Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/228 A kérdező kommentje:

Azért mondtam, hogy egyszerre lehetne a 3, mert akkor azt hittem, hogy a diplomás gyed végig járna. De rájöttem, hogy abban nincs logika és mennem kellene dolgozni akkor mindenképpen az első után, ha csak egyre jár.

De akkor természetesen, ha csak egyre jár akkor egy után dolgozom.

Akkor elnézést elszámoltam magam.. 24 vagyok most. 25. Megszülök és akkor majd dolgozom két évet 28-tól 30-ig, aztan meg majd szülök még 2 gyereket 30 felett, ha sikerül és minden ok lesz egészségügyileg.


Én úgy vallom jobb hamarabb, mert a testem most fiatal, sokkal jobban viselném is és nagyobb az esély a teherbeeséshez is és ahhoz is, hogy egeszséges babám legyen.

Főleg mivel több babát szeretnék és nagy családot.


Tudom sok mindent át kell még majd gondolnunk.

2021. aug. 15. 22:48
 132/228 A kérdező kommentje:
Szerintem se nézik. Anyukám pl. Nagyon sokszor váltott már munkahelyet. Pl. Költözés miatt. Vicces is lenne, ha nem kapott volna munkát és nem dolgozhatna sehol a világon.
2021. aug. 15. 22:50
 133/228 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez egy ordas nagy kamu, tele ellentmondással és túlontúl részletgazdag beszámolóval mindenről, aminek köze sincs a sztorihoz, csak hogy hihető legyen. Egyszer 24 éves, egyszer jövőre lesz 24 éves, egyszer most szülne hármat, egyszer majd a suli után stb. Mindenre van valami magyarázat ami feltűnően hazugság volt. Valakinek az a beteg szórakozása, hogy kitalál egy ilyen kamu világot és gerjeszti a népet.

Másik opció, hogy egy éretlen kis 12 éves szintjén megrekedt valaki, aki maga is elhiszi az ellentmondásokkal teli sztorijait. Nem tudom melyik ijesztőbb, de szerintem ne etessük a trollt

2021. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/228 A kérdező kommentje:

Najó a számokba belekavarodtam, sajnálom.

Az előző kommentben eléggé elírtam. De ennek egyszerű oka, hogy már fáradt vagyok és este van a vitázáshoz.

Nem kamu egyébként természetesen. De ha valaki nem hiszi szívesen elküldöm a facebook profilom, amin ott van hány éves vagyok.

Egyszerűen csak elírtam.

2021. aug. 15. 23:00
 135/228 anonim ***** válasza:
89%

Akkor lefordítom magyarra az idézetet. Ha az első gyerek születésétől számított három éven belül megszületik a második gyerek, rá is kapnád a diplomás gyedet. Csak azt nem tudom, hogy ez 3., 4. gyereknél is így lenne-e. A törvények nem mindig alapszanak logikán, érdemes utána olvasni mindennek. (Én is azt feltételeztem, hogy csak egy gyerekre jár, de tegnap utánanéztem, mielőtt válaszoltam a kérdésedre.)


Az elég érdekes, hogy a saját korodat sem tudod. :/

2021. aug. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/228 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, hogy megnézted, ez kedves tőled.

Igen, ciki, de tévedhetünk. Nem azért írtam el, mert nem tudom a korom, hanem, mert egyszerűen elírtam.

2021. aug. 15. 23:16
 137/228 anonim ***** válasza:
88%

Ezelőtt volt egy olyan érzésem, hogy lehet, hogy túl kemény voltam veled, de ezek után...

Kislány, hiába vagy te 24 éves, a szüleid irányítanak, és ahelyett, hogy azon gondolkodnál miképp legyél teljesen önálló és független, te azon gondolkodsz, hogy mikor hogy potyogtasd a gyerekeket. Ez olyan, mint amikor 12 évesen azt mondtam, hogy 11 gyerekem lesz, egy kis focicsapat😂

24 évesen már van, aki megváltotta kb. a világot. Nem elég, hogy te mint nő még gyerek vagy mindenféle szempontból, de a párod is az. Őt is ugyanúgy irányítják, neki is engedély kell. Még akkor is meredek lenne szülni egy ilyen kislánynak, ha a párja egy 30 éves önálló férfi lenne. Vannak, akik 24 évesen érettek már egy gyerekhez, de az nem te vagy.


Az meg mi az a baromság, hogy ahogy lediplomázol szülsz egy gyereket, majd visszamész dolgozni 1-2 évre, aztán megint szülsz egy gyereket, otthon vagy 1-2 évet, megint elmész dolgozni és ezt ismételgeted folyamatosan. Ne haragudj, de szerinted a munkahely valami átjáróház? Főleg mivel falun szeretnél élni, szerinted a közelben lévő egy-két óvodában egy olyan emberre lesz szükség, aki egyszer dolgozik, egyszer nem?


Nem hiszem el, hogy valaki ennyi ésszel gyereket akar, szerintem is kamu a kérdés, mivelhogy a történet meg az elképzeléseid most már több sebből vérzik. Vagy annyira álomvilágban élsz, mint egy 10 éves gyerek. Ilyen embert én meg nem láttam. Nagyon durva szint ez 24 évesen.

Nem könnyebb neked diploma után menni dolgozni jó pár évet, majd utána belekezdeni a gyerekcsinálásba?

Bár igazából mindegy, mert úgysem így fognak alakulni a dolgok, mivel azt sem tudjátok mi az az élet, majd később változnak a dolgok, csak elszomorító, hogy a jövőre való terveid teljes kudarc.

2021. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/228 A kérdező kommentje:

Szerintem nem értjük sajnos tényleg egymást.


Mi már szeretnénk kisbabát. Attól, hogy nem élünk együtt érezhetjük ezt a vágyat. Szeretnénk, hogy ne legyen semmi akadálya és szeretnénk próbálkozni majd jövőre.


De megértelek titeket is...


Kicsit ezen a téren makacs vagyok. Lehet, hogy valami pszichés zavar ez vagy én nem tudom, de én már mielőtt egyetemre mentem is ezen agyaltam, hogy idejében végezzek, mert én sok gyermeket szeretnék majd és szeretném, hogy minél hamarabb sikerüljön és azt hittem ezt majd kinövöm és az idő majd segít, de valahogy nem. Főleg, hogy a környezetemben làtom hány fiatal lánynak nem sikerül, én nem szeretném húzni az időt húzni.

Plusz sose tudhatja az ember, hogy mi történik, milyen egészségügyi állapota lesz x, y idő múlva, ami miatt lehet azt gondolja bár hamarabb szültem volna.

Van egy nagyon kedves 30 éves ismerősöm. Sajnos mellrákos volt, de él hálistennek. Szegénynek saját gyermeke már nem lehet a kezelések miatt. Ő úgy vallja, bár huszon éves kora elején szűlt volna. Talán még a kockázat is csökkent volna a mellrákra, nem tudja, lehet ígyis úgyis ez lett volna, de nem lehet saját gyermeke, ami számára nagyon szívszorító.


Ezért mondom, hogy számomra másodlagos a munka, dolgozhatok 65 éves koromig, de most vagyok egészséges, fiatal, aktív.

2021. aug. 16. 00:10
 139/228 anonim ***** válasza:
100%
Még saját magaddal sem vagy tisztában. Pszichés zavar? Jézusom. Tuti, hogy kamu vagy.
2021. aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/228 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én veled egyidős vagyok és rákos, de semmiféle ilyesmi érzés nincs bennem, hogy nekem szülnöm kellett volna, mert kitudja mi lesz később. Az is lehet majd, hogy nem lehet gyerekem pedig szeretnék. Ez egy ilyen dolog, lehet holnap elüt egy autó. Nem is értelek.
2021. aug. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!