Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akiknek 1 év után jött össze...

Akiknek 1 év után jött össze a baba, meséljetek kérlek , hogy mit csináltatok másképp, hogy viseltétek előtte a sikertelenséget?

Figyelt kérdés

Mi már 15 hónapja próbálkozunk sikertelenül.

Talán az első fél év és 2 terhesbejelentés után (akiknek elsőre összejött)

akadtam ki először, hogy biztos valami gond van velünk.

Aztán jött a nyár, nem foglalkoztam vele, egyáltalán nem olvasgattam a témában, nem szedtem vitamint se, nem stresszeltem rá, őszintén állítom, hogy teljesen elengedtem a témát, de most ismét kiakadtam.....

Számomra ezzel most teljesen bizonyossá vált, hogy bizony velünk tényleg van valami gond.

Kivizsgálásra csak jövőre tudunk menni(korona miatt nincs már szabadnapom) és nem engednek el minket ilyen" apró-cseprő dolgokért..."

Annyi, hogy jövő héten kérünk időpontot spermavizsgálatra.

Jól esne, ha olvashatnák olyanokról, akiknek 1 év után jött össze, hogy mit csináltak másképp, hogy élték meg a sikertelenséget..

Sajnos már úgy érzem emiatt néha kivetítem a páromra a haragom, mert dohányzik és kezdem őt hibáztatni, pedig minkét ismerősnél ahol hamar összejött dohányoztak a fiúk és még többet is mint az én párom...

Már néha olyan gondolataim vannak, hogy talán ez egy jelzés ,és hogy talán mi nem illünk össze.

Más is érzett ilyet?



2020. okt. 23. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Sajnálom, ez kiborító lehet.

A barátnőm élnek a mungó bab csírája volt varázszer. Egyrészt tele van fitoösztrogénnel, másrészt rengeteg folsav van benne és rendezi a hormonszintet, vércukorszintet. Egy próbát megér. :)

2020. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*barátnőméknek
2020. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erről még nem is hallottam..:) Ma elkezdtem szedni a Gal-nak a babaváróját, azt hallottam, hogy az ő termékei a legjobbak.

Illetve még propoliszt szeretnék majd beszeretni, bár azt sima immunerősítés céljából is szeretném.

2020. okt. 23. 12:08
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
3,5 év után jött össze nekünk. Már lombikra mentünk volna. Férfi és női oldalon is kiderültek problémák. Abban a hónapban sikerült, amikor gyógyfürdőben voltunk. Én ennek tulajdonítom a sikert, mert minden mást ugyanúgy csináltunk mint előtte.
2020. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk több mint egy év után jött össze, pedig fiatalok vagyunk, a 20-as éveink eleje fele járunk.. Már 2-3 hónap után kiborultam, hogy még miért nem jött össze, másoknak egy megszakításos védekezésből is sikerült egy babát összehozni.. Kicsit én is okoltam a páromat, mert ő is dohányzik és azt hittem emiatt nem sikerül, de mint kiderült nem ez volt az oka:) A júliusi hónapom olyan sűrű volt, hogy nem is nagyon volt időm ezen gondolkozni, akkor lemondtam erről és azt gondoltam, hogy térjünk vissza erre 1-2 év múlva, addig összeszedem magam a sikertelenségek után és ha úgy van utána komolyabban ráállunk.. Nem is tudtunk nagyon együtt lenni a férjemmel mert a sok munkája miatt sokat voltunk külön, nem is tudtunk ovukor együtt lenni de nem is volt ez akkor szempont.. Aztán mikor eljött a nem várt ideje nagyon erősen görcsöltem, tudtam, hogy ez mensi lesz, de csak nem jött.. 3-4 nap késésnél csináltam egy tesztet ami még így megmaradt otthon és majd leugrott róla második csík :) Ha nem lett volna otthon tesztem, akkor még 2 hét múlva sem jutott volna eszembe, hogy vegyek mert tuti biztos voltam benne, hogy most nem jöhetett össze..
2020. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit off, de nem teljesen: szerintem sosem a sikertelen kísérletek UTÁN kellene kivizsgálásra menni, hanem amikor az ember elhatározza, hogy gyereket szeretne.


Na és akkor on: spermavizsgálat a férfinál kell, még ha minden rendben is van, az orvos tud ajánlani olyan étrendkiegészítőket, amik fokozzák a spermaszámot/mozgékonyságot, stb.


Női oldalon a probléma általában evidensebb, ha van.


Ne várjatok, mindenképp vizsgálat, biztos találtok olyan magánorvost, aki munkaidőn kívül is rendel, ne halogassátok.

2020. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
6 év után fogant teljesen spontán, mindenféle változtatás nélkül.
2020. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ugyan még nem sikerült, de én már túl vagyok 2 kémiain. Mind2 5hetesen ment el, mégcsak látni sem tudtam uh-n. (Talán jobb is, csak jobban megviselt volna) Az első 6 hónap után, a második rá egy évre jött össze. Ha jobban belegondolok, pont mind2 olyan hónap volt, hogy alig gondoltam rá, nem is sejtettem csak mikor már jöttek a hőhullámok meg a hasmenés :D szerintem első körben a peteérést nézni kellene, hogy van e minden hónapban. Nekem pl hónapokig nincs, aztán meg 1 hónapig van, majd megint nincs, már szedtem rá clostilbegytet, tüszőrepesztőt is kaptam de ma eldőlt, hogy sajnos nem jött be. Én is rengeteget mérgelődöm, mert olyan ismerőseim esnek teherbe (van aki már 2. Vagy 3.x mióta én is szeretném a babát) akiknek pont nagyon nem kellene...se otthonuk, se jövőjük, van aki még az apját se tudja kié. És igen ez elég igazságtalan, főleg aki nem akarja meg elveteti, mi meg mit meg nem adnánk.....egy a lényeg, ezt fogadd meg kérlek, soha nem szabad egyrészt hamar tesztelni (sok teszt becsapott a halvány pozitívjaival amik mire megjött már negatívok lettek), és nem szabad feladni! Én is féltem/félek hogy a párom már azt gondolja, csak gyerek csinálás miatt vagyunk együtt, ezért nem is merem emlegetni neki a témát....már úgy vagyok vele, majd jön ha kell, már 2 év után hiába aggódok minden hónapban, hiszen lehetséges, 2x is sikerült, de sajnos nekem kell a progeszteron pótlás azonnal. Engem még a dokim nem küldött el alaposabb kivizsgálásra, mert amiket ő átnézett rajtam, a peteérésen kívül minden rendben van, de persze megnyugtatóbb ha azt mondják minden oké.

Én szedem most a trimeszter vitamint, nekem pl első körben az is segített szerintem.

Sajnos ez türelem játék, egy a lényeg, hogy meg kell nyugodni, így bár nem veszed észre de tudton kívül is görcsben vagy, a tested is, és ez akadály. Egyik ismerősömék 10 évet vártak rá, annyi volt a változás, hogy elköltöztek és nyugisabb helyen laknak, nyugisabb munkával. Pedig ők aztán tényleg nagyon egészségesen élnek/táplálkoznak.

Remélem minél hamarabb sikerül nektek! Majd azért írd meg, ha így lesz! :)

2020. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Ja meg azt még hozzá akartam tenni, hogy semmiképp ne olvasgass róla, mert vannak itt olyan rémtörténetek, simán bevonzza az ember. Mikor én terhes voltam először, mindent a neten olvasgattam róla, és a vége az lett hogy már rettegtem tőle...és lám rossz vége lett. A másik hogy nem szabad elmondani hamar csak a párodnak szerintem, kivéve ha nagyon megbízol valakiben. Nekem sajnos az a reakció, hogy ne örülj még, mert lehet meg se tapadt rendesen meg stb eléggé kiverte a biztit. Megfogadtam hogy többet addig meg sem szólalok róla amíg legalább egy szívdobogást nem hallok, de inkább a 12 hét.
2020. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk kb 2év sikertelenség után inszeminációval sikerült. Igen kipróbáltam minden kuruzslást amit neten olvastam és vitamint amit javasoltak. Bár ne pazaroltam volna az időt ilyesmire. Orvoshoz kell fordulni, ha valami nem stimmel már így látom utólag 😄🙄
2020. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!