Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/228 anonim ***** válasza:
92%
24 évesen végzel el egy 3 éves egyetemet (ami nem is számít végzettségének vagy mi), de te mindig azon voltál, hogy hamar végezz. Más 24 évesen már mester diplomás és egy év munkatapasztalata van, ő volt azon, hogy haladjon az életben nem te. Most majd jön a duma, hogy dolgoznod kellett, de nem vesszük be, a szüleid a popód alá tesznek mindent most is és a jövőben is. Legalábbis ebben a kitalált kis álom világodban, amibe jól bele is zavarodtál.
2021. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/228 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: sőt örülök, hogy még véletlenül sem lettem terhes vagy lett gyerekem a betegségem előtt, mivel most nagy szarban lennék. De valószínűleg azért is különbözik a világnézetünk, mert amíg te még mindig nem tudod megkülönböztetni a valóságot az álomvilágtól, addig én már régóta két lábbal a földön járok.
2021. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/228 anonim ***** válasza:
12%
Ne halgass senkire! Szerintem ne várjatok a babával mert semmi és senki nem állhat közétek. Amugy én sem az anyosoddal sem testvéreddel sem állnék szóba többet
2021. aug. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/228 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem áll szóba az anyóssal, akkor ugrik a 2 millió. Meg a papucs pasiját még az anyja irányítja, tehát lehet, hogy a pasi is ugrik.
2021. aug. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/228 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggodj nem ugrik ezt csak ti gondoljatok mert nallatok baj van az emeleten!
2021. aug. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/228 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez szúrt szemet, hogy hamargyorsan akar végezni, de 24 évesen még egy visszavan egy éve nappali tagozaton. Én 22 éves koromig megcsináltam 2 OKJ-t, majd levelezőn csináltam a fősulit, mert éreztem, hogy már sok otthon, függetlenednék stb.


(Fura egy lány. Egy másik kérdezőre emlékeztet…)

2021. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/228 anonim ***** válasza:
13%

Hallod ezek azt hiszik hogy ők vártak még a gyerekkel és jobb életük van ,de megsúgom hogy nincs jobb életük sőt olyan sem mind neked.

Szerintem egy gyerek csodálatos mindegy mikor jőn ,sőt fiatalon 100% jobb . Énis falusi vagyok és buszke vagyok ra ,ezek csak luxus qurvak akik mai trend után mennek aztan 5 év és más qurja őket :))

2021. aug. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/228 anonim ***** válasza:
87%

Tehát az luxusqrva, aki nem más pénzére szül 3-4 gyereket, hanem megteremti a megfelelő feltételeket?😀 Wow, ez új!

Kérlek, mesélj mèg!😉

2021. aug. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/228 anonim ***** válasza:
100%

"és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére"

Az egyetemen? Hol és mikor?

Az elmúlt két évben másfél év online oktatás volt.

A másik: döntsd már el, hány éves az egyetem, mert egy ideig úgy írsz, mintha a három év már eltelt volna, máskor meg, hogy egy még hátra van, tehát akkor csak 4 féléven vagy túl (abból 3 félév online).

2021. aug. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/228 anonim ***** válasza:
67%

Ez is ugyanannak a kérdezőnek kamuja

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Ahogy a fenti frocsogo válaszokat most hirtelen mind ő írta. Jelentsetek ti is, hátha akkor tiltják és mehet máshova játszani

2021. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!