Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hányan vagyunk most itt akik...

Hányan vagyunk most itt akik ebben az évben már terhességet szeretnének?!

Figyelt kérdés
Én :)

2015. jan. 19. 08:17
 61/96 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Tsh érték 2 alatt kell lennie hogy sikerüljön a baba és megis maradjon és egészséges is legyen.Nekem 3,6 és elvetéltem,persze nem biztos hogy emiatt történt.

Ciklus.hu szerint volt peteérésed?!Emelkedett a hőd rendesen?Mert ha aszerint volt peteérés és most kiderült h mégsem akkor az nem túl bíztató ránk nézve sem :(

2015. jan. 26. 13:09
 62/96 anonim ***** válasza:

Nem mérek hőt, így erre a kérdésre sajnos nem tudok válaszolni. Csak annyi volt ráírva a hormoneredményes papírra, hogy Estradiol (E2) 178 pg/ml, Progesterone 1,4 ng/ml, és hogy ez alapján ovuláció előtti fázisban vagyok (vagyis voltam a vérvételkor). Ha késik 1 hetet, akkor még megnyugszom, hogy később volt a peteérés, kivételesen kitolódott, de ha nem, akkor vajon a ciklusaim nagy részében végig így volt? Azt tudom, hogy nyáron, mikor voltam uh-n, mondta a doki, hogy van szép érett tüszőm, illetve 2 héttel később, hogy a méhnyálkahártyám is kellően meg volt vastagodva.


Most utánaolvastam, hogy milyen kockázatai vannak a magas TSH-nak, és elég rendesen lelombozott. Két barátnőm azt mondja, hogy nem kéne hormonértékeket nézetni, meg ilyenekről olvasni, mert ez már a rástresszelés kategória. Amellett, hogy van benne valami, sajnos pcosom is volt, és a hormonjaimat is azért mentem el megnézetni, mert több napig barnázok minden menstruáció előtt. Ha nem így lenne, nem mentem volna.


Még pár hónapom "van", mire nekiállunk élesben akciózni, addig az a dilemma, hogy megpróbáljam-e előbb az aviva tornával "kezelni" a dolgot, vagy rögtön menjek el gyógyszert feliratni rá. Az biztos, hogy a magas TSH-val járó kockázatoknak nem fogom kitenni magunkat.


Kérdező, sajnálom, hogy nem maradt meg:( Remélem idén mind szerencsések leszünk, és egy egészséges kisbabát kapunk "ajándékba":)

2015. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:

Nálam is néztek hormonadatokat.

Szerintetek ezek jók?

Mert az orvos szerinte teljesen normálisak!

Progeszteron: 32,37

TSH: 3,85

FSH:8,4

LH: 3,4

Prolactin: 369,8

Ösztradiol: 121


Köszi Mindenkinek akiért hozzá!

Nekem nincs pcos-m, nincs és nem is volt cisztám semmi ilyesmi, még egy méhszájseb sem viszont már elmúltam 35.

2015. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:

Nekem nemsokára meg kell jönnie, de még nem érzek semmit.

Viszotn nem minden hónapban látok cervyxnyákot, sőt minden második hónapban.

Nekem nem mondta a magándoki, hogy a TSH-nak 2 alatt kell lennie, szerintem ezek az adatok csodálatosak, és csak terhesvitamint kell szednem, de azt is akkor ha akarok, sima folsav is elég szerinte.

2015. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 A kérdező kommentje:

63as!

Nem értek minden értékhez de a TSH szerintem magas babához.Annak 2,5 alatt kell lennie hogy sikerüljön és meg is maradjon a baba.

2015. jan. 27. 08:34
 66/96 anonim ***** válasza:

22-es vagyok, a TSH-d a hivatalos határértéken belül van, de van, akinél ez már akadályozza a babát, 2 alatt kellene lennie, ahogy fentebb a Kérdező is írja. Viszont még az is számít, hogy az FT3 és FT4 hormonra mit írnak, ha azok rendben vannak, akkor elvileg nem lehetne gond, de én mondjuk egy csomó helyen azt olvasom, hogy már akkor is adnak a TSH miatt gyógyszert.


A progeszteronodhoz még tudni kellene, hogy a ciklusod melyik napján volt a vérvétel, 3-5. vagy 21-24. napi? Az adataid alapján a 21-24.-en volt, és volt ovulációd is. A többi értékhez nem értek.

2015. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:

Amúgy ismerősömnek évekig nem jött a baba, egy csomó kivizsgáláson túlvoltak, mire az egyik doki felkapta a fejét a pajzsmirigy-értékére, ami ugyan a hivatalos határértéken belül volt, de a babához sok volt. Addig azt senki nem mondta neki. Megkapta rá a gyógyszert, és ahogy el kezdett hatni, szinte azonnal terhes is lett.


Viszont tegnap olvastam itt egy kérdést, ahol 5,13-as TSH terhes lett az első hónapban a kérdező. Szóval van ilyen is, de én inkább kisírom az orvostól, hogy írjon fel receptet rá, ha meg nem ír, akkor megyek máshova. Ha terhes leszek, valószínűleg úgyis kell szednem. Van, akinek olyankor beáll normálisra, de van, akinek nem, annak viszont fontos szednie.

2015. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:

A progi a 21. napon a többi a 3. napon lett mérve.

A nődokim asszisztensével beszélek épp azt mondja, hogy túl van lihegve ez a tsh dolog.

Meglátjuk. Lehet azért rákérdezek mert már nincs sok időm, hogy bejöjjön a terhesség.

A progival sz is rendben van minden, és a nyálkahártyavastagság 10 fölött volt a ciklus 15. napján. Szóval azzal sincs baj, hogy beágyazódjon.

Gyógyszer nem szívesen szednék rá, ha nem muszáj, mert az sem tesz jót.

2015. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
Ja, az nődokim az endokrinológus is egyben, szóval ha baj lenne a 3,85 tsh biztos mondta volna, de azért rákérdezek!!
2015. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Majd megírod mit mondott a dokid mert nagyon kíváncsi lennék.

Én csak március végére kaptam időpontot endokrinológiára :(

2015. jan. 27. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!