Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valaki megnyugtatna? Nagyon...

Valaki megnyugtatna? Nagyon szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

A férjem nagyon megalázott.

Szeretnék már nagyon babát, iszonyatosan vágyom rá, párom is mondta hogy szeretne. Megtudtuk a családba egy baba érkezését de nem tudtam örülni. 😔 felre vonultam mért majdnem elsírtam magam elöttük. A párom mérges lett rám hogy leégetem. Elmondtam neki hogy ez most nagyon fáj nekem nem tudok mit csinálni. (Vannak egyéb teherbeeségi nehézségeim ami kezelés alatt ál)

Erre azzal probál vigasztalni hogy miért tök jó lesz hogy majd babázhatunk amig nekunk nem jon. 1. Nem erre szamitottam hogy majd azzal fog vigasztani hogy mas gyereket szeretgessem. 2 kiakadtam, hogy en ugy erzem belepusztulok ebbe most.

Es hogy nekem o a problemam mert nem egyertelmuen viselkedik egyszer aztmondj akar maskor meg ellene beszel.

Erre aztmondta de lesz gyerekunk de hogy nekem voros a fejem az irigysegtol es hogy milyen ciki hogy en eljottem ( utana kimentem miutan sirtam es osszszedtem magam kedves voltam beszelgettem veluk. ) es hogy en ezt az egom miatt csinalom, nem erdekli hogy mi a bajom( csunya szavakkal) keressek akkor egy gazdag palit es szuljek neki gyereket.


Kikeszultem. Kb ugy beszelt rolam ezzel a vodos a fejem az irigyseg dumaval mintha en nem is lennek no, nem is szamitanak az erzeseim.pedig mar egy eve is sirtam ez miatt hogy babat szeretnem nagyon fellamgoltak bennem az erzesek es akkor meg nem is volt itt az ideje nem terveztunk babat. Szoval ez nekem nem irigysegbol fakad egyszeruen csak felek mi lesz ha nekem nem lesz soha.

Mit csinaljak nem tudom abba hagyni a sirast? Nagyon elgondolkoztam hogy egyatalan van e ertelme ezzel az emberrel terveznem ha ennyire nem kepes megerteni evek utan sem? Pedig en egy oszinte ember vagyok mindig elmondom hogy mi bant.


2020. máj. 2. 18:15
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfeljetettem hogy a mindennapokba eleg jol kezeeltem ezt a temat, pozitivan alltam hozza nem voltak tervezett egyutleteink eddig sem.
2020. máj. 2. 18:19
 2/52 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de tényleg veled volt most a gond. Örülnöd kellett volna, hogy a családban egy kisbaba jön majd, és nem a féltékenység, hiszti kellett volna oda. Oké, próbálkoztok, meg nagyon szeretnél babát, de ne úgy, hogy a körülötted lévő emberek életét is megkeseríted a nyavalygásoddal. Egy férfi bármennyire szeretne gyermeket, sosem fogja tudni átélni, megérteni a tehetelenséget amiért nem jön össze. Ha továbbra is így viselkedsz,eléred, hogy a férjed addigra már a háta közepére se akarjon gyereket.

Csak halkan jegyzem meg. Sok esetben azért nem esik teherbe a nő, mert tulságosan rágörcsöl a babaprojektre. Sok anyukát ismerek akik 10-15 évig várták a csodát, és barátokat, rokonokat martak el maguktól a rágörcöslés miatt- Majd végül beletőrödtek, hogy nem lesz gyerekük. Leálltak az egésszel. Amikor minden normális volt, terhes lett.

Jó tanács: örülj az új kis családtagnak, és ne görcsölj ennyire.

2020. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Mennyi ideje próbálkoztok?
2020. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon hisztis és kibírhatatlan vagy. Ne csodálkozz, ha elmegy a kedve attól, hogy tőled legyen gyereke. Boldognak kéne lenned, hogy rajta vagytok a dolgon, össze fog jönni, addigis más boldogságának nem tudsz örülni, csak irigykedni? Gondolj bele, hogy aki teherbe esett, nem tehet arról, hogy te nem!!! Boldogan meséli nektek, te meg inkább kimesz bőgni meg hisztizel a párodnak.. Gyönyörű vagy.
2020. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
95%

Lehet egy szakember kéne. Vele átbeszélni a problémát. Sajnos nem fogod tudni elkerülni szerintem a hasonló szituációkat, nem reagálhatsz mindig így, amíg neked nincs gyereked. Közhely, de sokaknak pont akkor sikerül a baba, amikor már letesznek róla vagy rendbeteszik a lelküket.

Más részről, igen, a párod is lehetne megértőbb. Ha esetleg lombikra kell mennetek, ott kell csak igazán összekapaszkodnotok. Az nagy kapcsolati próba. Ha már most bizonytalan vagy a párodban, kérdéseket vet fel a továbbiakra..

2020. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

En nem erzem irigy hisztinek. Mert utana hogy kisirtam magam a kismamaval is jol elbeszelgettem errolnem veluk van bajom miert hibaztatnam oket. Nem szamit hogy kinek jon elobb csak tipikus az az ember vagyok aki elore fel mindentol.

Eddig nem gorcsoltem ra nyilvan a fejembe volt hogy jaj remelem ez a honap sikeres lesz de tudom hogy meg nem fejtettek ki rendesen a hatasat a gyogyszerek es igazabol mostanfol lehetne ezen gondokozni. Viszont most meg teljesen kikeszultem a ferjem viselkedesetol hogy egy csepp egyutterzes nincs benne es nem tudom most felkaparni magam a foldfol. Remelem kesobb attudjuk beszelni de addig is kivagyok.

2020. máj. 2. 18:38
 7/52 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem r*hadtul unalmas már neki a téma. A férfiak másképp működnek.

Neki is rossz,hogy nektek nincs babátok, valószínűleg ő is ezért volt ilyen indulatos. Ezzel a mondattal, hogy szülj másnak gyereket nekem ebből az jött le, hogy ő is hibásnak érzi magát,mert nem tud teherbe ejteni. Viszont az jó hogy ő még tud örülni mások örömének. Attól még,hogy másoknak lesz nem lesz nektek se jobb se rosszabb.Szerintem te voltál túlérzékeny. Nem akart rosszat sem megbántani csak másképp működnek. Ha nekem lennél a feleségem már régen megőrültem volna melletted, pedig nő vagyok meddő és évekig nem jött össze a gyerek és valószínűleg már nem is fog,de nem is csináltam ilyen jelenetet,hanem őszintén tudtam örülni mások boldogságának. Szerintem inkább nézz magadba ne legyél görcsös és próbáljátok megbeszélni.

2020. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Nem probalkozunk. Pcosem van volt parszor hogy elvileg jo idopontba egyutt de nem lett baba belole. Nem voltunk ragorcsolve a temara. Csak a lelkemnek nehez mert felos vagyok.

Amugy koszonom akik tanacs helyett ide jonnek okoskodni mekkora egy undoeito ember vagyok mert elsirtam magam. Mit csinaljak ha sirnon kellett? Nem tudom vissza tartani....

A kismamanak is elmondtam miert jottem arrebb teljesen megerto volt es megnyugtatott.

Nem voltam bunko senkivel sem.

2020. máj. 2. 18:41
 9/52 anonim ***** válasza:
77%
Túlságosan is rágörcsöltél a témára, amivel valóban azt érted el, hogy ilyen helyzetekben nem megfelelően viselkedsz. Nem kell nekik örülni, de azt se lássa már az örömködő leendő szülők, hogy a hírük hallatán kirohansz, kisírt szemmel visszamész, majd távozol. Egy hobbiban el kellene merülnöd, kikapcsolnod. Férjed viselkedése nyilván nem empátiadús volt, ez tény. Mindketten túlreagáltátok.
2020. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
68%
Még egy éve nem is terveztetek babát, akkor pár hónapja próbálkoztok. Nekünk 6 év után sikerült, de egyszer sem csináltam ilyen kivonulós hisztit. Teljesen igaza van a férjednek.
2020. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!