Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/228 anonim ***** válasza:
93%
#36 alapján még fájóan álomvilágban élsz, sokkal inkább, mint eddig gondoltuk. Elméleteket gyártasz a munkaerőpiacról, érdemi pénzügyi alapismeretek is hiányoznak. A gyereked érdekében ne szülj még.
2021. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/228 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon gyerekesen gondolkodsz, de majd az élet megtanít. Amikor 3 gyerek után futkosol, számolod az aprót hó végén, és próbálsz állást találni a kis falud mellett, meg elviselni a kollégát/főnököt, ha épp utálod, de nincs lehetőséged váltani...na majd akkor nem írsz röhögős szmajlit azután, hogy te mosol a férjedre, és nagyon fogod bánni, hogy nem gondoltad ezt jól végig.
2021. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/228 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, 3-4 gyerek után 30 évesen baromira nem lesz vicces gyakornoki pozícióban, gyakornoki fizetéssel kezdeni óvodapedagógusként. Nagyjából éhenhaláshoz pont elég lesz a kereseted. A leendő férjed hiába fog jól keresni, annak nagy része megy majd a hitelekre, napi megélhetésre, felújításokra stb. Nem lesz igényetek többre, pl. nyaralásra, különórákra? Vagy ha neadjisten betegen születik valamelyik baba, és folyamatos fejlesztésre, gyógyszerekre szorulna, nagy bajban lennétek.
2021. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/228 A kérdező kommentje:

Jól van a kérdést lezártam, mert itt már ellenségedkedés megy velem szemben, pedig én nem voltam senkivel szemtelen, csak leírtam, hogy miként tervezem és én hogy gondolom, de én itt már marha vagyok, aki gyerekes és álom világban él és nem érdemli meg senki, hogy így beszéljenek vele.

Egyébként nagyon jól tudom, hogy bármi közbe jöhet! Akár sérülés, megbetegedés is! Főleg, hogy itt a covid is és mellette hány-hány betegség.

Egy ismerősöm is gyereket akart, de rákos lett és most vár éveket, ha túl éli és nem biztos, hogy lehet már gyermeke. Egy másik ismerősöm pedig már 8 éve nem esik teherbe.

Igen sajnos előfordulhat bármi az életben, ami miatt átíródik a sorsunk.

Én szeretnék gyermeket, mert már vágyom rá és nem szeretném utólag azt mondani, hogy bár megpróbáltam volna hamarabb, de még azért is dolgoztam volna 1 évet.

A párommal meg én biztos vagyok benne, hogy minden működni fog, csak egészség legyen, semmi más nem számít.

2021. aug. 15. 11:42
 45/228 anonim ***** válasza:
82%

"kb. 10 millió egy olyan lakás, ami számunkra tökéletes lenne. "


Hol lehet venni akkora lakást/házat, ahol 5 ember (2 felnőtt+3 gyerek) kényelmesen elfér és 10 millióért lehet kapni?

2021. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/228 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, senki sem ellenséges, pusztán nem ért veled egyet. Bele kellene gondolnod, hogy ha csak te vagy az egyik oldalon, mindenki más pedig a másikon, akkor nem mindenki hülye. Tudod, a helikopter esete.


#45: Olyan helyen, ahova még egyedül sem költözne az ember, nem hogy gyereket csinálna oda. Se munka, se infrastruktúra, se semmi. Ellenben rétinégerek és egyéb nem kívánatos elemek tengere.

2021. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/228 A kérdező kommentje:

Vidéken bizonyos falukban nagyon szép házak vannak. Mind kb. 10 millió.

Amit mi kinéztünk települést ott azért sok nagy ház van..

Attól mert falun kevesen laknak a házak még lehetnek nagyok.

És egyébként szépek, a falusiak nagyon szépen rendbe tartják őket. A falu is nagyon rendezett, jó a levegő és szép a táj. A város 20 percre van. Cigány nincs. Óvoda, ált. suli, orvosi rendelő, posta, bolt, sport pálya, templom van.

2021. aug. 15. 11:51
 48/228 A kérdező kommentje:

És azt se lehet mondani rá, hogy a madár se jár arra, nagyon sok a kisgyerekes család ott. :D pl. Délután este felé óriási a gyermek zsivaly az utcákon és jó látni, hogy biztonságban vannak és nem járnak állandóan az autók.

Dolgozni a többség a 20 percre lévő városba jár. Amúgy párom is ott lakik és mindennap jàr dolgozni azért nem megterhelő. Én jelenleg kisvárosban élek, de utálom. Nagy a kosz, sok a hajléktalan, cigány is van, nagy a zaj, sok az autó és itt sincs ám sok munkalehetőség hiába kis város, mennek az emberek a városba és nekik is 20 percre van az a bizonyos város.


A faluba sok városi költözött manapság ki.

2021. aug. 15. 11:55
 49/228 A kérdező kommentje:

A kisvárosban, ahol élek a kis fiatalok elfoglaltsága: hangos zene hallgatás, ivás, cigizés, bulizás, bulizás, kiülni a városban a padra

A városban gyakoribb a verekedés is.

A falun: bicikliznek, túráznak, kirándulnak, gombáznak, itt egyszer se láttam még olyan gyerekket akik cigiznének vagy innának. Szerintem a falu biztonságosabb is.

2021. aug. 15. 11:58
 50/228 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon fárasztó ismételni magam, és szerintem mindenki nevében momdhatom ezt.


Ha te ezt így eldöntötted, az észérvek ellenére is makacsul ragadzkodsz a terveidhez, akkor csináld, de többet szerintem erről ne kérdezz itt, ha nem érdekelnek a válaszok.


Gondold át, nekünk kívülállóknak mi érdekünk fűződik ahhoz, hogy lebeszéljünk? Megmondom! Semmi. Már megkaptad a hamubasült pogácsa mellé a jótanácsokat, minket nem kell győzködni, bár megértem, hogy magadat kell.

2021. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!