Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ennyire gáz, ha 19...

Tényleg ennyire gáz, ha 19 évesen szülök? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Véleményekre vagyok kíváncsi. Az orvosok szerint nem lehet babám. Mégis összejött. 6 hetes vagyok.


Na most az anyagiakról: adott egy hitelmentes ház, ahol egyéb okokból csak a rezsi 50 százalékát kell fizetnünk havonta (privibe leírom miért, ha kíváncsi valaki)

Tehát ha lenne a rezsi 40 ezer akkor csak 20at kell fizetni. Ebből kifolyólag lakhatás nem lenne probléma.


Havi nettó bevételünk 250 körül van. Ebbe nincs benne az én diákmunkák stb. Csak a párom jövedelme.


Gyedet én nem tudnék igényelni bejelentett munka hiányában, de azt a párom igényelné és maszekolna mellette tehát meglenne akkor is a 250-300


Tényleg "hülye" vagyok, hogy bevállalom? Mindenki azt mondja vetessem el, mert nyomorogni fogunk

Mi a véleményetek?


A házat most újítjuk, nyár végén költözünk be.


5 éve vagyok együtt a párommal, 10 éve van bejelentett munkahelye, szóval biztos állása van.



2019. jún. 10. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
56%

Akkor most fogtok beköltözni vagy már együtt laktok? Miért csak a rezsi felét kell fizetni?És ez meddig fog tartani ez a helyzet?


Ha szeretnétek tartsátok meg. Milyen bajod van,ami miatt nem lehetett volna teherbe esned?

2019. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
83%

Ez így korrekt (de ha nem lennétek ilyen jó helyzetben, akkor sem lenne senkinek semmi köze hozzá)

A legfontosabbakat nem írtad:

- párkapcsolat rendben? Már éltetek együtt?

- érettségid, szakmád van? Milyen terveid voltak? Akartál még tanulni?

2019. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
79%
Ennél kevesebb fizetésre is szülnek gyereket. Megoldható. Ha a párod segít majd a gyerekkel és nem hagy ott, akkor nincs miért aggódni.
2019. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
17%
Én abortuszellenes vagyok, így arra bíztatlak, vállaljátok mindattól függetlenül, amit leírtál.
2019. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
62%

Én is tini vagyok mint te.

Semmi pénzért nem vállalnam. A páromon "eloskodni"...

És ha elhagy? Tudom hogy nem erre kell alapozni, de benne van a pakliban.

Te meg ott leszel egyetem, munka nélkül egy gyerekkel?

2019. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
45%
Itt nem az a gond, hogy nyomorognátok,mert ennyi pénzből,ha nehezen is,de lehet élni,hanem,hogy nem dolgoztál és így bármi is van pl. megromlik a kapcsolatod,akkor mihez kezdesz 1 gyerekkel meg a 20-on pár ezres gyessel? Annyiból nem tartod el a gyereket. Én is fiatalon szültem 23 vagyok a kislányom 3 hónapos,de én tanultam dolgoztam és nem csak egy érettségim van. El tudnám tartani,ha bármi is történne, úgy,hogy nem kellene a szüleim segítsége. Egyébként egy gyerek nagyon drága mulatság,ha tényleg meg akartok neki adni mindent. Nem biztos, hogy mondjuk a 250-ből telne gyógytornára,vagy akármilyen kezelésre,ha a gyereknek valami baja lenne. Persze ne legyen. Én átgondolnám ezt jobban a helyedben.
2019. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
30%
Ennyi idősen még bőven tanulnod kellene, nem gyerekezni.
2019. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
82%
Nem a pénz a gond, hanem az, hogy nagyon fiatal vagy. Ezen én mindig csak mosolygok: 5 éve együtt, 19 éves vagy, szóval a 14 évesen megismert gyerekszerelmeddel fogod leélni az életed, hát nem szokott összejönni. De megtartanám valószínűleg én is, mert nem szívesen mennék abortuszra. Ha ennyi idősen szültem volna, meghülyültem volna a gyerekneveléstöl, szerencsére inkább éltem az életem, utaztam, buliztam, stb.
2019. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 khniki ***** válasza:
89%

Nem a lakhatással, pénzzel van probléma, ezeket meg lehet oldani, sőt nálatok meg is van oldva. :) Azt nrhéz ilyenkor mérlegelni, hogy a párkspcsolat mennyire lesz tartós. Én 34 vagyok, idén fog születni az első gyermekem. Nem teljesen így terveztem 15 ébvel ezelőtt, de mai napig hálás vagyok a sorsnak, hogy nem a korábbi partnereim mellett horgonyoztam le, bár akkor és ott simán megtettem volna. A férjem a megfelelő ember számomra és örülök, hogy vele vállaltunk gyereket. Neki már van 2 fia, pontosan látom testközelből, milyen elvált szülők gyerekeinek lenni. Barátnőm 20 és 22 évesen szült, már ott is lezajlott a válás. Persze nem kell tmindenképpen így alakulnia, csak most pont olyan 10 éves időszak jön, amikor nagyon sokat fogsz még változni.

A ti döntésetek és felelősségetek, minden lehetőséget fontoljatok meg, beszéljetek át. Egyébként a fiatalon szülésnek csomó előnye is van.

2019. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
92%

Eredetileg tovább akartal tanulni?

Eltetek már együtt?

2019. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!