Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ennyire gáz, ha 19...

Tényleg ennyire gáz, ha 19 évesen szülök? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Véleményekre vagyok kíváncsi. Az orvosok szerint nem lehet babám. Mégis összejött. 6 hetes vagyok.


Na most az anyagiakról: adott egy hitelmentes ház, ahol egyéb okokból csak a rezsi 50 százalékát kell fizetnünk havonta (privibe leírom miért, ha kíváncsi valaki)

Tehát ha lenne a rezsi 40 ezer akkor csak 20at kell fizetni. Ebből kifolyólag lakhatás nem lenne probléma.


Havi nettó bevételünk 250 körül van. Ebbe nincs benne az én diákmunkák stb. Csak a párom jövedelme.


Gyedet én nem tudnék igényelni bejelentett munka hiányában, de azt a párom igényelné és maszekolna mellette tehát meglenne akkor is a 250-300


Tényleg "hülye" vagyok, hogy bevállalom? Mindenki azt mondja vetessem el, mert nyomorogni fogunk

Mi a véleményetek?


A házat most újítjuk, nyár végén költözünk be.


5 éve vagyok együtt a párommal, 10 éve van bejelentett munkahelye, szóval biztos állása van.



2019. jún. 10. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
75%
Na, csavarodik a sztori, amerre éppen kedvezőbb a kérdezőnek...
2019. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
40%

Mindegy, egy kislány, aki azt hiszi, ő tojta a spanyol viaszt!

Nagy mellénnyel, 0 élettapasztalattal, meg egy 33 éves pasival, aki alátol mindent!

Senki nem kívánt neked rosszat, csak nem látjuk a lehetőségeket ebben a sztoriban, ha esetleg nem úgy sülne el a családi idill, ahogy itt előadtad!

2019. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
32%
Az amúgy nagyon szép, hogy 3 héttel előre tudod, hogy fogsz érettségizni, és ennyire ráérsz. Őszintén remélem, hogy kamu a kérdés. 19 évesen ilyen hozzáállással és ennyi ésszel szülni nem épp életbiztosítás. Kicse.zel magaddal, a pároddal, a leendő gyerekkel is. Még jo, hogy van 6 heted, remélem meggondolod magad.
2019. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
66%
Az érettségin nem lehet megbukni, pláne nem szóbelin, nem tudom mit kattogtok ezen ennyit. Nem így tervezték, becsúszott, ez van. Ez sem kisebb felelőtlenség, mint amit ma csinál több százember fiazal, bevállal 3 gyereket úgy, hogy még az sem tudja, hogy egyáltalán lehet-e gyereke... Én a helyedben felvenném a babaváró hitelt és boldogan élnék, míg meg nem halok
2019. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
83%
Babaváró hitel?? Na az még nagyon kell nekik a 250ezres összbevétel mellé!
2019. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Én nem mondhatom meg, mit tegyél, de én ezeket mérlegelnèm alaposan:


1. Kié a ház? Amennyiben a tiéd, úgy kisebb a kockázat, hiszen neked és a picinek mindig lesz tető a feje fölött. Ez óriási előny.


2. Ha nem a tiéd, de több milliót beleölsz a felújításba, arról érdemes papírt írni, számlákat csatolni. Az ugyanis, ha ne adj isten, nem működne a kapcsolat, neked visszajár.


3. Tudsz-e, akarsz-e otthonról tanulni? Nem kell, hogy főiskola legyen, lehet tanfolyam, ami szakmát ad, vagy idegen nyelv, ami hasznos.


4. Van-e az otthonod közelében bölcsi, ovi? És munkalehetőség? Ezekre később mind szükség lesz, és ha korábban kéne munkába állnod, mint három év, a bölcsis tudni kéne, várólistára kerülni, stb.


5. A felújításból marad a babára, és a kezdeti időszakra? Kiságy, orvos babakocsi, etc.


6. És persze az érzelmi része: szeretnéd ezt a babát? Képes vagy felelősséget vállalni minimum 18 évre? Képes vagy lemondani sok dologról, amit baba mellett nem lehet? Valóban jó a kapcsolatotok?


Neked most, ha szülő leszel, a következő sok évet kell előre látnod. Ha azt mondod, szeretnéd ezt a babát, és sok feltétel adott, akkor igen, meg lehet oldani. Ragd át alaposan!

2019. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
66%
14 évesen egy 28 éves pasival jártál? Elég fura. A szüleid mit szóltak hozzá? Amúgy tartsd meg, egy hüly*vel több, vagy kevesebb, nem számít.
2019. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
72%
Nem olvastam el mindent, de könyörgöm emberek! Miért kell egyeseknek ennyire rosszindulatúan írni?
2019. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
65%
Tehát összegezve: 14 évesen összejöttél egy 28 éves férfival. Nincsen szakmád sem munkád, csak egy érettségid, ami még sincs, hiszen még csak most fogod megszerezni, mert állításod szerint nem fogsz megbukni(mondjuk azt a szót, hogy bukok, nem tudod helyesen leírni) Bár, ha 19 évesen érettségizel, akkor buktál már meg az iskolában. Igen tudom, hirtelen kiderül, hogy év vesztes vagy, vagy 1 évet bent tartottak még az oviban. Nincsen munkád, de diákmunkából mégis összekapartál csomó pénzt, aminek a nagyját anyádnak kellett odaadnod, ezért alig van pénzed, de még így is maradt milliód arra, hogy felújítsd a párod házát. Majd pedig, hogy téged idézzelek: "A baba jövője a kérdés.."Holott azt írod, anyagilag minden stimmel, van ház, van pénz, van pasid aki tuti soha nem hagyna el, és amúgy is, ő jobban akarja a gyereket. De azért kiírsz egy kérdést a gyakorira, biztos, ami biztos.
2019. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem gáz,neked kell tudni,hogy mit szeretnél.Sokan gyerek mellett tanulnak,dolgoznak,nem nagy szám,ha már igy alakult és szeretitek egymást.

Ne mások véleménye befolyásoljon,hanem az,hogy te magad mit gondolsz erről,és hogyan tudod biztosítani majd az életeteket.Legyenek terveid!

Van aki albérletbe,van aki 20 évnyi lakáshitel mellett vállal gyereket.Annak miért nem gáz,akár 40 évesen gyereket szülni?Nem mindenki milliomos.

Igen,dolgoznod majd neked is kell,de azért nem kell abortuszra menni,mert más esetleg gáznak véli,hogy 19 évesen szülsz.Minden jót kivánok!

2019. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!