Más is érezte úgy, hogy körülötte mindenki terhes, pont akkor, amikor ő is szeretne gyereket? És ezzel együtt egy kis keserűséget is?

Figyelt kérdés

15 hónapja próbálkozok teherbe esni, eddig sikertelenül. De sokkal régebb óta, 3-4 éve vágyok már egy babára, csak most lettek meg a körülmények hozzá. Kivizsgálások tartanak. A férjemnek tökéletes lesz a sperma eredménye, nálam is szabályos ciklus van, nincs pco-m, se ir-em. Most várok átjárhatóságira.

Januárban szült a szomszédasszonyunk. Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam, nem tudtam igazán örülni neki. Ma meg megláttam a szemben lakó öreg néni menyét, hatalmas hassal. Amikor megláttam olyan volt, mintha kést döfködnének a szívembe. Nem mondtam neki semmit, nem kérdeztem a gyerekről, szinte láthatatlan volt a számomra, mert fáj volna kérdezni róla. Bemenve a lakásba azonnal elbőgtem magam. Miért pont ilyenkor lesz mindenki terhes a közelemben? Eddig nem is voltak itt gyerekek. Tudom, hogy nem ellenem irányul, és nem azért terhesek, hogy kicsesszenek velem, de valamiért azt érzem, hogy ezzel engem bántanak és ez egy kicseszés velem, hogy nem elég, hogy nem jön össze a baba, még mások boldogságát is néznem kell.

Aki sosem volt hasonló helyzetben, kismama, anyuka, akinek azonnal összejött, és nem tudja milyen ez, attól nem kérek önző dögös kommenteket.


2023. jún. 1. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
62%

2 évig próbálkoztunk.

Voltak ez idő alatt terhesek mellettem. De én nem éreztem ezt. Nem vagyok irigy.

Aztan összejött nekünk is. 2x.

2023. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 A kérdező kommentje:
Én meg “irigy” vagyok. És? Nem a címkézésem volt a kérdés lényege.
2023. jún. 1. 19:06
 3/88 anonim ***** válasza:
90%

Igen tudom min mész keresztül, szerencsére azóta megszületett a fiam.

Nem nevezném irígységnek, mert nem a másiktól sajnáltam, csak amolyan mardosó hiányérzetet váltott ki belőlem.

Fel a fejjel! Sikerülni fog nektek is.

2023. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
68%

Cimkéztelek? Hol?

Megtetted azt te saját magad. Idézem: "Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam"...

Én azt irtam, ÉN nem voltam irigy. Ha ezt magadra vetted, arról csak te tehetsz...

1#

2023. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
62%

Barátnőmnek 1,5 év alatt sikerült, mert előtte hosszú ideig fogamzásgátlót szedett. Helyre kellett állnia a szervezetének.

Fel a fejjel, rendben lesz minden bízzunk benne.

2023. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
89%

Szia

3x vetéltem el rövid időn belül és minden vetélésem utám kb 1 honappal a családból bejelentette valaki hogy jön a gyerek.


Hát isteni érzés volt.

2023. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
84%
Mi több, mint egy évet vártunk, közben kiderült IR, meg pajzsmirigy alulműködésem is volt. Ebben az időszakban rengeteg ismerősöm lett terhes, a munkahelyemen sorra jelentették be, hogy kismamák. Úgy éreztem magamat, mint te. Szégyen vagy nem, de én is vágytam már gyerekre, de csak a sikertelen hónapok jöttek sorra, és újabb kismamák. Igazságtalannak tartottam, többeknek már a sokadik gyerekük jött össze, nekem meg egy sem akart.
2023. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
91%

Én is átérzem, bár nekünk is azóta sikerült. 2,5 év után jött,de mi is előtte már évekkel azelőtt is vágytunk rá. Az összes fiatal barátnőm, kolléganőm ezidő alatt esett teherbe,olyan kolléganő is aki közölte,hogy hát ő elmegy szülni inkább,mert a munkából is elege van, következő hónapba írta,hogy terhes vagyok képzeld. Még a régi osztálytársam is,akivel nem tartottuk a kapcsolatot rám írt,hogy képzeld kismama vagyok. Tényleg sokan. Végig kísértem a terhessegüket,az első időszakot is a babával. Ráadásul a barátnőm tudta a nehézségünk és egyszer nagyon mélyponton voltunk egy vizsgálati eredmény miatt,akkor már 2 év körül jártunk, sétáltunk egyet, pont szembe jöttek a férjével, mesélték hogy randizni voltak,a kicsi addig mamánál van. Feljött a munkahely,majd vigyorogva mondta a férje neki előttünk,hogy mondom én álljunk rá a tesó témára, és akkor ott nevetgéltek ezen,hogy tényleg lehet az lesz, összehoznak egy tesót(megvan azóta a második baba is),akkor mi felvettük a mosolyt,viszont mikor elmentek,akkor elsírtam magam. Akkor először ilyen miatt. Nem sajnáltam tőle,de tudta nagyon jól min megyünk keresztül és nem tudom erre mire volt ott akkor szükség,de onnanstól nem tartottuk a kapcsolatot. Nekik hamar jött,innen is látszik hogy azok az emberek nem fogják megérteni milyen,mert nekünk most hogy van már és van barátnőm akik már 5 éve vágynak, hát nem tolom az arcába a lányunk, beszélgetünk másról ha ő nem hozza fel magától és rohadtul átérzem. Empátia ennyi. A másik,amikor idejöttem dolgozni egy kismama helyére kerültem határozottra, nyilván már akkor is vágytunk babára,de vártunk egyértelműen. Végül átkerültem véglegesre. Ő megszült közben, már vissza is jött dolgozni, és pár hónap múlva elment ismét,hogy terhes újra,majd meg is szült mire nekünk összejött. Nem irigyeltem tőle se egyébként,csak mondom hihetetlen hogy nekünk nem adatik meg. Amúgy ilyenkor nem másra irigy az ember, legalább is én nem,hanem az bántott hogy nem megy az,ami mindenki másnak megy,nekem miért nem adatik meg. Végül is akkor jött össze,amikor már megvoltak a kivizsgálások,plusz az időpont meddőségibe,azt a 12 hétig le se mertem mondani úgy féltem. Akkor ott feladtuk,nagyon elfáradtunk,úgy voltunk most tényleg elég és majd a meddőségibe segítenek, szülők leszünk mi is. Utána nem jött meg már.

Kérdező bármilyen módon is de bízz benne,hogy össze fog jönni,anya leszel. Nagyon szorítok!

2023. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
92%

Én pont így éreztem, főleg a meddőség első két évében tudott kiakasztani egy újabb terhesség, amiről tudomásom lett. Utána is tudatosan kerültem a terhes nőket és a kisbabákat. Rájuk sem néztem az utcán. Akkor már tagadásba menekültem. Képes voltam munkahelyen, szünetben az öltözőben bujkálni, nehogy beszélnem kelljen a terhes vagy kisbabájával érkezett kolléganővel. Ezt rendszeresen eljátszottam.

Azelőtt javult a helyzet, mielőtt elkezdtük a lombikot. Hét évig tartott ez.

2023. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
100%

Csak jobban észreveszed, mert ez van a fókuszodban. 2 esetet írtál, az azért nem olyan rengeteg. Ráadásul ezek az emberek gyakorlatilag idegenek neked. Ez akkor szokott halmozottan előfordulni, amikor az ember gyerekvállalási korban van és nyilván a baráti köre is, ezért óhatatlanul többen lesznek terhesek közülük, mint, amikor nem voltak abban a korban.

Egyébként én nem szoktam ilyet érezni. (Már egyáltalán nem vagyok abban a korban, amikor nagyon jellemző lenne mégis most nem rég szült legjobb barátnőm és a tesóm is, pedig ők se fiatalok.) Másrészt 20+ éve akarok gyereket, szóval gondolhatod, azóta hányan szültek körülöttem, de akkor se zavart.

Egyedül most, a vetélésem után volt olyan, hogy tesóm küldött egy + tesztet. Azt hittem, újra terhes, és nagyon örültem neki, hogy szerencsére csak covidos 🤣

2023. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!