Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy kezelnétek ha a párotok...

Hogy kezelnétek ha a párotok családja faggatózna , hogy a családotokban milyen genetikai betegség volt?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremnek ismeretlen eredetű betegsége van (nem tudják mi, de nem down). Tegnap szenteste hallottam, hogy a kedves papa páromat faggatja hogy nálunk a családban milyen betegségek voltak...odamentem és én válaszolgattam a kérdéseire..az nem volt elég , hogy kérdezősködött illetlenül, még meg is kérdezte, hogy a másik unokatesód nem beteg???

Mondom mi van??????? Találkoztak, láthatta, hogy nem beteg.

Mondom neki, hogy de mondom én is elég beteg vagyok meg mindenki aki ismerek...

Amúgy ezért sem akartam meghívni hozzánk őket sokáig, mert tudom, hogy ilyenek....

A párom mesélte, hogy az előző barátnőjét is vizsgálgatták, mert ott tényleg sok genetikai beteg volt a családban..

komolyan úgy éreztem magam , mint valami tenyészkoca....

mintha nem számítana semmi, csak hogy az én családom milyen genetikai háttérrel rendelkezik.....

Hát annyira felidegesítettem magam, hogy ha nem megyünk el akkor hatalmas veszekedés lett volna....

főleg hogy nálunk másfél éve nem jön a baba és most megyünk majd a meddőségibe....

lehet, hogy a munkahelyem is rá fog menni, már eleve ideges vagyok és akkor jön még az ilyen kérdéseivel...

aztán sógornő is mondja, hogy de hát kezd el szedni vitaminokat (huszonéves, én 35 leszek) ..:D nyilván már 2 éve szedek, nem csak én hanem párom is...

úgy érzem, hogy teljesen rá fogok menni idegileg erre az egész babaprojektre, főleg, hogy látom hogy méricskélnek, hogy hány beteg van a családban stb stb.....

nem akartam belemenni, de a kedves papa körülnézhetne az ő családjukban is, merthogy ha valami baja lesz a gyereknek akkor persze tuti rögtön én lennék a hibás mert 35 vagyok , (egészségesen éle, nem dohányzom, sportolok) még véletlenül sem az ő kicsi unokája, aki a mai napig napi szinten füvezik és nem hajlandó letenni.....

Nálunk nem volt jellemző a függőség a családban, náluk igen, mégsem megyek bele, mert illetlenség...

Egyszerűen már annyi feszültség van bennem, hogy úgy érzem egyszer robbani fogok.

Még jó, hogy ma már nem kell velük karácsonyozni úgy mint tavaly, mert tuti elgurulna a gyógyszerem most már.

Ti hogy kezelnétek az ilyen helyzeteket?



2020. dec. 25. 09:37
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
25%

Annyira naiv vagy, hogy csak na..


Még hogy nem?


Ha lenne 3 gyermekkori skizofréniával diagnosztizált ember a családjában, annyira be lennél tojva, hogy azt se tudnád hova menekülj.


Ezek olyan dolgok, amik rohadt fontosak.. oké, neked evidens, hogy együttmaradtok, na és neki? Mit fog csinálni, ha félrebeszél a gyereke, vagy 4 éves, még mindig nem beszél, pelenkás, folyamatosan kinéznek titeket, bárhova mentek, csapkod, üt mást, látványosan nem ért meg semmit??


Már 2 évesen kezdik kerülne a furcsán viselkedő gyerekeket a játszón, ha meg hangosak, agresszívek, istenem, akkora szégyent, azt hiszik te vered, nem tudod elmulasztani, mikor kellene, vadidegenek szólnak be folyamatosan.. NAGYON NEHÉZ! Pláne ha nem látszik a gyereken, mert cukipufa szépkislány..


Én pl egy rokonomra se tudom rábízni, az egészségesekre sem, mert egyszerűen nem tudják elviselni a jelenlétét huzamosabb ideig, mert megterhelő folyamatosan kezelni, hogy pörög, hogy nem érti a határokat, hogy sosem fogja be a cuki kis száját, hogy pofátlanul sért és észre sem veszi, hogy olyan dolgokon akad ki durván(megkínáltad valamivel, amit nem szeret), hogy olyan mintha nyúznák és nehezen higgad le.. hiába kis okos, de rohadt nehéz vele másnak is, meg nekem is.


Nagy kockázattal csak olyannal szabad gyereket vállalni, akinek acélidegei vannak. Lehet szeretni a füves lusta srácot, de ha már az élet terhei elől a fűbe menekül, egy gyerek, esetleg egy sérült gyerek elől jobban fog menekülni.


Szeretni lehet, szülni nem szabad így..


Én lefagyasztattnék pár petesejtet a helyedben, várnék két évet, együtt élnék vele addig és vennék egy kiskutyát és egy hörcsögöt(vagy valamit, amit gyakran kell takarítani és kevés örömöt ad) valamelyik butább, lassabban fejlődő fajtából, ha a kutyával kibírjátok és a hörcsög az egy év alatt kibírja, te is idegileg, jöhetne a baba..

2020. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy rossz ember, csak naív.
2020. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!