Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valaki megnyugtatna? Nagyon...

Valaki megnyugtatna? Nagyon szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

A férjem nagyon megalázott.

Szeretnék már nagyon babát, iszonyatosan vágyom rá, párom is mondta hogy szeretne. Megtudtuk a családba egy baba érkezését de nem tudtam örülni. 😔 felre vonultam mért majdnem elsírtam magam elöttük. A párom mérges lett rám hogy leégetem. Elmondtam neki hogy ez most nagyon fáj nekem nem tudok mit csinálni. (Vannak egyéb teherbeeségi nehézségeim ami kezelés alatt ál)

Erre azzal probál vigasztalni hogy miért tök jó lesz hogy majd babázhatunk amig nekunk nem jon. 1. Nem erre szamitottam hogy majd azzal fog vigasztani hogy mas gyereket szeretgessem. 2 kiakadtam, hogy en ugy erzem belepusztulok ebbe most.

Es hogy nekem o a problemam mert nem egyertelmuen viselkedik egyszer aztmondj akar maskor meg ellene beszel.

Erre aztmondta de lesz gyerekunk de hogy nekem voros a fejem az irigysegtol es hogy milyen ciki hogy en eljottem ( utana kimentem miutan sirtam es osszszedtem magam kedves voltam beszelgettem veluk. ) es hogy en ezt az egom miatt csinalom, nem erdekli hogy mi a bajom( csunya szavakkal) keressek akkor egy gazdag palit es szuljek neki gyereket.


Kikeszultem. Kb ugy beszelt rolam ezzel a vodos a fejem az irigyseg dumaval mintha en nem is lennek no, nem is szamitanak az erzeseim.pedig mar egy eve is sirtam ez miatt hogy babat szeretnem nagyon fellamgoltak bennem az erzesek es akkor meg nem is volt itt az ideje nem terveztunk babat. Szoval ez nekem nem irigysegbol fakad egyszeruen csak felek mi lesz ha nekem nem lesz soha.

Mit csinaljak nem tudom abba hagyni a sirast? Nagyon elgondolkoztam hogy egyatalan van e ertelme ezzel az emberrel terveznem ha ennyire nem kepes megerteni evek utan sem? Pedig en egy oszinte ember vagyok mindig elmondom hogy mi bant.


2020. máj. 2. 18:15
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon tulreagaltad, pedig en is nagyon erzekeny vagyok. Ha otthon sirsz, ok, en is sokszor sirtam, de mar egy eve probalkoztunk, plusz elotte egy evig probaltak a ciklusomat beallitani.

Szerintem gáz, amit csináltál, és lehet, hogy a férjed is bunkó volt, de te jobban tulreagaltad a dolgot, mint o.

2020. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem tudhatod, hogy ők mióta próbálkoznak es milyen kezeleseken vagy beavatkozasokon vannak tul. Nalunk is mindenki azt hitte, hogy becsuszott a baba, csak mert 27 eves voltam, szerintem nem is fiatal, de mindegy, miközben 2 eve orvosokhoz rohangaltunk, mire megfogant, plusz vetelesem is volt.
2020. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
33%
Hihetetlen mennyi erzeketlen ember valaszolt neked! Ne szegyeld az erzeseid.. Az mitol jobb aki csak megjatsza az oromot?? Honnan tudjatok mi zajlik egy emberbeb ilyenkor? En is mar 2* is bogtem el magam hala nem a bejelentetett emberek elott, es a parom is ugyanezzel jott... Ne legyek irigy... Hat tudod mit? Nincs igazs, mert minket bejelentrsnel nekem pont aznap jott meg a nemvart ami miatt haromszor rosszabbul reagaltam. Amikpr barataim jelentettek be tiszta szibvol orulzem nekik, de amikor kollega es a parom baratai annak siras lett a vege... Irigyseg lenne? Lehet.. Talan az, talan masrol van szo, hiszen a kezdeti sokk ota hiba fajo kicsit kerdezgezem a kismamkat hogy vsnnak kedves vagyok veluk es jo szivvel gondolok rajuk. De a pillanatnyi erzesidet ne szegyeld soha!!!! Azok akikbe szorult nemi empatia megertik, akikbe meg nem azok nem erdemlik meg hogy foglalkozz veluk. Itt ugy latszik mindenki maga az onzetlenseg es a hoggadtsag megtestesitoje. Hat en bevallalom nem vagypk tokelrtes en sem tudtam oszinten orulno amikor nekem pont megjott aznap, megis mar jp szivvel gondolpk rajuk. Az egy dolog hohy nem tudsz orulni abban a pillanatban, attol meg nem vagy gonosz. Kerdeznem a kedved valaszadokat, hogy a gyerekek gonoszak akik nem orulnek az erkeuo kistestver erkezesenek? Hat nem, nem azok. Igy reagalnak. Miert lennenk mi felnottek jobbak attol, higy megtsnulunk szinesukedni. Es akik oszinten tudnsk orulni masoknak, ti azt hiszitek jobb emberek vagyzok amikor valaki igy reagal es meg ti is belerugtok parat??? Hat nem hinnem! Kedves kerdezo ne szegyeld magad, es a pasid egy bunko es ilyenkor sztem. Minden normalis no elgondolkozik, hogy ilyem parat szeretne e maga melle. En elmagyaraztam a paromnak, hogy mit erzek es megertette. Ha nem ertette volna meg akkor nagyon elbizonytalanodtam volna, hogy mellette a helyem.
2020. máj. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
12%
Bocsi de mar keso van es utalok okos telon potyogni de muszaj volt teged a vedelmeimbe venni, mert a sok onzetlen emberbe empatia nem. Sok szorult. Ne aggodj annak a parnak meg van mar az orome, amit te nem ronthatsz el.
2020. máj. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, senki nem azt írta, hogy őszintén örüljön, hanem azt, hogy egy felnőtt ember tudja már annyira turtoztetni az erzelmeit, hogy nem rohan ki bogni. Mert ez nem nirmalis reakcio. Sokan vannak padlon idonkent, akik evekig probalkoznak, de meg ok sem bogik el magukat.

A kerdezoek meg nem is nagyon probalkoznak...

2020. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
50%

én értem, hogy mit írtok, igen ezt várja el az emberiség, az illem..(jesszus , én még magát a kifejezést is utálom: illem)

na mindegy, szóval értem mire gondoltok, hogy legyen felnőtt stb stb, fogja vissza az érzéseit viszont én azt gondolom, hogy pont ezért van ennyi depressziós ember, mert megtanították, hogy nem szabad kimutatni az érzéseid vagy azt is csak olyan esetben amikor illik.

No de itt érzékesekről beszélünk, ami illik vagy nem illik elárassza az embert.

Azért bocsánat, de én is jobban viseltem már pl a sokadik terhesbejelentést, mert kell egy kis idő mire megszokja az ember.

Nekem szerencsém volt, és nem premier planba kaptam az arcomba az örömhírt.

Pedig ahogy írtátok szegénynek, én pont hogy nem szeretek a közzéppontban lenni, és pl az eljegyzésünket nem kezdtem el megosztogatni az interneten , egy darab képet nem raktam fel, és most vettük észre, hogy alig tudja valaki, és csomó barátunk még nem is tudja.

Pedig decemberben történt!! :D

Szóval hidjétek el nekem, nem biztos hogy azért sír.

Én elmagyaráztam a páromnak, hogy én örülök a barátainak, de azért sírtam el magam, mert egy : érzelmileg felfokozott állapotban voltam(minden nőre máshogy hat a menstruáció) , kettő: mert az örömhír a saját kudarcomat erősítette fel.

Hogy nekik elsőre, ráadásul egy alkalomból jött össze, és eszembe jutatta hogy mi meg már mindent bevetünk , méregdrága vitaminokat mindent és mégsem jön össze.

Ettől még nem tartom magam irigynek.

És ha valahol irigység, akkor mi van?

Abban a pillanatban lehet irigy voltam, de nem biztos hogy ez irigység, csak elgondolkoztam rajta, hogy milyen érdekes hogy vannak akiknek hipp-hopp összejön , amíg mások évekig küszködnek , minden trükköt bevetnek és mégsem.

Aztán az ember nyilván rájön, hogy ilyen a világ, én valahol hiszek benne, hogy hozzánk majd akkor érkezik , amikor érkeznie kell.

Nagyon érdekes világban élünk amúgy, mert úgy érzem mi felnőttek büszkék vagyunk arra, hogy elnyomjuk az érzéseinket, viszont ezzel megnyomorítjuk magunkat hosszútávon és bizony ez meg hülyeség.

Hát...szerintem nem egészséges így élni.

Én inkább várvék egy ilyen reakciót az emberektől, akár ha örömhírt közlök, mint egy színészkedést.

Soha nem akarnék valakit ilyen nehéz helyzetbe hozni, és örülnék ha nekem megnyílna valaki és elmondaná, hogy ne haragudjak , de most nem tud nekünk örülni, mert nekik nem jön össze régóta.

Amúgy tök mindegy , hogy mióta próbálkoznak, valaki lehet pont az első negatív teszt után akad ki, amíg a másik a 20. teszt után.

Mindannyian mások vagyunk.

2020. máj. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
66%

46: ez a kulcsmondatod.


"Hogy nekik elsőre, ráadásul egy alkalomból jött össze, és eszembe jutatta hogy mi meg már mindent bevetünk , méregdrága vitaminokat mindent és mégsem jön össze."


Ha próbálkoztok, szenvedtek vele, akkor ez valid. De a kérdezőék nem próbálkoznak.

2020. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
52%
46: felesleges volt leírni ezt a kisregényt. Ha éhes vagy se kezdesz el ordítani, vagy ha fáj a fogad akkor sem. Nem elnyomni kell az érzelmeket, hanem helyen kezelni. Azért mert a kérdező érzelmileg egy tinilány szintjén áll, nem kell bevédeni a többi, biológiát megerőszakolni próbáló anyatigrisnek. Igenis tudni kell viselkedni, ha mindig mindenki minden érzelmet kimutatná nem itt tartana a világ. A kérdezőnek csak az 5 perc hírnév kellett hogy mindenki őt sajnálja, és mocskoltassa a férjét hogy mekkora sz.rember. Remélem észhez tér a férje és egy gyereknek nem csinál gyereket.
2020. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
70%
Ott tartunk, hogy aki nem rendez nagy jelenetet, az már elnyomja az érzéseit?! Senki nem kérdőjelezte meg a fájdalmát, mégha nem is próbálkoznak, vágyhat a kérdező gyerekre. De drámázni meg kivonulnu, mert a sógornő előbb lett terhes, hát hogy is mondjam.... iszonyatosan proli dolog.
2020. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon undorító amit itt egyes válaszolok megengednek maguknak a kérdezővel szemben. Magatokat minősítitek. Persze aki nem vt ilyen helyzetben, az nem értheti, hogy mennyire tudnak fájni az ilyen szituk.
2020. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!