Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/228 A kérdező kommentje:

159. Köszönöm szépen! :)

Hát én ilyen tervezős típus vagyok. Aztán tudom, mindig van változás az életben, de elfogadom.

2021. aug. 16. 10:13
 162/228 anonim ***** válasza:
90%

Én is tervezős típus vagyok, csak megtanultam elengedni az életképtelen terveket, ebben rugalmasnak kell lenni. Ennek az az átka, hogy van olyan ismerős, aki gúnyolódik hogy már megint mi leszek ha nagy leszek stb mivel elkezdtem egy kurzust ami végül nem tetszett, ìgy nézegettem a környezetében a telefonomon, milyen kurzusok elérhetőek még.

Körbejárom én is a dolgokat, kiválasztottam egy várost hogy ide szívesen költöznék pár év múlva, de 1 év alatt úgy megemelkedtek a házárak, hogy nem fog beleférni, így nézelődök megint, hogy már betéve tudjak mindent mire odakerülünk.


Én is tervezek.

Elengedem a rossz tervet.

Ennyit kell tegyél. Lehet terved, de alkalmazkodj a változáshoz.

2021. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/228 anonim ***** válasza:
46%

Ki fizette vissza a másik szakok féléves díját?


De most akkor te 24 leszel, amikor végzel.. Nem 25?😀 Mikor születtél? Segítünk kiszámolni.

2021. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/228 anonim ***** válasza:
79%

"Csak én azt nem értem, hogy akkor hogy van másnak 3 gyereke?"


Egyetem után munkát kerestünk. Összeköltöztünk. Eleinte albérlet, majd saját ház. 4 év együttélés után összeházasodtunk. Másfél évre rá úgy döntöttünk, jöhet a gyerek. Első hónapban sikeresen össze is hoztuk. Két évesen bölcsődébe ment, mert nem akartam sok időt kihagyni a munkából. Két év munka, második gyerek. Két év otthon, majd megint visszahívott a munkáltató. Két év munka, harmadik gyerek. Két éves volt, amikor újra munkába álltam, de már csak részmunkaidőben. Most 5 éves a legkisebb, most megyek vissza teljes munkaidőben.

A férjem vezető beosztásban dolgozik, mellette szakmai tanácsadással foglalkozik vállalkozásban.

A havi bevételünk 800 ezer + évente 2-3 millió a vállalkozásból. Valamennyivel több lesz a havi bevétel, ha újra teljes állásában leszek, bár az időm kevesebb lesz a gyerekekre.

Még nem volt ilyen támogatás a "mi időnkben", de sosem vállaltam volna be a hármat előre. Sőt, ha a második gyerek az első, nincs is több gyerekünk, annyira problémás volt vele az első másfél év.

Nekem, nekünk kellett mindig a 4ev köztük, hogy kipihenjuk az előzőt.

Nagy bátorság/botorság előre bevállalni a hármat.

2021. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/228 anonim ***** válasza:
100%

Már megírtam korábban, de ha tényleg ez hiányzik: költözzetek össze mielőbb, akár albérletbe, és ne hagyjátok, hogy a szülők így korlátozzanak. Szerezd meg a következő képesítést (2 év és vizsga), és utána jöhet az első gyermek.


“ha dolgoznék 2-3 évet utána kihagynék 6-ot es ahol még annó dolgoztam szívesen visszavesznek 6 év után” - Ez a legokosabb.


Sokan visszamennek két gyerek között, mert kell a magasabb pénz összeg, ami a fizetésük (de van is munkahelyük, ahol visszavárják, tehát nem több hónapos bizonytalan munkakeresés vár rájuk), vagy mert eleve nagyobb korkülönbséget szeretnének. Nem mindenki szeretne, vagy bírja a kis korkülönbséget.

Mondjuk egy másik, nem elhanyagolható tényező, hogy te/ti hogyan fogjátok bírni. Sokan már az első gyerek egy éves kora előtt eldöntik/rájönnek, hogy nekik nem való több gyerek. Aztán két gyerekkel még stresszesebbek lesznek a napok. Hármat egyedül hozni-vinni-intézni, ahhoz már igazi elszántság kell, és kötél idegek.

2021. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/228 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok. 1998 febr.

Azért mert egyszer elírtam, nem kell ezt ezerszer ismételni.

Rendben köszönöm a válaszokat.

Majd akkor elválik...

2021. aug. 16. 10:56
 167/228 A kérdező kommentje:
Max. Akkor csak 1 gyerekünk lesz, erre nem tudok mit mondani. Akkor úgy tervezek, hogy csak 1 lesz és majd HA egyszer gazdagok leszünk, legalább nekünk is lesz 800 ezer nettónk, majd mi is bevállaljuk a 2.-at, meg a 3.-at és persze, ha valami jó munkája lesz a férjemnek, na meg nekem is, mert nem is tudom mire tervezek, csak a szüleink segítsegére, na meg párom kevés fizetesére, aki akármikor elveszítheti a munkáját.
2021. aug. 16. 10:58
 168/228 A kérdező kommentje:
Vagy elhagyhat*
2021. aug. 16. 10:59
 169/228 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden úgy megy ahogy tervezed, az tök jó. Csak mivel ezt nem tudhatod előre, idő közben úgyis korrigálnod vagy újratervezned kell, ahogy ezt az érettségi tárgyaiddal és az iskoláiddal első kézből meg is tapasztalhattad. Ha most ennyire előre eldöntöd, hogy ez és ez lesz, mégpedig így és így, akkor, ha mégsem ez lesz, hanem az, mégpedig nem így, hanem úgy, akkor az csalódottsághoz vezethet. Ezért mondják, hogy érdemes volna előbb összeköltözni, azalatt látod, hogy megy mellette a suli, tényleg házasodnátok-e. Ha ez megy, akkor lehet házasodni, dolgozni, látjátok milyenek a gyakorlatban a bevételeitek, mi az amin csiszolni kell, ha kell, hogy egy gyerek is beleférjen a képletbe. Aztán jön a baba, meglátjátok hogy bírjátok, mi kell a több gyerekhez és ha az nektek belefér, akkor jöhet a többi. Ugyan az lenne, mint az eredeti terved a végeredményt tekintve, csak így, ha lépésekben haladtok, akkor kevesebb dolog szakadna rátok egyszerre, kisebb a stressz, jobb a teljesítmény....
2021. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/228 anonim ***** válasza:
100%
Remekül összefoglaltad, kérdező, csak ne sértődj meg nagyon, mert itt mindenki segíteni szeretne téged a saját tapasztalatával. És mivel alapvetően egybecsengenek a vélemények, ebből láthatod, hogy reális lehet, amit írunk.
2021. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!