Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/228 anonim ***** válasza:
100%
Én falun élek, nem kell bemutatnod. Budapestről költöztem a férjemmel, vissza nem mennék. A házunk mondjuk közel 30 M volt, 3 gyerekre nem lenne elég és így is van vele munka. Mindez mit se számít, mert a terved ettől még gyerekes. De majd meglátod 10 év múlva.
2021. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/228 anonim ***** válasza:
33%

Nem olvastam az elozo kommenteket.

22 vagyok, van egy 8 honapos babam. Egyetemet hagytam felbe,most kezdek majs okj-t. (Nem baba miatt hagytam ott,egyebkent sem tetszett a szak,fel is vettek uj szakra,viszont az valoban a baba miatt nem kezdtem el,igy most ugyan azt fogom tanulni,csak okj szinten,aztan kesobb meg esetleg lehet belole diploma is.) Parom szuleinel laktunk, en diakmunkaztam,epp akkor vettek volna at teljesbe,mikor kidedult,hogy terhes vagyok,igy ez bukta. Parom magyon jol keres,420 a mimimum,de eleg gyakran tobbet is ettol. Szuletese ota alberletben vagyunk,felvettuk a babavarot,csokozni fogunk. Nagy csaladot szeretnenk,igy remeljuk 10 ev alatt sikerul meg 2 baba,ami azert nem tunik annyira teljesithetetlennek. Fel eves kora ota apa kap fizu melle maximum gyedet (170 ezer korul) igy tulajdonkeppen olyan,mintha 2 bevetelnuk lenne 2 eves koraig. Aztan mire betolti en valoszinuleg ugyis dolgozni fogok mar. Viszont. 4 eve vagyunk egyutt,es kb fel ev jaras utan mi teljesen egyutt elunk. Kezdetekben kollegiumban,egy szobaban voltunk csak ketten,aztam az anyosomnal,most pedig alberlet. Boven kiismertem,ismerem minden rossz tulajdonsagat is. Nem olvastam,hogy ti eltetek e mar egyutt vagy sem,de legalabb fel-1 evet minimum javaslok... Egyebkent pedig ha az megvan,es tovabbra is kitartottok egymas mellett,szerintem semmi akadalya. :) Sok sikert!

2021. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/228 anonim ***** válasza:
100%
A tervezett 3 gyerMekhez: majd az 1. után nyilatkozz a folytatásról.
2021. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/228 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből a faluból már csak Frodó meg Bilbó hiányzik, annyira idilli.

De kíváncsi lennék, hol van ez, mert akkor én is költöznék azonnal

(Nyugi, nekem nem kell 5 főre ház, elég egy kisebb is, nem veszem meg előled)

2021. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/228 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd figyelembe vesszük egy év múlva!
2021. aug. 15. 12:09
 56/228 A kérdező kommentje:
Majd igyekszem megtartani a kérdést és válaszolni nektek, ha majd lesz valahogy. Remélem minden jól alakul. :)
2021. aug. 15. 12:10
 57/228 anonim ***** válasza:
91%

Ez gyönyörű, és nagyon romantikus..

Mi meg azt magyarázzuk, hogy nem ismered a párod, hiába gondolod. Önálló egzisztencia és munkatapasztalat nélkül szülsz 3 gyereket, a házasságok 2/3-a válással végződik, ti ha nem éltetek együtt még nagyobb valószínűséggel szétmentek, az együttélés, nem beszélve a gyerekvállalás rengeteg feszültséget okoz. Nagyon is reális, hogy 28-30 évesen ott leszel pucér seggel 3 gyereket egyedül nevelve, úgy, hogy vissza mehetsz anyádékhoz 4-esben, mert albérletre nem lesz pénzed.

2021. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/228 anonim ***** válasza:
73%
Az 57-es túloz, a házasságoknak csak a fele válás. További 25% együtt marad kényszerből, mert nincs pénzük válni.
2021. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/228 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, privátodra válaszolva, Borsod bugyraiban egy egyutcás faluban, ami valójában nem 20 hanem 40 percre van minden nagyobb várostól szerinted tényleg idilli életed lenne? Az infrastruktúra mindösszesen 1 vegyesbolt, 1 általános iskola (milyen lehet vajon), 1 posta, meg óránként egy busz, a legközelebbi kisebb városba, ami szintén pusztulat.
2021. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/228 anonim ***** válasza:
91%

Igazából én megértelek. Anno 100 millió évvel ezelőtt még a gyik éra kezdetén én is tettem fel kérdést ahol mindenki leírta, hogy az exem egy farok és én meg ott védtem hogy jó ember amúúúgy.

Nem az.

Nem volt az.

Igazuk volt.

Hál isten szakítottunk 99 millió éve.

2021. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!