Van itt olyan, akinek még nincs gyereke, évek óta küzd meddőséggel, és szívesen beszélgetne sorstársakkal? (kérdések a leírásban)

Figyelt kérdés

A terméketlenség olyan probléma, amit szerintem addig nem igazán lehet megérteni, amíg az ember át nem éli. Legalábbis magamról elmondhatom, hogy amíg nem voltam benne személyesen, ötletem sem volt róla, hogy milyen baromi nehéz. Sokszor érzem azt, hogy akivel erről beszélek, nem igazán érti a dolgot, már akinek elmondom, mert ugye elég privát téma. A környezetemben nem tudok másról, aki ezzel küzdene, csak a kismamák vannak egyre többen. Szóval egy idő után az ember hajlamos lehet nagyon magányosnak érezni magát a problémával, jól esne kicsit sorstársakkal csevegni az anonimitás biztonságában.

Mondjuk kiindulásnak a következő kérdések, annyira válaszolj, amennyire szeretnél:

1. Mióta küzdesz a meddőséggel, mi a te rövid történeted?

2. Az azóta eltelt időben hogyan alakult az, hogy hogyan viseled a dolgot (mikor volt könnyebb, mikor nehezebb, a cikluson belül mikor milyen érzés szokott lenni)?

3. Hogyan állsz a reménnyel? Mennyire tudsz hinni abban, hogy sikerülni fog?

4. Mi szokott segíteni abban, hogy jobban érezd magad?

5. Hogyan hat a párkapcsolatodra a probléma?

6. Hogyan hat a munkádra?

7. Önértékelésedre van bármiféle hatása?

8. Megállapítottak nálad szervi problémát?

9. Hogyan dolgozod fel, amikor a környezetedben másnak sikerül teherbe esnie?

10. Szoktál tapintatlan kérdéseket kapni? Hogyan reagálsz rájuk?

Remélem, hogy kicsit tudunk segíteni egymásnak.



2020. szept. 21. 20:26
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:
De jó, ez bátorító, elsőre kicsit arcul csapott ez a diétázás-dolog, egyik jól bevált "megküzdési stratégiám" volt a mérték nélküli csokizabálás, ha rossz kedvem volt. :D Amikor az IR kiderült, kicsit úgy éreztem magam, mint akitől mindent elvettek, de most már kezdem elfogadni, nagy reményekkel vagyok, hátha a diéta meg a sport segít a termékenységemen is, van végre egy konkrét haditerv. Erről az Aviváról is egyesek csodamódszerként nyilatkoznak, hát reméljük jó lesz, végülis rendszeres testmozgásként biztos jó valamire (állítólag férfi-gondokra is hatékony). Te hogy viseled a diétát? Mennyire volt súlyos az IR, most milyenek az értékeid? Neked PCOS-d is van? Bocs a sok kérdésért :)) Nagyon drukkolok az államvizsgához és a lombikhoz is, kívánom, hogy minden jól alakuljon!
2021. febr. 25. 22:21
 32/56 anonim ***** válasza:
Sziasztok! M vagyok (5-ös valaszolo). Gondoltam benézek:) sajnos már a harmadik inszeminációra készülünk. Sok kitartást nektek:) a diétához is.
2021. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Anikó vagyok.

Az IR kérdező az legalább nem vészes, szerencsére diétával sokaknál sikert hoz. Hátha nálatok is csak ennyi szükséges. Az egyik ismerősöm azt mondta az elején nehéz a diéta, de aztán meg lehet tanulni könnyen. A sport pedig úgyis hasznos.

Kedves J! Majd ha lesz kedved nyáron megírhatnád, hogyan alakult a lombik. Nagyon drukkolok!!! Megértelek, hogy rossz érzés volt karácsonykor. Nekem is nagyon sokszor eszembe jutott. Megszületett a 2 baba akiket írtam korábban, baráti párnál, meg unokatesóméknál. Nekünk is ekkor született volna meg. Karácsonykor nagymamám nem jött el a családi összejövetelre a covid miatt, ezért telefonon hívtuk fel Boldog Karácsonyt kívánni. Szegény elsírta magát a telefonban, azt hittük azért hogy nem lehet velünk ott. De utólag kiderült, hogy azért mert pont aznap látta unokatesómat a babával, és eszébe jutottunk mi is, hogy mennyire sajnál minket, hogy nekünk meg nem jön össze.

Velünk is történt pár dolog. Kaáli intézetben meg lett csináltatva a kromoszóma vizsgálat. Szerencsére ezzel nincs probléma. Végül a G1 intézetbe csináltattuk az Nk ölősejtes vizsgálatot. Sajnos itt már kevésbé kaptunk jó híreket. Pont múlthét pénteken voltunk a G1 intézetben. A doki azt mondta, hogy hármas kezelés kellene: véralvadásgátló szuri (ez eddig is volt) + szteroid + Ivig infúziós kezelés. Az infúzióból 3 db kellen, és darabja 523.000Ft… Ez a doki a vizsgálat alapján azt mondja, hogy idegennek érzékeli a szervezetem az embriót, ezért elpusztítja. Hát ezek után ne legyen lelkiismeretfurdalása az embernek…

Na de itt jön a csavar, hogy a Kaális dokink szerint az immunológiai kezelés csak tippelgetés még manapság. Az orvosok is vitáznak róla, hogy van e értelme a kezelésnek. Internet is kétféle véleményt lehet olvasni. Ha biztos lenne az eredmény, akkor tuti belevágnánk. De így hogy még az orvosok se értenek ebben egyet, ekkora összeget kiadni lehet feleslegesen borzasztó.

Úgy döntöttünk végül, hogy a 4.lombikot megpróbáljuk pluszban a szteroiddal. Hátha az is elég a sikerhez. Interneten kutakodunk inkább, mivel a dokiknak kétféle véleménye van. Ha nem sikerül akkor lehet az 5.-nél megpróbáljuk ezt a nagyon drága kezelést, Ami vagy segít vagy nem….

Szóval mi így fogunk most márciusban indulni a lombikra kétségek közt, és rettegve kb...

2021. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia 5-ös! (Anikó vagyok)

Nagyon sajnálom, hogy nem sikerültek az inszeminációk:( Ti mikor kezditek az inszeminációt?

2021. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Sziasztok, J vagyok.


Kérdező, nekem ilyen inzulin értékeim voltak:

17-286-143 (2020.02.21) de itt a covid miatt csak június végén kezdtük el a kezelést, akkor jutottam vissza az orvosomhoz

15.3-115-82.6 (2020.09.22)

12-89-99 (2020.12.08)

Az utolsóra már azt mondta januárban az orvosom, hogy ez már egészen szép, ezzel már lehetne indítani egy lombikot. 🙂 Szóval durván nagy eltérésről indultunk, borzasztó értékeim voltak. PCOS szerencsére nincs, amin a dokim is meglepődött. A diétát pedig mostmár annyira nem katonásan, de tartom, pont azért amit írtál, hogy végre van egy terv, ami alapján lépésről lépésre tudjuk, hogy mi következik mi után.


Persze, mindenképpen fogok írni, hogy hogyan alakul a helyzet, örülök, hogy visszataláltunk ide. 🙂


Anikó, másik kérdésnél is írtad szerintem, hogy kellene az a bazi drága kezelés. Teljesen megértelek, hogy miért nem mentek bele egyből, azért ez nem olyan összeg, amit csak úgy kicsap zsebből az ember bármikor bármire... Ráadásul ugye nem is biztos, hogy szükséges... Hát nem tudom.


Én azt látom, hogy a meddőségi kezelések és kivizsgálások nagyon össze-vissza mennek az orvosok kötött is, hát még a vélemények az egyes terápiákról... Ráadásul én azt is látom, hogy sötétben tapogatózik sok orvos is. Plusz vannak olyanok, akik egyenesen kóklerek. Például a teherbeesés kategóriában pont most volt egy olyan kérdés, ahol PCOSre simán rástimulált a doki clostyval... Hát szerintem ez elég komoly hiba. Ez csak olyan kis érdekes kitérő volt, hogy igen, látom, hogy össze vissza van a dolog eléggé.


Én speciel addig mentem, amíg nem találtam egy olyan orvost, akiben vakon megbízom 100%-ig, és azt csinálom, amit mond. Soleg azért, mert én nagyon félek pl a hiperstumitól is. Mást nem tudunk csinálni, csak bízni az orvosainkban, aztán lesz, ahogy lesz.

2021. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

M: Mikor lesz a következő inszemináció, mikor szurkoljunk? Nálatok mindent rendben találtak? Milyen vizsgálatokat csináltatok meg? Amúgy még nem döntöttem el, hogy mit gondoljak az Aviváról, mert csak most kezdtem el, de állítólag az inszem sikerességét is növelheti. Hátha érdemes megpróbálni. Nekem jó érzést ad, hogy tudok valamit csinálni a hétköznapokban az ügy érdekében (lehet, hogy pótcselekvés, de akkor is jó érzés).

Anikó: Nagyon megindított a történeted már korábban is, átérzem a nehézségeidet, bár nekem jóval kevesebbel kellett megküzdenem eddig. Annyira szeretném, hogy boldogan, sikeresen folytatódjon a történeted. Biztos hülye kérdés, mert tutira utána jártatok, de erre a drága kezelésre nem lehet valami támogatást kérni? És ez egyszeri kezelés (mármint ugye a 3 együtt) vagy többször is kell, ha nem sikerül? Mi március végén megyünk immunológiai vizsgálatokra. Egyébként ti hogy álltok az örökbe fogadással? Nekem az ad egy kis megnyugvást, hogy utolsó lehetőségként ott van, tehát valamikor valahogyan mindenképpen lehet gyerekem. És ezt egyáltalán nem úgy írom, mintha reménytelen lenne a vér szerinti baba, remélem nem érted félre, nagyon-nagyon szurkolok, hogy mihamarabb sikerüljön, de nekem pl. a tudat jól esik, hogy ez a lehetőség is ott van még. Én igazából ha csak rajtam múlna, már jelentkeztem volna örökbe fogadásra, csak férjem nem szeretné még. Gondolni fogok rád most márciusban, úgy sajnálom, hogy ilyen félelemmel készülsz rá... :( Esetleg pszichológushoz jársz? Nehéz lehet megbirkózni ezzel, én biztosan segítséget kérnék a helyedben.

J: Fú, gratulálok, tök ügyes vagy, hogy így javítani tudtál az értékeiden! Érzékelsz am valami változást is a közérzetedben? A többi értékeden is látszik javulás ezzel párhuzamosan (hormonok pl.)? Azt én is nagyon érzem, amit írsz, hogy sokszor tiszta zűrzavart látok az orvosok között is. Pár hónapja volt egy időszak, amikor nagyon megállt minden vizsgálat, és nagyon kilátástalannak éreztem az egészet, totál elveszettnek éreztem magam, hogy akkor most merre tovább. Amit elterveztem (PCT), nem jött össze, mert ahol kezelnek, ott nem végzik, ahová mentem, ott pedig elvállalták, de kb. azt sem tudták, miről van szó, bénáztak, végül ki is kellett dobni a mintát, elég gáz volt, amit alakítottak, na mindegy... Kiderült számomra, hogy pl. a posztkoitális tesztet is csomó orvos elavultnak tartja, és különbözőképpen végzik különböző helyeken. Most újból beindultak a vizsgálatok, ami mindig kicsit reményt ad, hogy legalább történik valami, és nem csak várunk. Sokszor látom, hogy sokan olyan nőgyógyászt keresnek, aki egyben endokrinológus is, és ez tényleg jó lehet, mert azért egy ilyen orvos valszeg globálisabban átlátja a dolgokat.

2021. febr. 26. 12:17
 37/56 anonim ***** válasza:

M vagyok. Kedden megyek UH-ra, várhatóan jövő héten meglesz az inszem:)


Nos, eddig azt hittem minden vizsgálaton túl vagyunk (férfi részről sperma analízis, HBA teszt, közös a mindenféle nemi betegséges vérvizsgálat, nekem hormonok, átjárhatósági, AMH hormon, emlő UH, endometriózis visgálat, IR vizsgálat, soksok ultrahang). Mindent rendben találtak. Vizsgálták a vércsoportokat is, nincs-e összeférhetetlenség.


Anikó amit írtál, kromoszóma vizsgálat (én is Kaáliba járok, de nem mondták, hogy kellene), és Nk ölősejtes vizsgálat mit takarnak?

2021. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Anikó vagyok:

Igazad van J! Az se mindegy, hogy sima nőgyógyászhoz mész, vagy meddőségibe. De az a probléma, hogy meddőségi központok közt is nagy különbség van.

Nekem például az inszeminációkat sima nőgyógyász csinálta. Ő simán felírta a Clostyt, de legalább követte ultrahanggal a ciklust. De azóta olvastam, hogy veszélyes is lehetett volna. Kaáli intézetben például a dokim óvatosan adagolta a gyógyszereket, hogy ne legyen túlstimulálás. Ő elment szülni, remélem a mostani doki is jó lesz.

Köszönöm Kérdező, nagyon aranyos vagy! Sajnos nincs rá támogatás, pont ezért mert az orvosok se értenek egyet benne. A kutatások is megszűntek Magyarországon. Külföldön egyébként alkalmazzák. Régebben volt egy Habab bizottság akikhez kérelmet lehetett benyújtani, és ha pozitívan bírálták el, akkor TB-n lehetett csinálni. De sajnos pár éve az a bizottság is megszűnt.

Nagyon gáz ez az egész infúziós kezelés egyébként. Nagyon sok buktató lehet benne. Ha nem sikerülne a lombik, akkor követketőnél ugyanúgy végig kellene csinálni ezt az infúziós kezelést. Na akkor az már több mint 3millió forint lenne ugyebár. Ráadásul menstruáció elején kell a legelsőt infúziót beadni, na de ha nem lenne mégse embrió akkor 523.000Ft-ot már kidobtál azablakon. Ha a koronavírus miatt bármiért félbeszakadna, akkor megint az van, hogy kidobtad az ablakon a pénzt. A 2.infúziót a pozitív tesztnél kell beadni, de ha üres petezsák, vagy rossz helyen tapadt meg, akkor már több mint 1millió forintot dobtál ki az ablakon. És ugyebár lehet tök fölöslegesen dobálod ki a pénzt az ablakon egyes orvosok szerint. Nagyon sokat gondolkoztunk, hogy mi lenne a jó döntés.

Ti milyen immunológiai vizsgálatot csináltok?

Mi azt beszéltük, hogy valószínűleg nem mennénk örökbe fogadásra. Igazából úgy vagyunk vele, hogy próbálkozunk amíg bírjuk, aztán ha eljön az a pont, hogy betelt a pohár, akkor kettőnknek alakítjuk ki az életet. Férjem azt mondja addig csináljuk csak, amíg lelkileg nem megyek tönkre. De erre azt mondtam neki, hogy az már régen rossz ha tönkre mentem miatta. Ha feladjuk, akkor tényleg feladjuk, nem hagyunk kiskapukat. Sajnos az örökbe fogadás évekbe telik. Főleg ha nem roma/beteg gyereket szeretnénk. Évekig tartó reménykedés, hogy mikor hívnak telefonon. Ezt beszéltük jelenleg, aztán ha feladjuk, lehet mégis máshogy gondoljuk majd. De reméljük sikerülni fog.

Őszintén szólva a 2.vetélés után rákerestem itt a lakóhelyemen a pszichológusokra, mert nagyon a padlón voltam. De aztán mégsem mentem el, mert olvastam, hogy érdemes olyan szakemberhez elmenni aki jártad is ebben a témában. Nem is igazán szeretek magamról beszélni. Ráadásul ha jönne a szokásos ostoba szöveggel (ne görcsölj rá, és sikerül/ne stresszelj/engedd el) akkor tuti agybajt kapnék. Egy lombikosnak már nem mondjunk ilyeneket, mert egy lombik igenis stresszhelyzet. Bárki bármit mond. Néha anya is mond ilyen „bölcs” dolgokat, de aki nincs ebben a helyzetben úgysem érti.

Majd ha gondoljátok írok nektek márciusban, hogy mikor mi történik.

2021. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

Anikó vagyok:

Nagyon drukkolok neked M! :)

Inszemnél ezeket szokták nézetni amit írtál. Ha még esetleg valamit önállóan nézetni akarsz akkor a véralvadást nézetném. Mi a Synlabnál csináltattuk régebben: Leiden mutáció, mthfr mutáció, protrombin. Amikor kiderült, hogy nekem mthfr mutáció van, akkor olvastuk, hogy egyébként nagyon gyakori a véralvadászavar. Én például ekkor láttam először pozitív tesztet, hogy szúrni kellett a Clexane-t. De persze lehet nálad nincs ilyen probléma, és hátha most sikerülni fog.

Nekünk azért kellett a kromoszóma vizsgálat, mert volt 2 vetélés. De ha jól értettem a dokit, akkor 3 sikertelen lombik után is nézni szokták (de ebben nem vagyok biztos).

2021. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

Kérdező, igen, nagy változásokat érzek. Eleve lefogytam 17 kilót (még ezért mehetne lejjebb, mert van még bőven 😂), és a közérzetem sokkal jobb. Igazából olyan nagy ugrás szerű javulást nem tapasztaltam, mert az orvosom úgy állította be a gyógyszerem, hogy alulról közelítette szépen a megfelelő adagot, lassanként emelte a kontroll OGTT-k után. Igazából ezért (is) bízok benne annyira, mert lassan, alulról állítja be a gyógyszereket, nem ad lóadagot egyből.


Szépen lassan javultak a dolgok, beállt a tsh-m (erre is szedek gyógyszert amúgy).


Én úgy vagyok vele, hogy ha esetleg sosem lesz gyerekünk, akkor is megérte már, hogy foglalkoztam a dologgal. Elkerülöm a potenciális cukorbetegséget, és jobb a testsúlyom is, ami jót tesz a közérzetemnek és az önbizalmamnak. 🙂


Sajnos nekünk az örökbefogadás már nem játszik, mert férjem 41 éves, így már valószínűleg nem kerülnénk sorra időben. :(

2021. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!