Van itt olyan, akinek még nincs gyereke, évek óta küzd meddőséggel, és szívesen beszélgetne sorstársakkal? (kérdések a leírásban)

Figyelt kérdés

A terméketlenség olyan probléma, amit szerintem addig nem igazán lehet megérteni, amíg az ember át nem éli. Legalábbis magamról elmondhatom, hogy amíg nem voltam benne személyesen, ötletem sem volt róla, hogy milyen baromi nehéz. Sokszor érzem azt, hogy akivel erről beszélek, nem igazán érti a dolgot, már akinek elmondom, mert ugye elég privát téma. A környezetemben nem tudok másról, aki ezzel küzdene, csak a kismamák vannak egyre többen. Szóval egy idő után az ember hajlamos lehet nagyon magányosnak érezni magát a problémával, jól esne kicsit sorstársakkal csevegni az anonimitás biztonságában.

Mondjuk kiindulásnak a következő kérdések, annyira válaszolj, amennyire szeretnél:

1. Mióta küzdesz a meddőséggel, mi a te rövid történeted?

2. Az azóta eltelt időben hogyan alakult az, hogy hogyan viseled a dolgot (mikor volt könnyebb, mikor nehezebb, a cikluson belül mikor milyen érzés szokott lenni)?

3. Hogyan állsz a reménnyel? Mennyire tudsz hinni abban, hogy sikerülni fog?

4. Mi szokott segíteni abban, hogy jobban érezd magad?

5. Hogyan hat a párkapcsolatodra a probléma?

6. Hogyan hat a munkádra?

7. Önértékelésedre van bármiféle hatása?

8. Megállapítottak nálad szervi problémát?

9. Hogyan dolgozod fel, amikor a környezetedben másnak sikerül teherbe esnie?

10. Szoktál tapintatlan kérdéseket kapni? Hogyan reagálsz rájuk?

Remélem, hogy kicsit tudunk segíteni egymásnak.



2020. szept. 21. 20:26
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
Anikó vagyok: az miért számít, hogy a férjed 41 éves? Úgy tudom hogy a fiatalabb szülő nem lehet több 45 évesnél. Azt tudom, hogy akár 5 év is lehet mire valaki kap gyereket. Nagyon nehéz sajnos ez az örökbefogadás is.
2021. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy mindkét szülőre vonatkozik, hogy az örökbe fogadott és az örökbe fogadó között nem lehet csak max 45 év korkülönbség. Így mi csak idősebb gyereket tudnánk csak örökbefogadni szerintem, de lehet, hogy én tudom rosszul. 🙂


Ja, és J voltam (a 40es is 🙂)

2021. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
100%
Anikó vagyok: valóban jól tudod. Most változtatták meg, hogy mindkét szülő 45év alatt legyen. Régebben nem így volt. Hát akkor így viszont teljesen biztos, hogy nálunk se lehet örökbefogadás. Így elgondolkozni se kell majd rajta.
2021. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%
M vagyok köszönöm szépen a drukkot :) És amiket leírtál vizsgálatokat, szerintem meg fogom csináltatni. Már csak azért is, ne legyen rossz érzés, hogy nem mentem mindennek utána.
2021. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:

Megosztom veletek a mai nagy örömemet. :) Képzeljétek el, hogy nekem amióta újra ovulálok, mindig nagyon korán szokott lenni az ovulációm, általában 10. napon, de volt, hogy 9. Mondták is, hogy ez nem teljesen ideális. Ebben a hónapban viszont a 12. napon lett pozitív az lh-teszt, olyan érzésem van, mintha elindult volna valami pozitív változás, nagyon boldog vagyok. Ami ebben a hónapban új volt, az a 160 g ch diéta, Aviva-torna 2 naponta, dexamethasone, napi 2-re emelt inofolic, napi 2 x Q10 + 3000 NE-re emelt D3-vitamin (emellett a bromocriptine-t feleztük). Azért írom le, mert valószínűnek tartom, hogy valamelyik ezek közül okozhatta a dolgot, mert ezek a változtatások mind ebben a hónapban történtek, és ezelőtt nagyon sokáig semmi változás nem volt a ciklusomban, visszanézve az alkalmazásban is látszik, hogy teljesen stabil volt a 10. napi ovu, szóval hátha másnak is segít ezek közül valami. Rég voltam már ilyen optimista ezzel az egésszel kapcsolatban. :)

M: Hajrá-hajrá! Írj, hogy mi volt az uh-n! :) Meg aztán hogy tényleg megvolt -e a héten az inszemináció, és hogy hogy érzed magad.

Anikó: Fú, ez a kezelés tényleg nagyon nehéz kérdés... Nagyon remélem, hogy most márciusban a lombik eldönti a kérdést, és nem is kell majd ezt mérlegelnetek. Úgy tudom, hogy NK-sejteket nálam is fognak nézni, de azt hiszem, hogy majd a konzultáción átnézik az eddigi leleteinket, és eldöntik, milyen vizsgálatok indokoltak. Nálunk vetélés nem volt hála Istennek, ezért annyira nem forszírozták eddig az immunológiai kivizsgálást. Ahol kezelnek, nem végeznek inszeminációt, ezért rákérdeztem, hogy mi az, amit még nézni lehet, mert ha már nincs más, akkor lassan megpróbálnánk az inszemet, vagyis akkor jelentkeznénk máshová. Megvolt annak a jó oldala, hogy itt nincs inszem, mert tényleg megpróbálták a háttér-okokat alaposan, lelkiismeretesen feltárni, amikor jelentkeztünk, még örültem is neki, azt gondoltam, hogy ez így biztosan elég is lesz, nem gondoltam, hogy ennyi ideig nem fog sikerülni. Szerintem egy normális pszichológus nem kezdené el a "ne görcsölj rá"-mantrát, az nagyon durván szakmaiatlan volna, kizártnak tartom, hogy egy magára valamit is adó pszichológus ilyet bejátszana. Ettől a szövegtől amúgy én is rendszeresen hülyét kapok. Néha emberek, akiknek teljesen normál időtartamon belül, 1-2 hónap után összejött a baba, segítőkészen magyarázzák, hogy azért sikerült nekik, mert "megtanulták elengedni" :DD Azért ilyenkor megemelkedik a vérnyomásom rendesen.

J: Wow, gratulálok a fogyáshoz is! :) Tök jó, hogy ilyen javulásokat tapasztalsz. Próbálok én is olyan célokat találni, amik segítenek elfogadni a dolgot, nyilván első ilyen a baba, meg még az extrém fáradékonyságom enyhülését is remélem ettől az egésztől. Én világéletemben hízni szerettem volna, kicsit félek, nagyon nem szeretnék fogyni, mondták is, hogy nem szabad, mert akkor meg az veszélyeztetné az ovulációmat. Olvastam ilyen riogatásokat, hogy vékonyaknál nehezebben kezelhető az IR meg a PCOS is, remélem, hogy ez nem igaz.

2021. márc. 3. 18:01
 46/56 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Sikerült azóta a baba?

2021. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Anikó vagyok:

Mi azóta túl vagyunk a 4. lombikon, sajnos megint vetélés (3. így már) lett a vége. Pedig most kaptam szteroidot is. Valószínűleg a szteroidot nem is bírja a szervezetem, mert szívritmuszavarom lett tőle. Így aztán járkálhattam a kardiológiára is párszor, de már jól vagyok.

Szeptemberben megyünk az 5. lombikunkra. Lesz előtte (jövőhéten) egy endometrium biopszia is, hátha segít.


Remélem valaki pozitívat is tud majd írni:)

2021. aug. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%

#15-ös vagyok:

Nekünk decemberben sikerült az első lombik, jövőhéten fog születni a kisfiunk, több, mint 4 év próbálkozás után.


Ne adjátok fel, tudom, milyen rossz a sikertelenség, de megéri próbálkozni. Nekem a beágyazódással voltak problémáim, életem első pozitív tesztje láttán zokogva ölelgettem szerencsétlen macskámat, szerintem még életemben nem voltam olyan boldog.

2021. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

#12-es vagyok:

Nálunk is a decemberi negyedik lombik sikerült (első fagyasztott beülti volt) és jövő hét végén születik a fiunk.

Még mindig ott van bennem, hogy biztos összecserélték az embriókat, mert nem hiszem el, hogy ennyi év után megfogant és az eddigi vizsgálatok alapján úgy néz ki egészséges pici baba lett a mi genetikai állományunkból. Páromnál kevés spermium nálam elöregedő, alulműködő petefészkek miatt volt a kezelés.

Egyébként a stimuláció alatt rengeteget edzettem és szinte marékszám ettem a különböző férfi-női "gyógynövényes" vágyfokozókat, hát nem mondom hogy bárkinek ajánlom, de végső elkeseredésemben én jól megemeltem az előírt dózist. :P Nem tudom ennek köszönhető-e de legalább sokkal jobb kedvvel és több energiával csináltam végig az utolsó lombikot, talán pont ez hiányzott.

2021. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Anikó, nagyon nagyon sajnálom és sok erőt és kitartást kívánok, hogy tovább tudjátok folytatni az utat a kisbabatokhoz!


Utolsó kettő válaszolnak pedig tiszta szívemből gratulálok!!!😊

15-os , írtad, hogy a beagyazodassal voltak gondok. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni, hogy a lombiknal van valami speciális anyag, amitől megtagad az embrió? Vagy amivel ezt a folyamatot elosegitik?


#46-os voltam. Másfél éve elsőre osszejott a baba de sajnos vetélés lett a vége. Azota bármit próbálunk, sajnos nem járunk sikerrel és nagyon megvisel lelkileg. Szeptemberben megyek atjarhatosagira, amitől nagyon félek, de bízom benne, hogy talán az a probléma. Mindkettőnk eredményei teljesen jók egyébként.

2021. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!