Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy kezelnétek ha a párotok...

Hogy kezelnétek ha a párotok családja faggatózna , hogy a családotokban milyen genetikai betegség volt?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremnek ismeretlen eredetű betegsége van (nem tudják mi, de nem down). Tegnap szenteste hallottam, hogy a kedves papa páromat faggatja hogy nálunk a családban milyen betegségek voltak...odamentem és én válaszolgattam a kérdéseire..az nem volt elég , hogy kérdezősködött illetlenül, még meg is kérdezte, hogy a másik unokatesód nem beteg???

Mondom mi van??????? Találkoztak, láthatta, hogy nem beteg.

Mondom neki, hogy de mondom én is elég beteg vagyok meg mindenki aki ismerek...

Amúgy ezért sem akartam meghívni hozzánk őket sokáig, mert tudom, hogy ilyenek....

A párom mesélte, hogy az előző barátnőjét is vizsgálgatták, mert ott tényleg sok genetikai beteg volt a családban..

komolyan úgy éreztem magam , mint valami tenyészkoca....

mintha nem számítana semmi, csak hogy az én családom milyen genetikai háttérrel rendelkezik.....

Hát annyira felidegesítettem magam, hogy ha nem megyünk el akkor hatalmas veszekedés lett volna....

főleg hogy nálunk másfél éve nem jön a baba és most megyünk majd a meddőségibe....

lehet, hogy a munkahelyem is rá fog menni, már eleve ideges vagyok és akkor jön még az ilyen kérdéseivel...

aztán sógornő is mondja, hogy de hát kezd el szedni vitaminokat (huszonéves, én 35 leszek) ..:D nyilván már 2 éve szedek, nem csak én hanem párom is...

úgy érzem, hogy teljesen rá fogok menni idegileg erre az egész babaprojektre, főleg, hogy látom hogy méricskélnek, hogy hány beteg van a családban stb stb.....

nem akartam belemenni, de a kedves papa körülnézhetne az ő családjukban is, merthogy ha valami baja lesz a gyereknek akkor persze tuti rögtön én lennék a hibás mert 35 vagyok , (egészségesen éle, nem dohányzom, sportolok) még véletlenül sem az ő kicsi unokája, aki a mai napig napi szinten füvezik és nem hajlandó letenni.....

Nálunk nem volt jellemző a függőség a családban, náluk igen, mégsem megyek bele, mert illetlenség...

Egyszerűen már annyi feszültség van bennem, hogy úgy érzem egyszer robbani fogok.

Még jó, hogy ma már nem kell velük karácsonyozni úgy mint tavaly, mert tuti elgurulna a gyógyszerem most már.

Ti hogy kezelnétek az ilyen helyzeteket?



2020. dec. 25. 09:37
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom, az én környezetemben tudtommal nem füvező férfiak vannak. Utoljára a művészeti fősulin volt szerencsém ilyen méla arcokkal összefutni, de mára ők is kinőtték, a 35 felettieknél már kiállításmegnyitók után meg céges bulin se divat már se lerészegedni, se cigizni - mert mindenki nagyon vigyáz magára, mert már minden baja van.
2020. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
48%
Te ennek az embernek ne szülj gyeteket, de másnak se.
2020. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
93%

Nem a magyarok vannak eltévedve a füvezéssel, hanem az a válaszoló, aki ezt ártalmatlannak akarja beállítani.

Nem CSAK MO-on tiltott, hanem a legtöbb európai országban, emellett igen sok olyan valaki van, aki függö töle.

Emellett kifejezetten káros az idegrendszerre, az eredmény elég tragikus, ha valaki rendszeresen és hosszabb ideig füvezik.

(És mielött belekötsz, nem MO-on élek, hanem Nyugat-Európában, és itt is elítélt dolog a füvezés!)

2020. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az volt a természetes, hogy egészséges gyerekem lesz, mégsem lett!


Amíg az ember nincs tisztában ilyen veszélyekkel, addig eszébe nem jut. Őszintén imádom a gyerekem, de ha tudom, mennyien nincsenek rendben a családban, nem “csak ilyenek”, akkor nem vállalok be egyedül közepes anyagi háttérrel gyereket, de így is összetehetem a két kezem, hogy csak kicsi a gond..


Ha mindenkit levizsgálnánk, lenne itt mindenfajta beteg, de valahogy ez sosem tudatosult bennem, pont mert ilyesmiről nem illik beszélni nálunk és “nincs itt senkinek semmi baja”.


A nagy cuccokat nincs. Ráadásul nem vadidegen faggat, hanem apósod, akinek meg is mondtad, hogy mentek vizsgálatra ezzel kapcsolatban(bár 35 felett ez alapból kell, nem?), szóval nem is értem mi a gond, hogy a rokonaid(màr közös rokonok) egészségéről érdeklődik..


Igen, nem szülnèk olyannak, akinek a családi háttere problémás, illetve legközelebb akkor szülnék csak, hogyha megbeszéljük milyen sérülésre hogy reagálunk és hogy képes lesz e sérült gyerek esetén mellettünk maradni, és 50x megnézném, milyenek az idegei, mert sérült gyerek ezerszer jobban kikészít és 1000x jobban akarja megütni az, akiben ez a hajlam(vagy elv) benne van.


Nyilván nekem is akkor jött meg az eszem, mikor már belekerültem, de mondom, hogy ez a rohadt nagy tabu miatt van, az ilyesmiről senki, pl te sem akarsz tudomást venni.. Tudod te, hogyha ismeretlen genetikai betegsége lesz, vagy bármi, mit fog kezdeni a párod? A lusta drogos típusnak nem erőssége helytállni sérült gyerek mellett..(lányom apja).

2020. dec. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
74%
2, a kérdező tenyészbikaként tartja csak a pasit, hát a család miért ne kezelhetné őt is így?
2020. dec. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
75%

"engem támadsz, pedig én soha nem használok semmilyen tudatmódosító szert"

Az a gyanúm, az olvasás megértésével bajok vannak.

2020. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
ajánlj a papának valami olyat, amiben arról olvashat, milyen egyéb betegségek alakulhatnak ki ép genetikájú gyerekeknél később, vagy véletlen mutáció miatt a terhesség alatt, vagy milyen új vírusok jelenhetnek meg a közeljövőben..... és milyen tégla eshet ránk az utcán stb... szóval inkább imádkozzon és arról is olvashat, hogy hány gyerektelen pár szeretne betegen született babát örökbefogadni.
2020. dec. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

31 beletrafáltál, a művészetin az egyetemen kattant rá.

Művészlélek is...

Sajnos nagyon sok művészetis barátunk, ismerősünk használja a mai napig.

2020. dec. 26. 13:52
 39/42 A kérdező kommentje:
37..sajnos az bánt, hogy csak engem kérdezget, de arra nem gondol, hogy az ő genetikájukban is vannak hibák....
2020. dec. 26. 13:53
 40/42 A kérdező kommentje:

illetve én igenis azt gondolom , hogy teljesen felesleges ez a téma, mert ha 2 ember szereti egymást, akkor nem fogják elhagyni egymást, miután kiderül hogy egyik-másik családtagjuk esetleg valamilyen betegségben szenved, vagy hajlamos erre vagy arra a betegségre.

Én ebben nem hiszek, hogy ennek van bármi értelme, hogy ezt felmérjük családon belül azon kívül, hogy mi készülünk elmenni minden olyan szűrővizsgálatra ami szükséges.

Én azt gondolom, hogy az élethez nem lehet így hozzáállni, hanem bízni és remélni kell, hogy 2 egészséges embernek akik szeretik egymást, egészséges gyermekeik születnek.

Ha így állnánk hozzá mindenhez , akkor mindentől rettegnünk kellene...

a levegőtől, az ételektől, az utcára lépéstől, az autóba üléstől mindentől.....

és nekem igenis rosszul esik, hogy amikor elhívom őket, hogy ismerjék meg a családom, akkor rögtön látom rajtuk a kétségbeesést amikor meglátják, hogy valaki nem egészséges....

emlékszem, hogy miután találkoztak az unokatesómmal, hazafelé úton már faggattak, hogy genetikai betegség e stb stb....próbálták felmérni a helyzetet....

én soha nem tennék ilyet, és soha nem jutna eszembe , hogy a gyermekünk /gyermekeink betegek lesznek csak azért, mert az ő családjukban született beteg gyermek is.

És azt sem tartom, hogy engem támadnak azért mert a párom füvezik...

én azt gondolom, hogy kevésbé káros a napi egy cigije, amibe bele bele szívogat, mintha napi egy doboz cigarettát elszívna.

És utánanéztem, alaposan átrágtam már a témát.

Még semelyik oldal, semelyik könyv nem tudott meggyőzni róla, hogy károsabb mint a napi egy doboz cigi.

A nőgyógyász is azt mondta, hogy nem káros a magzatra nézve, és csak az számít, hogy én hogy élek.

A spermavizsgálata is csak ezt bizonyítja, viszont annak oka lehet, hogy nehezebben jön össze.

Köszönöm azoknak akik el tudtak vonatkoztatni attól, hogy a párom füvezik.

Nem vagyok attól rossz ember, hogy vele kötöttem össze az életem.

2020. dec. 26. 14:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!