Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőségi problémákkal küzdő...

Meddőségi problémákkal küzdő nők, hogy viselitek az újdonsült lelkes babaprojekteseket a környezetetekben?

Figyelt kérdés
Csak engem idegesít a lelkesedésük? Rosszul viselem, főleg amikor első sikertelen hónap után kiakadtak hogy milyen csalódottak hogy nem sikerült elsőre, miközben mi már 22 hónapja próbálkozunk sikertelenül..És a legszebb, hogy ők próbálnak nekünk tanácsokat osztogatni..:( Kerültetek már hasonló szituációba?

2021. ápr. 6. 21:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk 5 év után jött össze spontán, pedig már több meddőségiben is voltunk és nem jósoltak sokat. Amikor meg a családomban lett egy-két kismama, akkor a család olyan felszabadultan beszélt az aktuális állapotukról a jelenlétünkben, amikor tudták, hogy mi a helyzet nálunk, hogy még a férjem is vastagon ízléstelennek minősítette, pedig neki jóval magasabb az ingerküszöbe. Ez túl van szerintem a megértésen, mert megértettük és örültünk neki, amikor bejelentették, de az, ami utána ment, ahhoz tényleg nehéz volt alkalmazkodni. Ebben is inkább az volt a nehéz, hogy ilyen érzéketlen emberekkel vagyok körülvéve, akik ezek szerint simán elkezdik elemezni egy vaknak például, hogy milyen gyönyörű a naplemente.

A másik véglet, amikor az illető nem tudta, hogy mi van már mögöttünk és azért állt neki elemezni, hogy ez meg az milyen boldog a babájával, mert azt hitte, hogy ezzel "kedvet csinál", mert biztos azért nincs nekünk, mert nem akarjuk...

Amikor én lettem kismama, eszemben nem volt a szintén nehézségekkel küzdő ismerőseimnek ilyen szinten betolni, volt akinek el sem mondtam a 3. trimeszterig, mert együtt tudtam érezni vele, inkább bátorítottam, hogy bármi lehetséges és miután már tudták és beszélgettünk, ezt már többször nem toltam az orruk alá, ha maguktól nem kérdezték.

2021. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
10-es de pontosan tudjak...igazabol tobbes szamban irtam, de tulajdonkeppen egy par idegesit. A baratnomek is babaprojektben vannak, de o sem beszel rola, es foleg nem panaszkodik hogy nem jott ossze meg nekik. O is csenben var. Talan ezert is idegesitenek az ilyem parok, akik eleve az elejetol vilagga kurtolik, no meg ha mar most nincsenek rank tekintettel, akkor mi lesz ha osszejon nekik.Mi a parommal a teljes ellentetjeik vagyunk. Pont ez bant, hogy pontosan tudjak, hogy milyen regota probalkozunk es egy cseppnyi empatiat nem erzek bennuk. A lombikrol meg annyit, hogy nem mindenki van ugy vele , hogy ezt rogton el tudja fogadni. Nekem egyelore testem lelkem elutasitja...hogy ettol rossz ember lennek vagy kevesbe vagynek gyermekre mint a masik azt nem hinnem...
2021. ápr. 7. 12:35
 13/25 A kérdező kommentje:
Amugy talan azt kell megtanulnom, hogy az ilyen parok altalaban nem direkt csinaljak, szoval tulajdonkeppen haragudni sem tudok rajuk...nyilvan nem direkt akarnak artani nekunk, csak egyszeruen fogalmuk nincs hogy mi ez es hogy min megy at ilyenkor egy par...foleg ha olyan par mint mi, akik magukban tartjak ezeket a dolgojat es nem beszelnek rola ha nem muszaj. Az az igazsag, hogy legszivebben tavolrol szeretnem csak az ilyen embereket most, amig nem rendezodnek a kis dolgaink...
2021. ápr. 7. 13:02
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

10 vagyok

úgymond barátokról van szó? Mert akkor igazán nem szép dolog tőlük. Én a helyedben, ha már igazán elegem lenne, egyszerűen megmondanám, valahogy úgy, hogy ha ők 1 hónap után csalódottak, akkor képzeljék el, mit élhetsz át te. Ennyi empátia már kell, hogy legyen valakiben. Az igaz, hogy aki nincs ilyen helyzetben, nehezen képzeli el, mi ez, de sajnos ma már mindenki ismer nem egy párt, akiknek nehezen jön össze, így valami fogalmuk csak lehet róla.

2021. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi egészségesek vagyunk mégsem jön a baba , néhány napja volt a második inszeminacionk .

Engem az szokott picit rosszabbul érinteni mikor olyanok adnak tanácsot akiknek fogalmuk sincs ezekről a folyamatokról . Nem könnyű sem fizikailag sem lelkileg , és mikor azt hallom engedd el majd biztos akkor jön .... biztos van benne valami csak nem jó érzés olyantol hallani aki már szült , vagy épp terhes vagy nem is akar gyereket .

Én is csalódott voltam az első hónapokban , nyilván nem beszéltem erről olyan emberrel aki évek óta próbálkozik , max ha kérdeztek .

Az utóbbi időben pedig már csak magamra koncentráltam és teszem most is , ennyi a legtöbb amit tehetek .

Remelem hamarosan sikerül nektek :)

2021. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem barátok, családtagok...valószínűleg fogalmuk nincs róla, hogy mi mit élünk át...15-ös igen tudom milyen ez....én is sokszor hallom ezt az engedd el szöveget....a legrosszabb az volt, amikor az egyik barátnőm is ezzel jött ( egy évig titkoltuk a barátok elől, sajnos sejtettem hogy hasonló tanácsokat fogunk kapni és ezektől szerettem volna megkímélni magam).

No meg igen...nekem is a kedvencem , amikor olyanoktól hallom ezt a tanácsot akiknek pár hónap után összejött a baba..:)

Az az igazság, hogy az ilyen párok tényleg nem tudják elképzelni , hogy milyen is ez az egész...

érdekes mert anno én a másik barátnőmnek, akinek 5-6 év után jött össze a baba, soha nem adtam ilyen tanácsot, hogy engedd el , ne görcsölj rá...

ez a legostobább tanács, amit lehet adni...

Mi most ettől a pártól azt a tanácsot kaptuk többek között, hogy hőmérőzzünk...jah meg hogy szedjek babaváró vitamint....

egészségügyi dolgozó vagyok, és már a babatervezés előtt elkezdtem vitaminokat szedni....

nyilván nem rosszból kaptam ezt a tanácsot sem, csak valahol számomra sértő, hogy ennyire hülyének néznek, hogy ennyit nem tudok...

no meg a hőmérőzés....

Bár mindig idegenkedtem tőle, de egyszer megpróbáltuk. (az előzményhez fontos tudni, hogy anyós emailben elküldte a páromnak a hőmérőzés módszerét! Megint itt is azt éreztem, hogy ennyire ostobának néznek, hogy nem ismerem ezt a módszert, no meg hát az ilyen kis emailekkel meg tanácsokkal is csak azt éreztetik veled, hogy te egy szerencsétlen lúzer vagy, aki még azt sem tudja, hogy kell gyereket csinálni és sürget az idő). --ne értsetek félre, nyilván tisztában vagyok vele, hogy anyós is csak jót akart ezzel, csak abba nem gondolt bele, hogy ezekkel a dolgokkal, csak egyre jobban felidegesítenek és akkor próbáljon meg ne stresszelni az ember)

Na szóval ezek után belementem, mondom jó, 2 hónapig csináltuk a hőmérőzést és mellette ovu tesztet is használtam.

Na az addig jól működő szexuális életünk akkor zuhanórepülésben süllyedt lefelé...

a hőmérőzős hónapban egyszerűen nem tudunk együtt lenni...komolyan egy szenvedés volt az egész...

a párom úgy érezte magát mintha csak egy munkahelyi feladat lenne az együttlét, így nem nem csoda ha nincs kedve teljesíteni, főleg hogy rajtam ugyanazt érezte hogy feladatként tekintek rá, ráadásul úgy éreztük hogy kiveszett minden érzelem és olyan volt mintha csak gépek lennénk....

abban a két hónapban alig voltunk együtt és az is kudarcba fulladt....

na akkor megfogadtam , hogy soha többet....

amúgy az én nézeteim szerint a hőmérőzős módszer mellett az engedd el, ne stresszelj rá módszer összeegyeztethetetlen..:)

számomra nagyon fontos az intimitás és én akkor azt mondtam hogy ebből nem engedek, még a babavállalás kedvéért sem, hiszen ha így folytatjuk, akkor lehet összejön hamarabb a baba, viszont addigra már teljesen eltávolodunk egymástól és tele leszünk kudarcokkal ilyen téren is...

szóval ezeket a nagyszerű tanácsokat nagyon könnyű osztogatni, viszont aki ezt átéli az tudja, hogy ezek a dolgok nem ilyen egyszerűek...

talán segítene, ha csinálnának erről a témáról több filmet, vagy beszélgetést vagy bármit, de csodálkozom rajta, hogy alig beszélnek ezekről a dolgokról...

talán akkor jobban megértenék azok az emberek is , vagy azok a lelkes kezdő babaprojektesek, hogy hogy kellene ilyenkor kommunikálni a meddőnek nyilvánított párral, hogy az ne legyen sértő..

2021. ápr. 7. 16:08
 17/25 anonim ***** válasza:
91%
Ez pont arról szól, hogy kéne kommunikálni velünk: [link] Borzasztó sok múlik azon, hogy hogyan viszonyul a környezet hozzánk, mekkora a nyomás és bármennyire is bosszantó, tényleg azon is, hogy mennyire stresszelünk rá. Én évekig jártam pszichoterápiára, családállításokra és biztosra veszem, hogy segített abban, hogy el tudtam távolodni ettől a témától úgy, hogy közben viszont az optimizmusomat megőrizve folyamatosan kerestem az alternatív utakat. (#11)
2021. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
köszike...igen ezt a videót ismerem...:) több ilyen kellene..:) Én is voltam családállításon, ami úgy éreztem hogy nagyon sokat segített , sőt a 2. alkalommal már konkrétan a pszichológus nő mondta, hogy ő azt érzi, hogy elég volt az az egy alkalom. Én is azt éreztem, hogy sikerült elengednem ezt a sürgető most rögtön akarom, mert ezt érzem elvártank az én koromban érzést...aztán jól is voltam addig, amíg el nem mentünk egy családi összejövetelre, ahol ennek a párosak az egyik tagjától megkaptam, hogy a korom miatt kellene aggódnom, mert mennyi veszélye van annak ha 35 felett szülnek a nők, majd utána nem hagytak békén a lombikkal, amit most még teljes mértékben elutasítok. Úgy érzem , hogy valahol tényleg a környezetem is tehet róla, hogy nem jön össze a baba, mert hiába engedném el és érezném azt , hogy minden rendben van , van még időnk stb stb jön egy családi összejövetel , szóba kerül ez a téma és már megint a terápiának annyi...
2021. ápr. 7. 16:30
 19/25 A kérdező kommentje:
11-es amúgy látom hogy a párod melletted állt ebben a helyzetben..:) ez biztos nagyon jól eshetett neked...
2021. ápr. 7. 16:34
 20/25 anonim ***** válasza:
11%

"hogy ettol rossz ember lennek vagy kevesbe vagynek gyermekre mint a masik azt nem hinnem..."


Ki mondta, hogy rossz ember vagy ettől? Senki, ezt már csak te látod bele. Én annyit mondtam, ha még 2 év után is elzárkózol a lombiktól, akkor annyira azért még nem vágysz babára, hogy bármit megtegyél érte, ezesetben viszont kicsit érthetetlen, miért vagy ennyire kiakadva.


Mi anyagiak miatt toltuk a gyerekvállalást, és igen, baromi rosszul esett, mikor valaki teherbe esett, én meg tudtam, hogy még nincs meg az anyagi háttér és nem lehet, és mire végre próbálkozni kezdtünk, alapból úgy álltunk neki, hogy ha 1 év után nincs baba, indulunk a kivizsgálásokra és beültetésre, mert annyira vágytunk már rá, hogy legyen, hogy el sem tudtam képzelni, hogy évekig csak várjunk, miközben láthatóan nem jön.


Mondom, csupa jóindulatból, ne járj úgy, mint a kolléganőm, hogy évek mennek el az életedből a hiábavaló várakozással. Ő is bánja nagyon, hogy nem ment el hamarabb, mert így már a kora miatt nem is tud annyit vállalni, amennyit akart eredetileg.

2021. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!