Van itt olyan, akinek még nincs gyereke, évek óta küzd meddőséggel, és szívesen beszélgetne sorstársakkal? (kérdések a leírásban)

Figyelt kérdés

A terméketlenség olyan probléma, amit szerintem addig nem igazán lehet megérteni, amíg az ember át nem éli. Legalábbis magamról elmondhatom, hogy amíg nem voltam benne személyesen, ötletem sem volt róla, hogy milyen baromi nehéz. Sokszor érzem azt, hogy akivel erről beszélek, nem igazán érti a dolgot, már akinek elmondom, mert ugye elég privát téma. A környezetemben nem tudok másról, aki ezzel küzdene, csak a kismamák vannak egyre többen. Szóval egy idő után az ember hajlamos lehet nagyon magányosnak érezni magát a problémával, jól esne kicsit sorstársakkal csevegni az anonimitás biztonságában.

Mondjuk kiindulásnak a következő kérdések, annyira válaszolj, amennyire szeretnél:

1. Mióta küzdesz a meddőséggel, mi a te rövid történeted?

2. Az azóta eltelt időben hogyan alakult az, hogy hogyan viseled a dolgot (mikor volt könnyebb, mikor nehezebb, a cikluson belül mikor milyen érzés szokott lenni)?

3. Hogyan állsz a reménnyel? Mennyire tudsz hinni abban, hogy sikerülni fog?

4. Mi szokott segíteni abban, hogy jobban érezd magad?

5. Hogyan hat a párkapcsolatodra a probléma?

6. Hogyan hat a munkádra?

7. Önértékelésedre van bármiféle hatása?

8. Megállapítottak nálad szervi problémát?

9. Hogyan dolgozod fel, amikor a környezetedben másnak sikerül teherbe esnie?

10. Szoktál tapintatlan kérdéseket kapni? Hogyan reagálsz rájuk?

Remélem, hogy kicsit tudunk segíteni egymásnak.



2020. szept. 21. 20:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
75%

Szia! 6 évet vártunk a legnagyobb gyermekünkre, szívesen válaszolok visszamenőleg. 😊


1. 20 évesen mentem férjhez, egyből szerettünk volna kisbabát. Levelezőn csináltam az egyetemet, bírtam volna baba mellett, de nem jött. Aztán dolgozni kezdtem, akkor sem. Éltük a friss házasok boldog életét, csak a gyermekáldás hiányzott sokáig.


2. Az első évben minden hónapba reménykedtem, beképzeltem tüneteket (vicces, mert végül minden terhességem tünetmentes volt), aztán kiborultam, mikor megjött. A második évben dühös voltam. Hogy miért terhes az, aki cigizik, aki egyéjszakásból fogant... óvónő vagyok, annyi vacak szülőt látok, nulla erkölccsel, dohányozva, stb. Nem értettem, mi miért nem élhetjük át ezt a csodát. Innentől alapvetően nyugodt voltam, beletörődtem, hogy ez nekünk lassabb, nehezebb folyamat lesz. Beszélgettünk örökbefogadásról, de reménykedtünk. Amikor megfogant, abban a hónapban döntöttük el, hogy elindítjuk a folyamatot.


3. A második év után végig hittem benne. El sem tudtam képzelni, hogy nem lesz gyermekünk. A férjem is így érzett, hála Istennek.


4. Az alap hangulatomra nem nyomta rá a bélyegét a dolog. Élveztük egymást, boldogok voltunk, sok programot csináltunk.


5. Megerősített benne, hogy ő az igazi, nekem való társ. A legjobb döntés volt mellette megállapodni.


6. Feljebb írtam. Alapvetően imádom a munkám, de amikor olyan szülőkkel találkoztam, akik nem példamutatóak, szomorú voltam. A főnökeim tudták, hogy szeretnénk babát, mindenben támogattak.


7. Nem volt.


8. Nem. Természetesen fogant végül 4 gyermekünk.


9. Változó volt. Azok a barátnőim is szültek közben, akik még nem is ismerték a párjukat, amikor mi már próbálkoztunk. Alapvetően azt kellett megértenem, hogy attól, hogy valaki másnak sikerül/nem sikerül nekünk nem lesz jobb vagy rosszabb.


10. Nyíltan elmondtuk bárkinek, hogy mi a helyzet. Nincs ezen mit szégyellni. 😊


Kitartás! ❤️

2020. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Először is, nagyon jó ötletnek tartom, hogy felvetetted a témát.

1. Három éve küzdünk, egy éve járunk meddőségibe. A férjemmel van a nagyobb gond, de nálam is kiderült IR és pm alulműködés. Most voltam pont kontroll terheléses cukron, várom az eredményt éppen. Ha minden jól megy, akkor hamarosan kezdődik a lombikprogram nekünk.

2. A legnehezebb nekem az volt, amíg csak vártunk. Amióta az orvosokat járjuk, valahogy könnyebb, mert van egy menetrend, és tudjuk, hogy most már nem a semmire várunk, hanem haladunk szépen előre. Most már sokkal de sokkal könnyebb minden egyes ciklus, még ha megjön a végén, akkor is.

3.-4. Abszolút pozitívan állok a dologhoz, tudom, hogy sikerülni fog. Ha nem is elsőre, de megnyugtat a tudat, hogy mindent megteszek érte. Nem is értem, hogy hogyan képesek párok csak úgy sok évig várakozni egy spontán terhességre, mikor sokkal kockázatosabb akkor is, ha egyáltalán sikerül.

5. Igazából az jobban őrölt minket, amíg nem tudtuk, hogy mi a probléma. Most már mindketten megnyugodtunk, és együtt dolgoztuk fel.

6. Nem hat rá, ki tudom zárni a munkát a magánéletből és fordítva.

7. A kezelés óta jobb a közérzetem, fogytam is, így azóta sokkal jobban érzem magam, amióta csinálom a hármas kezelést. Örülök neki, hogy sikerült elkerülni egy potenciális cukorbetegséget. A férjem önértékelését erősen megtépázta, de elég régóta tudjuk ahhoz, hogy ki lehessen jelenteni, hogy feldolgozta ő is. Sokat segít a téma alapos megismerése, tájékozódás.

8. Nem.

9. Először kicsit mindig féltékeny voltam, de mára már megtanultam kezelni a helyzetet.

10. Annyival lerendezem, hogy "nem úgy megy az, hogy csak kitaláljuk, hogy jöhet a gyerek, és kész!". Ezzel jól le lehet építeni minden tapintatlankodót.


Én visszapattintanám neked a kérdéseket, kíváncsi vagyok a sztorira!


Szerintem írhatnánk utána valami fantázianevet vagy keresztnév kezdőbetűjét a követhetőség kedvéért. 🙂


J voltam. Ja, és 30N.

2020. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, tökre meghatódtam, hogy ilyen gyorsan írtatok. :) 1-es nagyon gratulálok, őszintén örülök a sikereteknek, jó olvasni, és köszönöm a bátorítást! J, kitartást kívánok nektek, és gratulálok az eddig elért pozitív változásokhoz, ez tök nagy dolog!

1. Két éve vágyunk kisbabára, sosem volt pozitív tesztem. Egy éve járunk kivizsgálásokra, ami a covid miatt eléggé elhúzódott. A felmerülő gondokat pár hónappal ezelőtt kb. sikerült kezelni, viszont még mindig nem estem teherbe. Mindketten elég fiatalok vagyunk, egészségesnek gondoltuk magunkat, nem gondoltuk, hogy nehezen megy majd a dolog. Én mindig nagyon szerettem a gyerekeket, mindig megvolt bennem az "anyai ösztön", a munkám során én is gyerekekkel foglalkozom, úgyhogy kicsit ilyen "pont én?" érzésem is van a terméketlenségemmel kapcsolatban.


2. Az elején nagyon lelkesek és optimisták voltunk, biztosak voltunk benne, hogy ha elsőre nem is, de nagyon hamar jönni fog a baba, életem egyik legboldogabb hónapjai voltak, én már régebben is szerettem volna gyereket, és elmondhatatlanul boldog voltam, amikor végre a férjem kezdeményezte a dolgot. Aztán teltek a hónapok, és csak nem jött a baba. Az első nagy mélypont akkor jött, amikor valaki olyan jelentette be, hogy terhes, akinek az esküvőjén már majdnem egy éve vártunk babára. Ekkor tudatosult az eltelt idő, és hogy semerre nem haladt az életem igazából. Eleinte minden hónapban holtbiztos voltam benne, hogy terhes vagyok, én is a létező összes tünetet produkáltam és igazából csak akkor volt rossz, amikor megjött, ilyenkor kicsit elgyászoltam a "képzeletbeli kisbabámat", akit mint mindig kiderült, annak ellenére szerettem, hogy nem is létezett. Aztán kb. 1,5 év után a sok sikertelen hónap után már annyira "rátanultam", hogy nem sikerül, hogy néhány nappal mielőtt megjön, már előre elkeseredek, mostanra pedig már az ovu környékén is kivagyok, hogy úgysem fog sikerülni, hiába minden. Volt egy optimistább időszak, amikor végre beindultak a vizsgálatok, úgy éreztem, végre történik valami, mostanra viszont eljutottam egy újabb mélypontra, azt érzem, hogy a lelki erőforrásaim kb. teljesen kiapadtak, elfáradtam, totál padlón vagyok, pont ma lett az ehavi teszt is negatív. Volt 1-2 hónap, amikor különböző okokból nem volt esély a fogantatásra, ezek a hónapok fásultak, reménytelenek, de igazából mégis sokkal könnyebbek voltak, mert nem ültem fel a havi érzelmi hullámvasútra. Korábban, amikor rosszul éreztem magam, sokszor próbáltam a problémát perspektívába helyezni, és kitűztem magamnak időpontokat, hogy pl. jövő nyárra már biztos megfogan a baba, és nem is lesz már jelentősége a nehézségeknek, amiken átmegyünk. Az mindig nagyon nehéz volt, amikor egy-egy ilyen időpont elmúlt, és még mindig nem volt semmi.


3. Számomra mostanában nagyon nehéz reménykedni, de igazából van egy távoli, homályos biztonságom abban, hogy valamikor majd biztos sikerülni fog, de ez így valahol a távolban lebeg, amikor viszont az itt és most-ban rápisilek a tesztre, biztos vagyok benne, hogy negatív lesz, és ez minden hónapban megerősítődik, kb. olyan ez, mint a klasszikus kondicionálás. De közben meg annyira csalódott vagyok minden alkalommal, amikor megjön, hogy valahol mélyen ott lehet az a remény.


4. Keresztény vagyok, imádkozni szoktam, meg abban próbálok megerősödni, hogy Isten tudja mit csinál, jobban, mint én, végül minden rendben lesz, ez szokott segíteni elfogadni a dolgot. Amúgy meg próbálom lekötni magam, táncolni járok, ami még lelkesíteni tud, meg néha impulzív vásárlásba kezdek, ami meglepően sokat segít :D. Most amióta érzem, hogy padlón vagyok, bejelentkeztem pszichológushoz, ezt orvosok is javasolták, mert felmerülhet lelki ok is az egész mögött.


5. A kapcsolatunk jó volt eddig is, de úgy érzem, hogy amióta ez a közös küzdelem tart, még erősebb. Kicsit ilyen "bajtársi" ez az egész. Arra viszont próbálok vigyázni, hogy ne csak erről tudjak állandóan beszélni, mert annak tuti nem volna jó hatása. Néha elég nehéz, mert sokszor úgy érzem, semmi más nem is érdekel.


6. Nekem elég rosszul hat a munkával kapcsolatos motivációmra, igazából legszívesebben már babáznék, és nehezen köt le a munkám, kb. mindig csak a baba-témára tudok gondolni. Én is elég nagy számban találkozom elhanyagoló, bántalmazó szülők gyerekeivel, ami nagyon bosszantó, de mondjuk ez akkor is bosszantana, ha nem lennék meddő.


7. Tudom, hogy nem racionális, mert terméketlenül is ugyanolyan értékesek vagyunk, viszont érzet szintjén nekem nagyon nehéz helyretenni a magamról, mint nőről alkotott képet. Gyakran egy kudarcnak érzem magam.


8. Nálam Hashimoto, felborult hormonháztartás, mellékvese-hormonok zavarai, anovuláció derültek ki.


9. Nagyon nehezen dolgozom fel. Anonim vagyok, úgyhogy bevallom, iszonyatos irigységgel tölt el, amitől sz.rul érzem magam. Bizonyos közelségben (pl. közeli családtag) nem zavar, az szinte olyan, mintha nekem lenne. Bizonyos távolságban sem, mert az meg annyira nem foglalkoztat. Viszont az ilyen közép-távolságban (munkatársak, barátok) sorra bejelentett terhességek nagyon megviselnek. Pláne, amikor panaszkodással társulnak.


10. Általában nem szoktam az ilyen kérdéseket mellre szívni, mert a legtöbbször tényleg jó szándék és érdeklődés van mögötte, nagyon rossz passzban kell lennem ahhoz, hogy felzaklasson egy ilyen, és ne udvariasan válaszoljak :).


A ti válaszaitokat akkor olvastam, amikor a sajátjaimat már félig megírtam, és sajnálom, az enyéim elég negatívak lettek a tieitekhez képest.


27 N

2020. szept. 21. 21:59
 4/56 anonim ***** válasza:
86%

Talán érdemes lenne megpróbálni olyan emberekkel is beszélgetni, akik hasonló problémával küzdöttek és már találtak rá megoldást. Ne csak olyanokkal, akik még nem találtak. Lehetséges, hogy többet segítene rajtad.

Ha nyitottan állsz a kérdéshez, akkor kereshetsz olyan embereket, akik alternatív módszerekkel sikerült elérjenek pozitív eredményeket. Sokkal több ilyen van, mint elsőre gondolná az ember, én is ismerek személyesen több ilyet.

Egy próbát megérhet.

2020. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

1. Első gyermek lenne. Több, mint 3 éve próbálkozunk.


2. Elején nem foglalkoztunk vele görcsösen, de ahogy telt az idő, kezdtem megijedni. Túl vagyunk minden létező vizsgálaton és minden rendben. Cikluson belül: menzesz után pár napig egész jól vagyok, bizakodok. Ovu idején rágörcsölök, számolgatok, ovu tesztelek. Ovu után várakozás, jelek keresése...


3. Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog. Vagy így, vagy úgy (októberben elkezdődik az inszemniáció, illetve az ehhez szükséges dolgok).


4. Sikersztorikat olvasok.


5. Megerősíti.


6. Nem hat a munkámra.


7. Önértékelésemre nincs hatása.


8. Nincs szervi probléma.


9. Örülök, ha másnak sikerül a baba.


10. Szoktam. Őszintén elmondom, mi a helyzet. Ez talán segít abban, hogy legközelebb másnak ne tegyenek fel ilyen jellegű kérdéseket.

2020. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%
M voltam:) 30 N
2020. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én is csatlakoznék a beszélgetéshez.

1.2007-ben jöttünk össze férjemmel, 2015-ben házasodtuk össze, és 2016-ban kezdtünk el próbálkozni. Én hamarabb szerettem volna gyereket, ő először saját házba szeretett volna költözni. Egy évig próbálkoztunk természetes úton. Ez meg annyira nem viselt meg, az már igen hogy orvoshoz kellett fordulni. Mert tudtam, hogy itt már kimondják, hogy meddőség(nem szeretem ezt a szót). Először Closty-s hónapok voltak, majd egy átjárhatósági vizsgálat. Utána kellett egy műtét, majd fél évig megint próbálkozni, mert a doki szerint ilyenkor sikerülni szokott. Nem lett igaza, így jöttek az inszeminációk. Megcsinált 4 inszeminációt, és utána találta ki, hogy kellene egy hormonpanel. Anya párszor mondogatta, hogy miért nem járunk máshova is, hogy jobban ki legyünk vizsgálva, de azt hittem ez egy jó doki. Itt lakhelyünkön ő a meddőségi vezető a kórházban. Kiderült a hormonpanelből, hogy magas a prolaktin szinten, így adott rá gyógyszert. Olvastam neten, hogy a prolaktin nehezíti a teherbeesést, így eléggé haragudtam a doki. Csinált még egy utolsó inszeminációt. Volt eddig 3 lombikunk, ebből 2 terhesség lett, de mindkettő vetélés lett, amit műtéttel kellett befejezni.

2.Első egy évben jól viseltem. Amikor már az inszeminációk nem sikerültek, akkor már nagyon elkeseredtem. Nehezen viseltem amikor ki lett mondva, hogy irány a lombik. Ez a legutolsó esély, hogy saját gyerek legyen. Amikor az első lombik nem sikerült, akkor sokat sírtam. Amikor több mint 4 év után végre pozitív lett a teszt, akkor csak annyit tudtam kinyögni a férjemnek, hogy „ez szerintem az”. 2 hét múlva UH, doki megállapítja, hogy hematóma van a petezsák mellett, majd másfél hét kórház vérzés miatt. Hazaengednek, egy hét múlva kontroll, és elhangzik a mondat, hogy leállt a szíve Kórházban már hallottam is pedig. Ezt nem kívánok senkinek, ez a pillanat volt a legnehezebb. Majd jött a 3.lombik, itt üres maradt a petezsák. Itt már megfordult a fejemben a feladás gondolata is, de még megyünk tovább.

3.Ha nem lenne reményem, akkor nem csinálnám. Ha megfordul a fejemben, hogy nekünk nem lesz gyerek, akkor elkezdek sírni. Amíg megvan ez az érezelem, addig valószínűleg megyünk tovább, mert addig nem tudom elfogadni. Férjem azt mondja, addig menjünk tovább, amíg nem megyek bele tönkre.

4.Próbálok pozitívan hozzáállni, mert ezt máshogy nem lehet csinálni. Ha azt mondogatnám, hogy úgysem fog sikerülni, akkor annak nem lenne értelme. Segít néha ha neten olvasok pozitív történeteket. Gyakorin is sokat olvasok az utóbbi időben, akár azzal a céllal, hogy tudjak segíteni másnak is korábbi tapasztalatokkal.

5.Férjem jobban szokta viselni mint én, de azért őt is megviseli. Volt pár vitánk is őszintén szólva. Szerintem az alkoholt jobban vissza kellene fognia, szerinte nem sok amit megiszik. De többnyire támogató szokott lenni.

6.Amikor a magas prolaktin szint miatt megkaptam a gyógyszert, akkor pont táppénzen voltam betegség miatt. Kiderült, hogy ettől a gyógyszertől hányok, és órákig tartó hányinger jön mellé. Emellett amit a doki adott progeszteron attól mindig szédültem. Így megbeszéltem a munkáltatómmal, hogy elmehessek fizetés nélküli szabira. Főnökömmel jóban voltunk, többször beszéltünk a nehézségeinkről is. Ő kérdezte egyszer, hogy nem lenne a jobb ha otthon lennél. A munkahely eléggé stresszes volt, és telefonon kellett beszélni az ügyfelekkel. Egy évig voltam fizetés nélküli szabin, majd megkérdezték, hogy vissza tudok e menni, vagy közös megegyezéssel felmondás. Akkor jött pont a 2. lombik, így a felmondás mellett döntöttünk. Akkor ezt nagyon bántam, hogy így alakult, mert szerettem ott lenni, de utólag visszagondolva ez volt a jó döntés.

7.Néha megvolt az önvád, hogy én miért nem tudok teherbe esni, mindenki másnak sikerül körülöttem. Pont múlthéten mondtam férjemnek: nem tudok teherbe esni, nem tudom megtartani, és még elvetélni se tudok. Múlthét pénteken volt a műtétem. Tudom, hogy nem vagyok hibás, csak ezt hozta az élet, de ez egy nehéz dolog. Én is elgondolkoztam már a pszichológuson, de mindig arra jutok, hogy nem lenne értelme számomra.

8.Eddig amit tudunk: magas prolaktin szint (gyógyszeresen kezelhető), PCO (lombiknál megoldható probléma), MTHFR mutáció (injekcióval kezelhető). Természetes úton ezek mellett nincs igazán esély, de orvosi segítséggel lehetne.

9.Tudok örülni más boldogságának, csak néha azért fáj belül ha valaki bejelenti. Amikor pl még nem is ismerték egymást, de mi akkor már próbálkoztunk. Fájó pillanat volt amikor férjem legjobb barátja elmondta terhes a felesége. Sejtettem, hogy lehet valami, de 1 hónapig titkolták. Férjem is tudta, de nem mondta el, pedig jól esett volna ha felkészít, mert tudja hogy érzékenyen érint ez a téma. A legrosszabb idén volt: márciusban estem teherbe, ugyanez a pár is ekkor tesztelt pozitívat, és unokatesóm felesége is ekkor esett teherbe. Nálunk missed ab lett végül, és borzasztó volt akkor az a gondolat, hogy ugyanilyen idős lesz pont náluk majd a gyerek.

10.Sokszor kérdezgették, hogy mikor lesz gyerek, főleg esküvő után. Néha nehezebb volt, néha pont nem érdekelt. Sokszor csak annyit mondtam, hogy „majd egyszer”. Mivel már lombikozunk, így már elég sokan tudják, így azt legalább már nem kérdezik, max a lombikba kérdeznek bele részletesen.

Anikó, 31N

2020. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
87%
16 évet vártam a kisfiamra! Soha nem adtam fel hogy nekem is lesz kisbabám! 2 laporoskopya és 2 laparotomia endo és funkcionálisan nem működő petevezetékekkel 2.lombik sikerült 34évesen!Azóta már 10éves! A mai napig nem tudtam feldolgozni hogy nem tudok simán teherbeesni!De a világ egyik egyik legboldogabb anyukája vagyok! Soha nem szabad feladni a reményt!
2020. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Remélem egy kis erőt ad majd a válaszom.


3,5 éve döntöttük el, hogy babát szeretnénk. Az első pár hónapban nagyon lelkes voltam: reggeli hőmérsékletet mértem, ovu tesztet vettem, felszerelkeztem terhességi tesztekkel. Aktívak is voltunk, élveztük az új helyzetet, hogy nincs gondunk a védekezéssel. A ciklus második felében mindig türelmetlenül vártam, hogy teljenek a napok, és végre tesztelhessek. A pms tüneteknek is örültem, reméltem, hogy jót jelent. Ráadásul minden hónapban másféle jött elő: szurkálás, pattanások, folyás, hányinger stb. és reméltem, hogy az már az...

De amikor teszteltem, mindig hómező lett. Soha egy halvány csík, vagy időntúli, vagy száradási. Semmi. Aztán a vitaminok, amiket szedtem, is hatással lehettek a ciklusomra, mert többször is késett pár napot. Olyankor is persze teljesen beleéltem magam, hogy na most...

Aztán még próbáltam barátcserjét is szedni, az is kihúzta a ciklusomat, plusz az elején barnáztam is, aminek megintcsak megörültem, mindent elolvastam róla interneten magyar és külföldi fórumokon, hogy ha menzesz helyett barna folt van, jelenthet-e babát. Mire a végére értem azoknak, 3 napra rá megjött rendesen.

Abban az évben elmentünk nyaralni (persze ovu tesztet vittem oda is) és hát ugye azt is olvastam, hogy nyaralás alatt nagyobb esélye van, mert nincs stressz, plusz a tengervíz meg a tengeri levegő is jó hatással van a termékenységre. Pont azon a héten volt ovum is - a teszt szerint - úgyhogy megintcsak nagy reményekkel aktívkodtunk. De semmi. Év végén már kezdett kirajzolódni, hogy nem lesz ez olyan könnyű menet, mint gondoltuk, és elkezdtünk néhány alap kivizsgálást. Na azzal én meg is nyugodtam, gondoltam, hogy mostmár jó kezekben vagyunk, nagy probléma nem lehet, mert a ciklusom rendben van. A hormonvizsgálat szerint is nagyjából jó lett az eredményem. Elküldtek átjárhatóságira is. Ahhoz is nagy reményeket fűztem, mivel állítólag utána nagyobb az esély a teherbeesésre. Borzasztó élmény volt, alig bírtam hazamenni utána, ezt most nem is részletezném. De azt állapították meg, hogy enyhén össze vannak tapadva a petevezetők, és csak nehezen, nagyon lassan folyik át a kontraszt anyag. De mivel átment végül, azt mondták, rendben van az is, nincs vele több teendő. Még hüvelyi ultrahangon találtak kisebb miómákat, de arra is azt mondták, hogy nem fog gondot okozni. Na az átfújás után, mondanom sem kell, hogy ugyanolyan negatívakat teszteltem, mint előtte. Ezután a férjemnek is meglett a második eredménye - mert volt egy korábbi, amire azt javasolták, hogy meg kell ismételni, egy adagból nem lehet még sokmindenre következtetni. Na a második sem lett jobb. Ránéztek, és azt mondták, hogy ICSI lombikot javasolnak. Oké, már kezdtük elfogadni, amikor kitalálták, hogy abban az intézményben nincs rá kapacitás, fogjuk meg az eredményeinket, és próbálkozzunk máshol.

Na azt hiszem az volt az a pont, amikor először összetörtem. Az már több volt, mint csalódottság. Végig abban bíztam, hogy ha máshogy nem is, de orvosi segítséggel hamarosan lesz babánk. És úgy éreztem akkor, már másfél év után, hogy még ez sem járható út nekünk.

Na a férjem ekkor felhúzta magát, és azt mondta, mostmár ő veszi kezébe a dolgokat, amúgy sem volt békessége a lombikon. Úgy vélte, hogy ha nála van (nagyobb) gond, akkor először őt kell kezelni, ne engem tömjenek hormonokkal. Fogta magát és urológushoz, meg andrológushoz ment újabb vizsgálatok miatt. Kiderült, hogy kétoldali herevisszere van, ezért van, hogy a spermái fejletlenek, deformáltak 99%-ban. Addigra már egy éve szedett vitamin készítményt, gyógynövényeket, témákat ivott, bármit, amiről jókat hallottunk, kipróbálta, beszedte zsákszámra, hogy javuljon. És hát így sem lett sokkal jobb az eredménye, éppen csak valamivel, de még mindig határ érték alatti volt. Bár az orvos nem biztatta, de ragaszkodott hozzá, hogy műtsék meg.

Én ebben az időszakban teljesen jól voltam lelkileg, úgy éreztem, hogy most átadtam másnak a terhet, és mintha kicseréltek volna: élveztem a szabadidőmet, értékeltem, hogy szabadnapjaimon sokáig alhatok, filmeztem, olvastam, új receptekkel kísérleteztem, közös programokat szerveztünk. Persze közben buzgón imádkoztunk, meg többször böjtöltünk is a babáért. (Mi is keresztények vagyunk.) De tényleg amíg a férjem járkált orvosokhoz, abban a közel egy évben, én egyszer sem sírtam. Más okból sem, mert teljesen jól elvoltam. Közben a férjem elkezdett pszichológushoz járni, mert már őt is megviselte ez a tortúra, nem tudott a munkahelyén sem koncentrálni. Amúgy én sem, pedig előtte nagyon szerettem a munkámat, csak mindig elterveztem, hogy jövőre ilyenkor már otthon babázok, és amikor ez a terv már éveket csúszott, elegem volt az egészből, dolgozni se volt kedvem. Férjem mindig kérdezte hogy miért nem váltok munkahelyet, de én tudtam, hogy felesleges, mert máshol se lenne több kedvem, főleg, hogy mindig látom, hogy elmennek a nálam 5-10 évvel fiatalabb kolléganőim szülni, én meg hiába szeretnék, nem tudok.

Kitűzték végre a műtét időpontját, azt vártuk. Hát erre, jött ez a járvány, így törölték. Újabb kétségbeesés, mélypont. De közben jött a nyár, és a férjem próbált felvidítani. A pszichológusa azt javasolta neki, hogy szedje elő a jó emlékeket a gyerekkorából. Na ezen felbuzdulva, meg hogy nekem is jobb kedvem legyen, elvitt egy strandra, ahova szívesen ment gyerekként is. Ez egy gyógyfürdő volt, nagyon jól éreztük magunkat. Két héttel később pedig láss csodát: pozitívat teszteltem. Életemben először láttam közelről két csíkot! Elkezdtem utánaolvasni a gyógyfürdőnek, és kiderült, hogy nőgyógyászati és urológiai betegségekre is ajánlják. De elvileg kúraszerűen. Mi egyszer voltunk. És most babát várok. :) Bárcsak előbb tudtam volna erről! Annyi mindent próbáltunk: vitaminok, gyógynövények, peteérés követése, egészséges életmód, mindenféle praktikák, erre ilyen egyszerű lett volna a megoldás? Még alig fogtam fel. Miért nem hallani erről többet? Már majdnem kés alá feküdt a férjem. És ha úgy sem sikerült volna, akkor lombik. De természetes úton fogant, orvosi beavatkozás, és gyógyszerek nélkül. Nagyon boldogok vagyunk, és mindenkinek kívánjuk, aki még hasonló nehézségekkel küszködik, hogy része lehessen ebben a csodában.

2020. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon jó volt olvasni mindegyiket, sokat jelentenek nekem a történeteitek. Mindenkinek reagálok:

-kituggya: Teljesen igazad van, amikor kiírtam a kérdést, erre nem is gondoltam, pedig tényleg, nagyon jó olvasni a pozitív kimenetelű történeteket, reményt ad az embernek. Eredetileg azért fogalmaztam így a kérdést, mert azokhoz akartam szólni, akiknek az első baba jön nehezen, és nem kistesóért küzdenek, mert a mi esetünk annyiban más, hogy nincs meg a tudat, hogy egyszer már sikerült, meg gyerekünk sincs.

-M: örülök annak, hogy ilyen erősek vagytok, és annak is, hogy nem találtak problémát nálatok. nagyon drukkolok nektek! Mi is szerintem egyre jobban közeledünk az inszem felé, esetleg ha lesz ezzel kapcsolatban tapasztalatod, nagyon kíváncsi volnék rá. PCT tesztet csináltak nektek? Erről olvastam mostanában sokat, de nem tudom, mennyire gyakori a pozitív.

-Anikó: Nagyon sajnálom a két vetélést... Nagyon nehéz lehetett nektek. Kívánom, hogy soha többé ne kelljen átélned ezt, és soha ne add fel. Azt viszont pozitív jelnek gondolom, hogy már kétszer is létre tudott jönni terhesség. A hormonjaidat mikor tették rendbe? Én is szedek bromo-t és progeszteront, de nagyon szerencsés vagyok, mert semmi durva mellékhatásuk nincs, csak a bromocriptine-től nagyon bedugul az orrom, de közvetlenül elalvás előtt bevéve átalszom. A lelki problémáimon lehetséges, hogy rontott, de nehéz szétválasztani, hogy mi mitől van. Igen, a meddőség szót nekem is ízlelgetnem kellett egy darabig, mire el tudtam fogadni. Úgyszólván el kellett gyászolnom azt is, hogy nekünk sosem lesz csak úgy természetesen, vagy akár meglepetésből pozitív a teszt, hanem egy erőlködés az egész. De közben rájöttem, hogy ez hülyeség, mert később akár még lehet ilyen, sok ilyen történet van, hogy a pár feladja, és akkor jön a meglepetés. Szerintem ha anyagilag belefér nektek a pszichológus, érdemes volna megpróbálni, ki tudja, hátha van valami lelki ok is a háttérben? Nagyon drukkolok nektek, sok erőt és kitartást kívánok!

-#8-as: Gratulálok a kisfiadhoz és a kitartásodhoz! Nagyon erős voltál, én magamról egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy ennyi időt kibírnék. Ez 8x annyi, mint amióta mi benne vagyunk, én meg már most totál kész vagyok. Minden elismerésem a tiéd!

-#9-es: Hát, erre tényleg csak annyit tudok mondani, hogy dicsőség Istennek! Ahogy olvastam a történetedet annyira átéreztem, amiket írsz, mintha csak velem történt volna, és annyira örültem a végének. Nekem a barátcserjével kapcsolatban van egy gyanúm, hogy lehet, hogy attól nem ovuláltam, nem vagyok benne biztos, mert párhuzamosan sok minden történt, lehet, hogy a kapott gyógyszerek miatt kezdtem újból ovulálni, de pont azóta ovulálok, amióta abbahagytam a barátcserjét. Én most készülök átjárhatóságira, kicsit megijesztett, amit írtál :O Eddig azt olvastam mindenhol, hogy olyan, mint egy durvább menstruációs görcs, és mivel nekem azok minden hónapban nagyon durvák, abban a hitben voltam, hogy nekem ez semmiség lesz. Hycosy vagy HSG vizsgálaton voltál, hogy ennyire durva volt? Férjed is nagyon jó fej, hogy ennyire beleállt a harcba. Ja, és nagyon szépen kérlek, hogy írd le ennek a fürdőnek a nevét, ártani nem árthat, most tudom is, hogy nem vagyok várandós, úgyhogy mehetünk fürdőbe. Bár igazából nem gondolom, hogy emiatt sikerült nektek (szerintem Isten látta a küzdelmeiteket és meghallgatta az imádságaitokat), azért próba-szerencse alapon nagyon szívesen kipróbálnám :D Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok mindnyájatoknak a várandósság alatt is!

2020. szept. 23. 13:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!