Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/228 A kérdező kommentje:

Najó ezt a kérdést tényleg nagyon kár volt kiírnom. Annyira rossz indulatú itt mindenki. Tényleg kár ismeretlenek tanácsát kérni. Ha ismernétek talán másképp állnátok hozzám, de talán akkor sem. De szerintem nem érdemlem meg, hogy ilyen hangnemben írjatok és engem szeretnétek tiltani.


Nem én voltam az a kérdező.


Az egyetemet később kezdtem, 19 évesen érettségiztem és kimaradt sajnos a kezdésem előtt 2 év, mert egyszer szakot váltottam. Kémiából emelteztem meg bioszból közepeztem, orvos szerettem volna lenni, de sajnos a biosz emeltet már nem vállaltam be, mert már egyszerűen éreztem, hogy nem fog menni, de istenem biztosan emiatt is majd leszóltok:D

Aztán vegyészmérnöknek jelentkeztem, mert tudtam, hogy az egy nem rossz munka, mert a gyógyszergyárakban azért megbecsülik az embert és tudom, hogy jól lehet keresni, illetve szerettem a kémiát, és ment is nekem.

De sajnos szerencsétlenségemre nem ment az egyetem, úgy ahogy elképzeltem. Nehéz volt sajnos nekem és nem is tetszett, akkor döbbentem rá, hogy nem szívesen dolgoznék gyárban és foglalkoznék gyógyszerekkel. Ekkor nyáron 3 hónapot oviban dolgoztam, diákként. Rájöttem mennyire tetszik és hogy ezt a jövőben is szívesen csinálnám. De előre látom, hogy azt írjátok, hogy majd erre is ráfogok "unni" mint a természettudományra, mert már kezdem ismerni a gondolkodásotokat.

Na meg látom előre, hogy írjátok, hogy na ingyen tanultam feleslegesen a pénzeteken.

Sokan váltanak szakot egyébként. Ez előfordul bárkivel, sajnálom, én lennék a legboldogabb, ha 22 évesen, idejében végezhettem volna, ha tudtam volna, hogy nem fog menni nekem és nem fog tetszeni.

2021. aug. 16. 09:23
 152/228 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 23 vagyok, 9 hónapos terhes.

Amiket felvázoltál, mind szép és jó, de ne tervezz. Mondjuk én 2 éve dolgoztam, mikor teherbe estem. Azért kell a minimum 1 év munkaviszony, hogy kapd a csed-et, a gyedet később a gyes-t és legyen hova visszamenj dolgozni..

Mi 2 évet “éltünk együtt” anyuméknál, azt hittem én is, hogy ez már együttélés, de össze sem hasonlítható a tényleges összeköltözéssel, amikor számlát kell fizetni, bevásárolni magatoknak stb stb.

Az meg, hogy mindent te csinálsz.. nekem olyan rosszullétem volt 13 hétig, hányással kísérve, hogy az ágyból nem tudtam kikelni.. a párod, aki most is simán végignézi, hogy kb cselédként viselkedsz fog segíteni?

Plusz azért kell a két fizetés, mert a babadolgok nagyon nagyon drágák.. megértem, lehet kapni, használtan venni, de azért sok dologból csak az újat veszi az ember.. plusz váratlan kiadások, esetleg magánorvos is nagyon drága, ezeket egy fizetésből nagyon nehéz megoldani. Így, hogy fogalmad sincs, hogy viselkedik a párod amikor ketten éltek már, és ha gyerek után költöztök össze és nem bírja, vagy te nem bírod mert előjönnek olyan tulajdonságai amiket eddig nem ismertél, akkor egyedül a diplomás gyededből hogy akarod fenntartani magad?


Kérlek gondolkozz el, mert sajnos nem minden megy ilyen hiper szuperül mint ahogy otthonról, a gyerekszobádból eltervezted.

2021. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/228 anonim ***** válasza:
100%

Bennem csak és kizárólag jóindulqt volt amikor azt javasoltam, hogy előbb költözzetek össze. Csak támadásnak veszed, mert nem ez a terv, amihez makacsul ragaszkodsz.


Van itt 1 millió komment, 90%-a szerint hibát követsz el, tspasztalat mondatja velük.


Te ennek ellenére csak okosabb vagy mindenkinél. Oké. Sok sikert.

2021. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/228 A kérdező kommentje:

De szerintem zárjuk le ezt a kérdést. Azért akartok jelenteni engem, met hamarabb szülnék, mint hogy dolgoztam és képes lennék igénybe venni a diplomás gyedet. Ez nagyon nevetséges.

Meg mert egyszer elírtam a koromat.

Igen még hátra van egy év. 24 évesen végzek. Akkor lesz az esküvő is.

És csak azért mert gyerekes vagyok szerintetek és álomvilágban élek nem kellene letiltani engem, mert ti így gondoljátok. Sokan mások nem így vélekednek rólam.


Tudjátok minden ember más. A másság természetes. Ti nem tudjátok elfogadni, hogy én ilyen vagyok, hogy én így érzek, hogy én ezt akarom, ti meg mást. Egy kicsi empatikusság sincs bennetek. Az rendben van, hogy tanácsot adtok, de olyan lekezelő hangnemben, hogy nekem kellene tiltanom titeket, mert én sose beszéltem lekezelően veletek, de eszembe se jutott, hogy azért mert ellenszenvesek vagytok és mert utáljátok a gondolkodásomat letiltsalak titeket.

2021. aug. 16. 09:28
 155/228 anonim ***** válasza:
87%
Lesząrom myen vagy, de éljetek előbb együtt.
2021. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/228 A kérdező kommentje:

És már írtam, hogy átgondoljuk még, hogy jövőre összeköltözünk. És januártól agusztusig sok idő eltelik majd és meglátjuk. Akkor januártól, ha sikerül valahol elhelyezkednem akkor dolgozom is és együtt is leszünk. Tudom ezt eleinte nem írtam, mert végzés utántól terveztük a költözést, de meggondoltam magsm és majd neki is javaslom, mert ebben szívesen hallgatnék rátok, mert igazatok van.

Aztán ha talán sikerülne oviba mennem, akkor hamarabb lemenne az egy év is és lehet időközben teherbe esnék és tudnék még kicsit dolgozni úgyis, hogy meg legyen az egy év.

Attól, hogy online volt suli, minden alkalommal meg volt tartva az ovis gyakszi, csak az órák voltak online. Be kellett menni az oviba maszkban.

2021. aug. 16. 09:34
 157/228 anonim ***** válasza:
90%

Akkor szüljék, mindenki jót akart neked, mivel másoknak van tapasztalata, ellenben veled. A gyerekszobámból én is így gondolkodtam.

Majd rájössz, hogy nem minden szép és jó, nem minden úgy meg ahogyan eltervezted.

Nem nekünk lesz rossz, nem mi számolgatunk hóvégén, hogy mit vegyünk mert nincs pénz, nem minket nem fognak felvenni dolgozni 30 évesen 0 munkatapasztalattal. De a hibákból tanul az ember

2021. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/228 A kérdező kommentje:

Csak én azt nem értem, hogy akkor hogy van másnak 3 gyereke? Vagy akár négy?

Akkor igazából nem is lehet mellette már dolgozni?

Vagy szerintetek úgy lenne a jó, ha dolgoznék 2-3 évet utána kihagynék 6-ot es ahol még annó dolgoztam szívesen visszavesznek 6 év után?

Vagy úgy lenne jó, hogy dolgozok 2 évet majd szülök, majd 2 év után megint dolgozok 1-2 évet majd megint szülök, aztán megint dolgozok és megint szülök?

Általában a gyerekek egymás után szoktak jönni a legtöbb párnál, nem nagyon szokták munkával megszakítani, hogy legyen kevés kor különbség és jó nem mindenki akar harmadikat is, de én szeretnék.

De akkor ti hogy gondoljatok, hogy lenne az ideális? Ha az ember 3-at szeretne? A 4-et csak azért írtam, mert az álomvilágomba az is belefért volna, sok mindenkinek van 4. De most ettől tekintsünk el és a 3-ról szeretnék kérni véleményt, hogy ti hogy csinálnátok, ha most lennétek 23 évesek és még lenne 1 év hátra. Mennyit dolgoznátok előtte, közben, hogy szerintetek az ideális, a jó???????

2021. aug. 16. 09:53
 159/228 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben most azonnal összecuccolnék a párommal és megbeszélném otthon, hogy már felnőttetek, így döntöttetek. Befejezném az egyetemet és 2 évet ledolgoznék ekkor 27 leszel kb és már 3 évet együtt éltetek. Itt elkezdeném a gyerekvállalást, 28 évesen az első, 30 évesen a második, 32 évesen a harmadik és 34 évesen úgy mennék vissza dolgozni hogy már dolgoztam a szakmámban amit 10 éve tanultam, és mondanám, hogy mivel több gyereket már nem terveztek ezért jó választás lennél hosszútávra, nem beszélve arról, hogy van gyakorlatod kisgyerekekkel. Ekkorra az első gyereked iskolát kezdene, az obis veled mehetne ugyanida, max másik csoportba, a harmadik meg bölcsibe.


Ez lenne a helyes sorrend.

2021. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/228 anonim ***** válasza:
100%
A 159.-es sorrendje egész jó, leszámítva, hogy teljesen felesleges 0 gyerekkel megtervezni 3-at.
2021. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!