Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ennyire gáz, ha 19...

Tényleg ennyire gáz, ha 19 évesen szülök? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Véleményekre vagyok kíváncsi. Az orvosok szerint nem lehet babám. Mégis összejött. 6 hetes vagyok.


Na most az anyagiakról: adott egy hitelmentes ház, ahol egyéb okokból csak a rezsi 50 százalékát kell fizetnünk havonta (privibe leírom miért, ha kíváncsi valaki)

Tehát ha lenne a rezsi 40 ezer akkor csak 20at kell fizetni. Ebből kifolyólag lakhatás nem lenne probléma.


Havi nettó bevételünk 250 körül van. Ebbe nincs benne az én diákmunkák stb. Csak a párom jövedelme.


Gyedet én nem tudnék igényelni bejelentett munka hiányában, de azt a párom igényelné és maszekolna mellette tehát meglenne akkor is a 250-300


Tényleg "hülye" vagyok, hogy bevállalom? Mindenki azt mondja vetessem el, mert nyomorogni fogunk

Mi a véleményetek?


A házat most újítjuk, nyár végén költözünk be.


5 éve vagyok együtt a párommal, 10 éve van bejelentett munkahelye, szóval biztos állása van.



2019. jún. 10. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
34%
Megkérdezhetem, hogy a párod mennyi idős? Csak mert írod, hogy 14 éves korod óta vagytok együtt, de neki 10 éve van bejelentett melója. Az orvosok szerint miért nem lehet babád? Ha ne adj isten a pároddal történik valami, vagy csak szimplán szétmentek, akkor is úgy gondolod, hogy egy gyerek simán belefér? Hova mennél dolgozni, mit tudnál dolgozni? Van valamilyen végzettséged? Össze akartok házasodni? A ház kié? Már együtt éltek vagy csak a nyár végi beköltözés lenne az együtt lakás kezdete is? "A" terved az van. Na de mi a B?
2019. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
42%
Jaj, most őszintén, hány 19évest ismertetek, aki 2-3 év múlva még a pasijával volt??? Én pl.egyet sem!
2019. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 A kérdező kommentje:

Nem számítottam ennyi válaszra


A károgóknak: a vőlegényem mégjobban akarja a picit mint én


Egyetemre nem akartam menni, érettségim van


Kapcsolatunk jó.


Igen, MI újítjuk a lakást abból a pénzből amit 3 évnyi diákmunkával összeszedtem (milla fölött beszélünk, de nem hiszem hogy pont ez a fontos hogy miből újítunk..)


Olyan munkahelye van ha nem csinál nagy baromságot nem rúgják ki.


Igen

2019. jún. 10. 15:13
 24/85 anonim ***** válasza:
22%

Húha, szóval anya eltartott, fűtött rád, meleg vizet biztosított, etetett, míg te "milla felett" összekuporgattál diákmunkán pénzt...

Na ezért nem szabad nyeletlen tiniknek felnőtteket játszani, pláne nem gyereket vállalni, mert lövésük sincs az életről, meg a felelősségről. Eddig neked semmit nem kellett egyedül megoldanod, nagyon nagy a mellény kislány, ha más fszával vered a csalán!

2019. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
81%

A pénz nem kevés. Mi se költünk többet. Én kapok csest, de még nem kellett hozzányúlni. Főleg ha a szüleid is segítenek.


Nekem van osztálytársam, aki 35 éves és a 14 évesen megismert férjével él.


Munkaerő hiány van. Képezd Magad vmire, amíg otthon vagy.


A fiatalon szülésnek is sok előnye van. Összességében én az abortuszt is megérteném, de ha szeretnéd, akkor meg tartsd meg. Ha külső nyomásra veteted el, az nagyon nyomorító érzelmileg.

2019. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
62%
Nekem ugyan nem gáz. Akár még bíztatlak is, ha akarod. Na nem azért, mert egyetértek veled, vagy a helyedben én bevállalnám, hanem mert őszintén nem aggódom miattad, a jövőd miatt. Aki ellenzi a családodban, az azért teszi, mert jót akar neked, én nem törődöm ezzel, mert nem nekem jössz majd oda sírni és pénzt, vagy bébiszittelést kikönyörögni. Szóval felőlem mehet, vesd bele magad a szakadékba, miért ne. Sosem az számít, hogy a gyereknek mi a jó, hogy milyen éretlen édesanyához, milyen körülmények közé érkezik... az a lényeg, hogy az anya pillanatnyilag milyen álomba lovallja bele magát. De engem még ez is hidegen hagy, szóval szüljél, és utána se védekezz, mert hát az orvos biztos nem téved, ez meg egyszeri, isteni csoda volt. Bizony.
2019. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 A kérdező kommentje:

Nem láttok bele az életembe. Sok dolgot kellett egyedül megoldanom. A.szüleim soha semmiben nem állnak mellettem.. de ez az én problémám. Nem azzal van a bajom amit írtok hanem ahogy írjátok. Miért kell ilyen stílusban? Soha nem fogom ezt megérteni.. annyi rosszindulat van némelyikőtökben, hogy az már borzasztó.. esküszöm mintha embert öltem volna


A normális válaszokat köszönöm szépen

2019. jún. 10. 15:22
 28/85 anonim ***** válasza:
10%
Valaki csak eltartott eddig, míg "diákmunkáztál"... Mit oldottál meg egyedül?
2019. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
27%

Felnőtté válás level 1.

Sokan fognak veled neked nemtetszően beszélni!

2019. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
74%
22, én hozzá is mentem hat hónap után, tavasszal voltunk 23 éves házasok :) (nem terhesség miatt házasodtunk)
2019. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!