, hogy "idesapám én nem ezt a lovat akartam"...
2021. aug. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/228 anonim ***** válasza:
91%
Ne vállaljatok gyereket minimum 1 év előzetes együtt élés nélkül. Ez az anyagi helyzettől teljesen független. Egy baba a stabil, megalapozott kapcsolatokat is próbára teszi. A tiétek nem olyan, mert nem ismeritek egymást együtt lakva. Szinte biztosan rossz vége lenne. A baba érdekeben éljetek együtt előtte még.
2021. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/228 anonim ***** válasza:
93%

24 évesen úgy mentem férjhez, hogy azelőtt nem laktunk együtt.

1 évet bírtam vele, elváltam. Teljesen más embert ismertem meg benne 1 év alatt összeköltözve. Te ne kövesd el ezt a hibát.

Legalább 2 évig éljetek együtt, utána jöhet a gyerek is.

2021. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/228 anonim ***** válasza:
100%

Hu, nem is tudom, hogy mikor volt utoljára olyan kérdés, ahol a válaszadók az anyóssal értettek egyet a gyereket vállalni akaró nővel szemben. Neked sikerült ilyet alkotni.


Összefoglalva: van egy ház, amibe beköltözhettek, de nem saját, csak kölcsön. Jó állapotú, nem kell rá költeni, mégsem ér sokat?

A saját ház csak álom egyelőre, aminek megvalósításához be kell vállalni a 3 gyereket.

Három gyereknek írnátok alá úgy, hogy nem éltek együtt, nem próbáltátok ki a közös háztartást.

"Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt."

Itt az idő felülvizsgálni ezt az elképzelést.

Úgy tűnik, az élet másképp hozta neked is.

2021. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/228 anonim ***** válasza:
93%

Nem házasodnék össze olyannal, akivel nem laktam együtt, pláne nem szülnék neki gyereket. Lakva ismerszik meg az ember. Mindenképpen dolgoznék gyerekvállalás előtt, hogy ne csak a gyes meg a családi pótlék legyen.

Elég gyerekes a gondolkodásod.

2021. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/228 anonim ***** válasza:
92%

"Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál."


Ti sehogy se álltok anyagilag. Nincs ti, hiszen nem élték együtt. Te van meg ő van. A te oldaladról van 500e, az ő oldaláról van/lesz 3 millio. Te nem dolgozol, neked nincs jövedelmed.

2021. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/228 anonim ***** válasza:
89%
Lakjatok együtt 1 évet és akkor döntsetek..
2021. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/228 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, most az ingyen pénzzel és az ingyen ingatlannal megvagytok.

A gond két dolog szerintem.

1. ebből a házból tovább akarsz lépni, saját magad éptett önerővel (mert ugye ennek az ára nem a tiéd), tehát a gyerekkel egy nem túl acélos bérből kellene akkora önerőt képezni, hogy tudj venni másikat. Ezt én nem látom megoldottnak a jelenlegi ingatlanpiaci helyzet mellett

2. hosszú távon mi a terved? Családanya egy életre? Frissen végzettként lebabázol, utána elhelyezkedni nulla tapasztalattal, gyerekkel, nem lesz egyszerű. Vagy gyártod a csokbabákat tovább és nem is akarsz dolgozni soha? Mert akkor mondjuk pénz lesz, de csak eladósodni fogtok. Vagy a 300k + pályakezdő óvónő bérből (ha egyáltalán felvesznek 3-4 gyerekkel pályakezdőként) gondolod eltartani ezt a családot?

+1: Tehát az anyagi függetlenségetek nem lesz meg. Mi lesz ha az a lakás, eladásra kell kerüljön? Olyan anyagi/egészségügyi problémák, hogy kell az ára, vagy a többi örökös is igényt tartana rá? Akkor mit csináltok?


És ez még csak az anyagiak.

Olyanról nem is beszélve, amit előttem már bőven kiveséztek, házasodni, gyereket vállalni olyannal, akivel együtt sem éltél. Valójában nem is a kapcsolat minősége miatt akarsz most gyereket, hanem mert "Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom"

2021. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/228 anonim ***** válasza:
92%

Anyósodnak igaza van.


Puszi: egy fiúsanya

2021. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/228 anonim ***** válasza:
91%

Álomvilágban élsz, kérdező.

Nem laktok együtt, úgy felelőtlenség gyereket vállalni valakivel.

Ajándék pénzekre számolgatsz, meg "majd lesz ennyi meg annyi". Főleg covid idején nem alapozhatsz ilyenekre, főleg gyerekkel. Az nem játékszer, felelősséget kell vállalnod érte. Konkrét, meglévő dolgokkal.

Terhesen nem tudsz óvónőként dolgozni.

Saját gyerek nevelése nem óvónői munkatapasztalat. Óvónő vagyok, higgy nekem. Ennyi erővel minden anya lehetne óvónő. Nem véletlen, hogy ez nem így működik.

2021. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!